Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ybsert

Aslına bakarsan H1 ile hızlı çekim yapmak mümkün otomatik modu ise oldukça başarılı, öncden yapmış olduğun ayarlar ile o sahnede çok güzel fotoğraflar cekebilirsin.

ayrıca sürekli cekim modunda 1/15, 1/30 vb. saniye aralıklarla foto cekebilirsin ama bu konuda uzman degilim. Seni yanlış yönlendirmek istemem foto cekimi konusunda uzmanlar daha iyi bilgi verebilirler ama sahsi fikrim; H1 senin işini görecektir.

arkadaslar bende h1 sahibi olmama ragmen bu konuda canon s2 daha iyi. zira manuel olarak s2 de 1/2000 oranına ulasabilirsiniz. ( hatta biyerlerde 3200 falanmı gördüm ne? :) ancak manuel modda h1 in 1/1000 lik hızıda sizi kesecektir kanaatimce. yani profesyonelce birseyler yapmayacaksanız işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuikkuik -- 18 Aralık 2005, 22:17:52 >
  • Shutter speed e gelince S2 1/3200 de çekim yapabiliyor.

H1 ise manuel modda 1/1000 ama otomatik hızlı çekim modunda 1/2000 hızında foto cekebiliyor bildiğim kadarıyla ama...

...benim bahsettiğim ise ardarda cekim modundaki zaman aralığıydı 1/15", 1/30" derken.
  • Arkadaşlar Selam;

size danışacağım birşey var.

SONY H1 (sıfır) ile (ikinci el) Sony F 828 Arasında seçim yapmam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Açıkçası arkadaşların H1 ile çektiği fotoğrafları görünce kafam karıştı.Forumda gizli çok iyi fotoğrafçılar var.

Yılbaşına kadar bi seçim yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

Dijital fotoğrafta en dertli olduğum konu örtücü hızı. Hareketli konuları çekmek bir işkence; o açıdan bu iki makina arasında karşılaştırma yapabilir misiniz?

şimdiden teşekkürler.
  • Ben şahsım adına bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim ama bu forumda ve bazı türkçe amatör fotoğrafçılık site ve forumlarında yardım bulabilirsin (www.netfotograf.com diye bir site var galiba.)

Kolay gelsin.
  • yardımcı olmak isterdim ama benimde pek bi fikrim yok,sadece f828 daha pahalı ve daha büyük olduğunu biliyorum,muhtemelen h1 den daha iyidir. H1 ile s2 arasında kararsız kaldığım zamanlarda banada biri 2. el 1.300ytl ye f828 satmak istemişti ama biraz pahalı gelmişti ve büyükçeydi..ve benim gibi bir acemi için fazla iyi görünüyordu..Dış görünüşü h1 e göre kesinlikle daha prof. di..Çok muhtemelki h1 den daha iyi bir makine(8 mp)...Bence forumun geneline sor..F828 le karşılaştırman için başka makineler önereceklerdir.

http://www.dpreview.com/gallery/sonydscf828_samples/

http://www.dpreview.com/gallery/sonydsch1_samples/

f828 fotoları daha iyi.

• ybsert in dedigi dogru.www.netfotograf.com bu konuda sana yardımcı olacaktır. bununla ilgili acılmıs sayısız konu bulabilirsin. önce arama yaptır, seni tatmin eden bir cevap bulamazsan soruyu oraya sorabilirsin..
  • F828 in karşılaştırılacağı makineler elbette H1 değil, ama kısaca farklarına bakarsak , F828 de çok kaliteli Carl Zeis objektif var. H1 de ise Sony kendi objektifini kullanıyor. Sony objektif konusunda çok da başarılı değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xtolga

F828 in karşılaştırılacağı makineler elbette H1 değil, ama kısaca farklarına bakarsak , F828 de çok kaliteli Carl Zeis objektif var. H1 de ise Sony kendi objektifini kullanıyor. Sony objektif konusunda çok da başarılı değil.

valla h1 objektifi carl zeiss degil kendi markası. Ama ne kadar basarılı oldugu ortada. sen s2 kullanıyosun lakin senin makinenden daha kaliteli fotograf cekiyor işte. yani objektife cok takılmayalım bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: SİMBA

ARKADAŞLAR RALLİ DE CEKIM YAPMAK ICIN IYI BIR SECENEKMI H1..SONUCTA COK HIZLI HAREKET EDEN OTOMOBILLER VE AYAR ICIN HIC AMA HIC ZAMAN YOK COK HIZLI VE SERI CEKIM YAPAN MAKINE LAZIM ZOOM DA IYI OLMALI CUNKU OTOMOBILLERDEN KENDINI KORUMAK ICIN MECBUR UZAKTA DURUYORSUN..

selam pekı bu kullanım sartları ıcın h1 ıyı bır secımmı yoksa baska bır mak yonelımmı? ne dersınız.. birde s1 modelı alsam bana yetermı sızce?
  • günümüz de kompakt makineler bile kurşunu yakalayabilecek shuttper speed e sahip ama ama ne yazıkki önemli olan bu değil, eğer drive yapmak istiyorsa ki ralli gibi bir konuda oldukça uzun direve etmen gerekir herhalde o zaman fps özelliği yüksek cameralara yöneliceksin, ozaman yolun DSLR lara kayıyor. Yüksek iso yüksek shutter speed güzel bir tripod drive + sleep timer :)
  • quote:

F828 in karşılaştırılacağı makineler elbette H1 değil, ama kısaca farklarına bakarsak , F828 de çok kaliteli Carl Zeis objektif var. H1 de ise Sony kendi objektifini kullanıyor. Sony objektif konusunda çok da başarılı değil.

Üzerine carl zeiss yazsalar dahamı hoşuna gidecekti
    Herşey bir yana, 1/1000 yeterli(kanaatimce) 1/1000 de rahatça kuş bile çekebildim. He ben daha fazla bişey sölemek istemiyorum
    2sini yan yana koyduğunuz zaman hangisi daha alımlıysa onu al derim bu bir

2. side canon sony sensörü kullanıyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: kuikkuik

quote:

valla h1 objektifi carl zeiss degil kendi markası. Ama ne kadar basarılı oldugu ortada. sen s2 kullanıyosun lakin senin makinenden daha kaliteli fotograf cekiyor işte. yani objektife cok takılmayalım bence

evet şuda bir gerçekki tüm yabancı review larda karşılaştırmalar h1 in daha başarılı olduğu yönünde. iyiki Pana fz25 yada s2 almammışım

• Arkadaşlar Sony H1 ile F828 arasında bir çok fark var; bunu biliyorum ama birinin sıfır fiyatına diğeri 2. elde alınabiliyor. Yani fiyat eşit kabul edildiğinde siz hangisini tercih edersiniz onu merak ediyorum. Ben şimdilik F828 e yakınım. Ama bu başlıkta gördüğüm fotoğraflar H1 inde oldukça iyi kareler çekebildiğini gösterdi.
  • fiyatları esit olsaydı elbette hemen herkes 828 alırdı. sonucta bu senin secimin olacak. aslına bakarsan elma ile armutu kıyaslamak gibi sanki. cok farklı iki makine. ben olsaydım 828 i alırdım ama o da bi dert yaw agır makine, cantasız gezemezsin. hemencecik cıkarıp hazırlamak zor ama bi bakımada cok cekici ve seksi bir makine be dedigim gibi ben olsaydım 828 i alırdım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: kuikkuik

fiyatları esit olsaydı elbette hemen herkes 828 alırdı. sonucta bu senin secimin olacak. aslına bakarsan elma ile armutu kıyaslamak gibi sanki. cok farklı iki makine. ben olsaydım 828 i alırdım ama o da bi dert yaw agır makine, cantasız gezemezsin. hemencecik cıkarıp hazırlamak zor ama bi bakımada cok cekici ve seksi bir makine be dedigim gibi ben olsaydım 828 i alırdım....

bugün birinin elinde f707 gördüm oda çok karizma geldi bana

• arkadaslar bu arada konumuzu dagıtmayalım. h1 sahipleri sizde biraz cektiginiz fotolardan yollasanız diyorum .... bence iyi olur. bekliyoruz arkadaslar, bu makineyi almayı düsünen arkadaslar icinde fotograflar acısından iyi bir ön inceleme olur.
  • halis mulis sokak kedisi,uzaktan çekim yepmak zorunda kalmıştım,nerdeyse her gün mutlaka sokakta bir kediyle göz göze geliriz,size bakar ve kaçar,iş te o an:) kedinin sağ gözünde ben de varım galiba:)

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

• o lambaların uzadığı gece fotoğrafını kirli camın arkasından çektim ona göre:)

bu fotoğraf sudan yansıyor,farketmişsinizdir zaten...

• resimleri begendim naneci özelliklede kediyi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: naneci

bu fotoyu hangi değerlerde çektiğini sölermisin hocam bende böle bişey yapmak istiyorumda

Bu arada gerçektende resimlerin çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan -- 19 Aralık 2005 11:28:26 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.