Şimdi Ara

sony 52 nx 800

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABA.2 YILDIR BU SİTEYİ TAKİP EDİYORUM .NİHAYET SONY 52NX 800 E KARAR VERDİM. ÇARŞAMBA GECESİ GELİP KURDULAR. GERÇEKTEN GÜZEL ALET AYNI ZAMANDA ESTETİK. ANCAK HASSAMUYIM BİLMİYORUM ŞÖYLE BİR SORUN VAR. TV İLK AÇDIĞIMDA EKRANIN SOL UNDA DİKEY İNSAN SAÇI KALINLIĞINDA BEYAZ ZEMİNDE DİKKATLİ BAKINCA YEŞİL BİR ÇİZGİ GÖZÜKÜYOR. 5 DAKİKA SONRA KAYBOLUYOR. DAHA SONRA TEKRAR AÇDIĞIMDA GÖZÜKMÜYOR.GEÇE TV Yİ PANEL ARKASINDAN DA KAPATIYORUM. GÜNDÜZ İSE TV ARKASINDAN KAPATMIYORUM UZAKTAN KUMANDA İLE KAPATIYORUM.O ZAMAN OLMUYOR. BU GECE PANEL KAPATMAYACAĞIM. O ÇİZGİYİ GÖRECEKMİYİM TEKRARDAN ŞEKLİNDE BİR DENEME YAPACAĞIM.
    ALBANİ ÜSTAD AYLAR ÖNCE PANEL İŞİ BİRAZDA ŞANŞ İŞİ DEMİŞTİ.BUNA BİRAZ BENZER BİR YAZISIDA VARDI.ANCAK O YAZILARI BULAMADIM.BU GÜN SERVİSEDE SORACAĞIM. SİZCE BİRAZ FAZLA HASSAS MI DAVRANIYORUM. YOKSA O GELİP GEÇEN ÇİZGİYE KAFAYI TAKMAYAYIM MI?

• bence kesinlikle kafayı tak.o kadar para veriliyo bu meretlere.servis çağar gerekirse hemen yenisi ile değiştir.
  • Bahsettiğin sorun önemli. Pek çok arkadaşın başına geldiği gibi benim 52v4000 sony'nin başına da gelmişti. Tamiri mümkün değil.

Bu sorunun ilk belirtileri tv soğukken 5-10 dakika gözükür; tv ısındıktan sonra kaybolur. İlerleyen zamanla birlikte çizgiler ve ekranda kalma süreleri artmaya başlar.

Onun için hiç vakit kaybetmeden servis çağırman uygun olacaktır. Büyük ihtimal tv değişir...
  • teşekkür ederim şimdi haber verdim servise gelip bakacaklar. burası çanakkale tamiri zor gibi. bakalım ne diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunacansan

teşekkür ederim şimdi haber verdim servise gelip bakacaklar. burası çanakkale tamiri zor gibi. bakalım ne diyecekler.

Tamiri yok gibi. Yani ön panelin komple değişmesi gerekiyor. Onu da ya beceremediklerinden ya da yeni bir tv vermek daha ucuza mal olduğundan yapmayıp değişim yoluna gidiyorlar.

Senin bir aylık süreyi doldurmamış olman nedeniyle kısa sürede değişim kararı vermeleri gerekir ama tabii bunların ne yapacağı pek belli olmuyor. İnşallah fazla bekletmezler...

Ayrıca dikkat etmen gereken bir şey daha var: Tv soğukken bu sorun ortaya çıktığından servis gelemeden önce tv açık, ısınmış vaziyette olmasın. Sonra sorun gözükmüyor diye çekip gidebilirler...
  • servis akşama doğru gelecek. iş çıkışında uğradım. gerekirse kontrol sonrası resimlerini çeker bölgeye haber veririz dediler. sonucunu buraya yazacağım. teşekkürler.
  • TEŞEKKÜR EDERİM HİGHWAYMAUSE VE WATEFALL. UYARDIĞINIZ İÇİN. TELEVİZYONU DEĞİSTERECEKLERİNİ BİLDİRDİLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunacansan

TEŞEKKÜR EDERİM HİGHWAYMAUSE VE WATEFALL. UYARDIĞINIZ İÇİN. TELEVİZYONU DEĞİSTERECEKLERİNİ BİLDİRDİLER

Rica ederim, sevindim. Şimdiden yeni tv'in hayırlı olsun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.