Şimdi Ara

Sony A5100 mü, Olympus OM-D E-M10 mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerikadan ikisini de 499 dolara alma şansım var. Yani aynı fiyattalar.

- Profesyonel değilim. Öyle çok lens alayım gibi bir olayım olmaz.
    - Bir tane prime lens alırım belki ama üstünde gelen kit lens ile kullanırım muhtemelen.
    - Kullanım kolay olsun.
    - Wifi olsun istiyorum.
    - Ana amaç çocukları çekmek. Kaliteli fotoğrafları olsun.
    - Hem iç mekan hem dış mekan kullanım olacak.

Hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oymak.beyi -- 22 Mayıs 2015; 17:48:44 >

• oymak.beyi O kullanıcısına yanıt
    bence eşleştirme yanlış...
    em-10 karşısında a6000 olmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

bence eşleştirme yanlış...
    em-10 karşısında a6000 olmalı...

A6000 daha buyuk ve ozellikle de daha pahali oldugu icin dusunmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oymak.beyi O kullanıcısına yanıt
    a5100 karşısında kesinlikle olympus e-m10...
  • quote:

Kafami bir tek sensor boyutu karistiriyor.
    Sensoru kucuk oldugu icin eksik kalacagi bir yonu olur mu.

• quote:

Orijinalden alıntı: oymak.beyi

quote:

soldaki em-10, sağdaki a5100...ISO 1600...em-10 daha keskin, daha net...a5100'de biraz softluk var...yada ben öyle görüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 24 Mayıs 2015; 0:17:51 >

• geniş açıda ve alan derinliğinde belki çok az dezavantajınız olabilir. Ama Telede de epey avantajınız var.

bence sırf sensör küçük diye vazgeçilmez, lens olarakda çokca alternetifi mevcut.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oymak.beyi

quote:

soldaki em-10, sağdaki a5100...ISO 1600...em-10 daha keskin, daha net...a5100'de biraz softluk var...yada ben öyle görüyorum...

em10 bariz daha iyi buradaki örnekte bence de , doğru görüyorsun hocam

a6000 1900 liraya kadar düşmüşken bence a6000 almak daha mantıklı .

• quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G
    a6000 1900 liraya kadar düşmüşken bence a6000 almak daha mantıklı .

bence de öyle, zaten e-m10'un rakibi a6000 olabilir...
    fiyat demişken 1.799 gördüm şimdi... http://fotografium.com/urun/sony-alpha-a6000-16-50mm-aynasiz-dijital-fotograf-makinesi

• Ummadık taş, baş yarar derler doğruymuş valla , fotoğrafiumdan beklemezdim en uygun fiyatı çok iyi fiyat . .
  • A5100'de a6000 de olduğu gibi, diyafram, enstantane, iso için ayrı kontroller yok, daha çok kompakt makinalar gibidir. Manuel ayarları menüye girerek yaparsınız. Bu açıdan a6000 ile kıyaslamak daha doğrudur.

Fakat A5100, özellikle senör boyutu nedeniyle EM10'a göre düşük ışık koşullarında daha iyi. Keskinlik aşağı yukarı aynı diyebilirim. (Kit lens için).

DXO kıyaslaması
    http://www.dxomark.com/Reviews/Sony-A5100-sensor-review-Uncompromising-performance/Sony-A5100-versus-Olympus-OM-D-E-M10-versus-Panasonic-Lumix-DMC-GM1

a5100, a6000 ile aynı işlemci, sensör ve kit lensi kullanıyor. Dolayısıyla aynı fotoğraf kalitesini üretir.
    Video kalitesinde ise a5100'deki 50 Mbps xavcs codek rakipsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efiksis -- 13 Haziran 2015; 17:43:27 >

• efiksis kullanıcısına yanıt
    Xavcs codec firmware güncellemesi ile a6000 e de gelmiş galiba arkadaşım bu konuda bilgin var mı ben de bugünlerde a6000 araştırıyorum da merak ettim...

• santoryo S kullanıcısına yanıt
    Ben de şimdi sizin yazınız üzerine araştırdım. Evet xavc-s codek desteği gelmiş. Ben a5100 kullanıyorum ve 50 Mbps Xavc-s seçilince görüntü kalitesi gerçekten fark yaratıyor.

A6000 kullanıcıları için güzel haber.
  • efiksis kullanıcısına yanıt
    Bu mesajımdan ne kadar sonra sipariş ettim bilmiyorum ama 4 gün sonra 16 Kasımda samsung nx300m elime geçti :) uzun süre a6000 araştırdıktan sonra bir iki gün içinde nx300m e döndüm hiç pişman değilim lensler diğerlerine nazaran çok çok daha ucuz ve diğerlerinden eksik kalır yanı olmadığını söylüyorlar yeni makine alırsanız öneririm :) 50mbps hızında xavcs formatında videolar eminim çok güzeldir ama bu da benim işimi görür fırsat bulursam 3d özellikli lens alıp 3d performansını deneyecem eğer kaliteli olursa bu özelliğiyle bile fark atar rakiplerine...

• Tabi ki de EM10 cunku bu makine a5100 le degil a6000 ile kiyaslanmali 5100 den cok daha ustun bir makine olympus uyumlu lenslerde sony e gore daha uygun fiyatli ben em5 kullaniyorum memnunum seninde olympus almani tavsiye ederim

• edemirci7898 kullanıcısına yanıt
    A5100 ve A6000 tamamen aynı sensör, işlemci ve lensleri kullıyor. Üretilen resimlerde fark yok. DXO test sonuçlarında da fark yok.

Aradaki fark A6000'in daha büyük olması, ele oturması, farklı fonksiyonlar için farklı butonların olması ve daha yüksek kare hızı.

Yani kaliteden ziyade, taşınabilirlik isteyenler için A5100, daha çok manuel kullanım yapanlar için A6000 daha uygun diyebilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.