Şimdi Ara

Sony bdv-e880 & SONY bdv-e4100 Hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
5.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

PANASONIC FULL hd 106cm PLAZMA TV, TX-P42G20E modelinde kullanmak üzere 800 TL civarında ses sistemi almayı düşünüyorum.. 1000W

4 kuleli değil 2 kuleli istiyorum. Koltukların arkasına küçükleri koyacağım için.. Benim aklıma yatan SONY

Televizyonumda mkv desteği yok. Mkv desteği olmayan bir sinema sistemi alsam da harici mkv player alıp bağlamayı düşünüyorum. Benim için önemli olanlar

1-) 2 Kuleli 5+1 sistemi olacak
    2-)Kesinlikle SOny olacak..

2 sistem arasında kaldım biri Sony bdv-e880 ===========> Bu ürün 2-2.5 sene öncesinin ürünü mkv desteği var. Fakat özelliklerinde 3D Surround var yazıyor.

diğeri SONY bdv-e4100 ===========> Bu ürün sanırım yeni mkv desteği yok. Fakat özelliklerinde 3D Surround var yazmıyor.?

Bunlar kafamı kurcalayanlar 4100 daha yeni model olduğu için bluetooth desteği var.
    Fakat elektrik tüketimi de önemli 880 elektrik tüketimi 160W mış , 4100 ün tüketimini herhangi biryer yazmıyor.. Neden yazmazlar anlamıyorum...

Hangisi alınmalı sizce ?

• Sipariş için son 10 dk:) Lütfen
  • Sharp` S kullanıcısına yanıt
    dostum selamlar aldın mı ? :)
  • An itibariyle almış durumdayım. Sony bdv-e4100..
    Yeni ürün olduğu için bunu tercih ettim. Elektrik tüketimi diğerine göre 55W daha az. Fakat Mkv destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Sony.com da Mkv den bahsetmiyor. Diğer sitelerde mkv yazıyor.
    Çok da önemli değil harici mkv player alarak sorunu hallederim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sharp` -- 9 Eylül 2013; 10:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sharp`

An itibariyle almış durumdayım. Sony bdv-e4100..
    Yeni ürün olduğu için bunu tercih ettim. Elektrik tüketimi diğerine göre 55W daha az. Fakat Mkv destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Sony.com da Mkv den bahsetmiyor. Diğer sitelerde mkv yazıyor.

Öncelikle hayırlı olsun. Benimde N990W bugün gelecek inşallah. Merak ettiğim Sony servisleri ses sistemi kurulumlarını ücretli mi yapıyor acaba? Siz kendiniz mi kuracaksınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bar_10

quote:

Orijinalden alıntı: Sharp`

An itibariyle almış durumdayım. Sony bdv-e4100..

Öncelikle hayırlı olsun. Benimde N990W bugün gelecek inşallah. Merak ettiğim Sony servisleri ses sistemi kurulumlarını ücretli mi yapıyor acaba? Siz kendiniz mi kuracaksınız?

Sony servisi ücretsiz kuruyormuş. Buradaki servisi de aradım ücret talep etmiyoruz dediler..
    Belki şehrin dışındaysa oturduğun yer ücret alabilirler. Sana en yakın Sony yetkili servisini ara yardımcı olurlar

• Sony bdv-e4100 ün mkv oynatma özelliğin olmadığını bile bile aldım. Sony 'nin kullanma klavuzunu inceledim pdf olarak. Mkv desteği var yazıyor kitapçıkta.. İnşallah öyledir.. Sitelerinde Mkv den bahsetmiyor çünkü:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sharp` -- 9 Eylül 2013; 14:53:25 >
  • ben e2100 olanını aldım aradaki fark hoparlörlerin ayaklı olması cihaz aynı diye söylendi. cihaz mkv oynatıyor hemde tepkileri gayet hızlı. boyutuna göre gayet tatminkar ses yüksekliği var. ben memnun kaldım, senden memnun kalırsın inş
  • quote:

Orijinalden alıntı: canibeyaz

ben e2100 olanını aldım aradaki fark hoparlörlerin ayaklı olması cihaz aynı diye söylendi. cihaz mkv oynatıyor hemde tepkileri gayet hızlı. boyutuna göre gayet tatminkar ses yüksekliği var. ben memnun kaldım, senden memnun kalırsın inş

ne zaman aldınız? Memnunmusunuz?
    Benim Sony bdv-e4100 yarın gelecek inşallah:)
  • Sony bdv-e4100 2hafta once bende aldım tek sıkıntı 2hoparlör ayaksız yoksa 10numara cihaz sesi çok etkiledi beni tükkanda bluetoothla baglandım bi şarkı patlattım hemen karar verdim sizde deneyin bana katılacaksınız. tek eksisi 2ayak üst modelde vardır belki idk.
  • Merhaba Arkadaslar Bende E-4100 Almayi Düşünüyorum Tavsiye Ediyormusunuz ?
  • Merhaba, SONY BDV-E4100 ses sistemini baya araştırdıktan sonra aldım. Almayı düşünenlere bir katkım olur diye izlenimimi aktarayım.

Kriterlerim;
    - Sesin odayı doldurması, bass seslerinin kuvvetli olması, tiz seslerininde kendini belli etmesi.
    - BlueRay oynatıcının ses bağlantıları (optik ve hdmi girisleri var)
    - BlueRay oynatıcının anfi özellikleri (5+1 hoparlorlere ayrı ayrı müdahale edilebiliyor. 5-6 adet ses efekti var yeterli)

Özellikleri;
    - BlueRay oynatıcının önünde usb girisi var. müzik video resim görüntülenebiliyor.
    - 500gb üzeri harddisk DESTEKLEMİYOR. Kurulumu yapan servis her mkv.yi desteklemedigini söyledi. 1TB harddisklerim oldugu için deneyemedim. TV'ye harddiski bağlayıp mkv izleyebiliyorum.
    - Hemen her ses formatını destekliyor (Dobly, DTS vs.) ve ekranda hangisiyse otomatik gösteriyor.
    - Bluetooth üzerinden akıllı telefonunuzdaki müzikleri dinleyebiliyorsunuz.
    - Wi-Fi ile internete bağlanabiliyor. opera tarayıcısı kullanıyor.
    - Uzaktan kumanda kalitesi orta karar. Hemen her özelligi kumanda edebiliyorsunuz.
    - DVD bir tane denedim oynatıyor. Ama mkv film kalitesinden sonra dvd'nin yüzüne bakılmazmış onu bir daha gördüm.
    - Arka kolon kablo uzunluğu baya iyi dikkatimi çekti. Ek bi kabloya gerek duyulmuyor.

Kıyasladıklarım;
    - LG BH6730T
    Hemen herseyi oynatıyor. Ses harici yani smart, AV Remote uygulaması vs. zengin. Fakat ses kalitesi sony'ye göre yetersiz (dinledim) subwoofer'i küçük bass sesleri doldurmuyor. BlueRay oynatıcısı ve kolonların tasarımını pek begenmedim.
    - PIONEER BCS-424K
    Markasından dolayı beklentim yüksekti hayal kırıklığı oldu. Teknoloji mağazalarında sorduğumda Her mkv'yi oynatmadığını ve bu segmentte (5+1 ses sistemlerinde) beklentiniz olmasın dediler. Bu modelde eskimiş artık. Malzeme kalitesi Sony ve LG'ye göre düşük. Subwoofer'ı küçük ve çelimsiz. Zaten sesi dinlediğimde yüksek seslerde hep pırtladı. Uydu hoparlorlerde çızırdadı.

Özet;
    Fiyat olarak Sony ve LG 799TL Pioneer 749TL idi. Üç markayıda mediamarkt'da yanımda götürdügüm mp3 lerle test ettim.
    SONY BDV-E4100 Ses Kalitesi, bass yoğunluğu tizlerin berraklığı, kısık seslerde bile aynı verimi vermesiyle digerlerinin çok önündeydi.
    Malzeme kalitesi kolonların tok-sağlam duruşu ve tasarımı çok daha iyi.
    Mkv filmleri player üzerinden oynatmayı planlamıyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.