Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herşeyiyle sony harika kuzenimde dsc t7 var benim casio excilim z40 i 5 e katlıyor hem kullanım hem kalite. bu h1 olayı iyice bitirmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibi

herşeyiyle sony harika kuzenimde dsc t7 var benim casio excilim z40 i 5 e katlıyor hem kullanım hem kalite. bu h1 olayı iyice bitirmiş
    T7 Bunu almadan önceki alternatifimdi. hatta babam almış gelmiş hiç kutusunu açmadan geri verdiğimiz bu üründü Ancak karizmasına diyecek yok...
  • Arkadaşlar çektiğiniz tüm fotoları bekliyoruz. bölece alacaklarada bir öngörü hazırlamış oluruz....
  • Bir yakın çekim.

http://img184.imageshack.us/my.php?image=dsc003666yz.jpg

Bu da yakın çekim. Gece oda ışığında manuel modda. Flaş yok.

http://img184.imageshack.us/my.php?image=dsc005232jt.jpg

Bu da Ülker-Panathianikos maçında çekilme. Diğer potanın hizasında en üstteydim.12 zoom kullandım.

http://img454.imageshack.us/my.php?image=dsc003501gv.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İSTANBULLUHOCA -- 17 Aralık 2005, 0:32:39 >

• Bu da benim monitor canavarım!

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybsert -- 17 Aralık 2005, 11:08:57 >
  •  'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

• quote:

Orjinalden alıntı: İSTANBULLUHOCA

Bir yakın çekim.

http://img184.imageshack.us/my.php?image=dsc003666yz.jpg

Bu da yakın çekim. Gece oda ışığında manuel modda. Flaş yok.

http://img184.imageshack.us/my.php?image=dsc005232jt.jpg

Bu da Ülker-Panathianikos maçında çekilme. Diğer potanın hizasında en üstteydim.12 zoom kullandım.

http://img454.imageshack.us/my.php?image=dsc003501gv.jpg

hocam keşke maçı S(shutter modunda) biraz daha yavaş çekseydin. ama maç esnasında zor biraz tripodda lazım tabi...

• quote:

Orjinalden alıntı: naneci

hocam resimlerin bir harika. hele 2. resimdeki kompozisyon çok hoşuma gitti. yapraklar insanın içini ısıtıyor wallahi

• Bende PS de oynadım azıcık bakın böle sonuçlar çıktı bence daha hoş oldu...

• Şu PS yi bir türlü kullanmayı öğrenemedik gitti. Harikalar yaratıyor valla....

quote:

Orjinalden alıntı: okan

Bende PS de oynadım azıcık bakın böle sonuçlar çıktı bence daha hoş oldu...

• bunlarda benim canavarlar :)

• Sony H-1 kullananlar. Makineyi fotoğrafları toplu halde görme moduna getirdiğimizde ve zoom düğmesinden - tuşuna bastığımızda fotoğrafları 9 lu seride görebiliyoruz. Bu - düğmesine bir daha bastığımızda fotoğrafları bu sefer 16 lı şekilde görebiliyoruz. Bu özellik kitapçığında bile yazmıyor. Bilginize.....
  • ben biliyodum yaw ama dedigin gibi tesadüfen kesfettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kuikkuik

ben biliyodum yaw ama dedigin gibi tesadüfen kesfettim

ehehhe bende tesadüfen keşfettim
  • aynen makinenin heryerini kurcalarken ben de bulmuştum bu ozelliği...
    ...paylaştığın için teşekkürler
  • Ben bir S2 sahibiyim.
    S2 ile ÇOOOOOk foto çektim. Zaten belli bazı şeyler var. 1. si s2 Zaten kompakt sınıf, h1 ise slr like sınıfında. Foto kalitesi Abartılacak kadar olmasa da S2 den iyi olduğu gerçek. Lcd ekranlar konusun 2.5 lcd tabiki çok güzel, ancak dönebilen lcd ekran ne kadar işe yaradığını kullandıkça anlarsınız ;) özellikle boyunuzun yetmediği ortamlar veya başka yerlerde :). Onun dışında biri SLR-Like Biri kompalt olmasına rağmen tercih yapmanın bu kadar zor olmaması gerekirdi diyorum ;) Enin de sonunda DSLR karşısında hepsi oyunca :)
  • Bence teknik ozelliklerine bakıldığında S2, H1 den asagi bir alet değil, Zaten dediğiniz gibi biri SLR-Like Biri kompakt olsaydı tercih yapmak kolay olurdu bence canonun s2 ye kompakt demesinin nedeni tamamen ticari ve belki de slr makinelere göre H1e oranla daha çok oyuncak gibi kalması.

Zira (tamamen kişisel bir yaklaşım ama) S2 gerçekten de fiziksel bakımdan H1 e gore oldukça basit kalıyor. Ben ABD de aldığım yerde S2 kalmadığından H1 almıştım ve ilk önceleri içime bir türlü sinmemişti H1. Ama kullandıkça ve mağazalarda incelerken; fotoğraf cekmek açısından H1in daha iyi olduğunu farkettim. Şunu da belirtmek isterim ki; ses kayıt video kayıt, çeşitli çekme modları hareketli LCD gibi yönlerden S2 benzersiz ve insanı imrendiriyor.

Hareketli LCD konusunda ise; şunu söyleyebilirim ki insan H1 in LCD ekranına bir kez bakınca yanında minnacık ;) kalan herhangi bir LCD ye kablosuz bile olsa dönüp tekrar bakamıyor. Tamamen hoşa gitme meselesi ama kim ne derse desin şöyle de bir gerçek var ki görsel açıdan...
    2.5" LCD >> 1.8" LCD

ve bu gerçekten ÇOK farkediyor.

• özellikle benimde Çektiğim videoları izlemek çok keyifli oluyor o ekranda
  • ARKADAŞLAR RALLİ DE CEKIM YAPMAK ICIN IYI BIR SECENEKMI H1..SONUCTA COK HIZLI HAREKET EDEN OTOMOBILLER VE AYAR ICIN HIC AMA HIC ZAMAN YOK COK HIZLI VE SERI CEKIM YAPAN MAKINE LAZIM ZOOM DA IYI OLMALI CUNKU OTOMOBILLERDEN KENDINI KORUMAK ICIN MECBUR UZAKTA DURUYORSUN..
  • Aslına bakarsan H1 ile hızlı çekim yapmak mümkün otomatik modu ise oldukça başarılı, öncden yapmış olduğun ayarlar ile o sahnede çok güzel fotoğraflar cekebilirsin.

ayrıca sürekli cekim modunda 1/15, 1/30 vb. saniye aralıklarla foto cekebilirsin ama bu konuda uzman degilim. Seni yanlış yönlendirmek istemem foto cekimi konusunda uzmanlar daha iyi bilgi verebilirler ama sahsi fikrim; H1 senin işini görecektir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.