Şimdi Ara

Sony Xperia Z5 Mi Almalı Yoksa Xperia XA1 Plus mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok sevdiğim LG G4 üm anakart arızası nedeniyle aramızdan ayrıldı. Yeni telefonumu SONY marka almak istiyorum ancak iki seçenek arasında kararsız kaldım.

Z5 2015'in sonunda duyurulup 2016 yılının amiral gemisi olarak lanse ediliyor(Eğer yanlış araştırmadıysam) ve fiyatı 1.300 TL (Sony Türkiye Garantili)

XA1 Plus ise Ağustos 2017'de duyurulan orta üst segment olan bir telefon. Fiyatı 1.600 TL (Sony Türkiye Garantili)

Telefonların karşılaştırma linkini veriyorum;
    phone arena
    Sony Xperia XA1 Plus vs Sony Xperia Z5 - specs comparison
    https://www.phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-XA1-Plus,Sony-Xperia-Z5/phones/10653,9550

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/67063-89391/sony-xperia-z5-dual_sony-xperia-xa1-plus/

Sizce XA1 Plus' fazladan 300 TL vermeye değer mi yoksa yoluma Z5 ile mi devam etmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa3509 -- 18 Ocak 2018; 22:4:42 >

• Ben olsam hiç birini almam

İkisi arasından ise Z5

Huawei ye bak derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xa 1 ultra al z5 isiniyor yanıyor... Diğerini bilmem... Xa 1 ultra android 8 alacak.

• denizci535 kullanıcısına yanıt
    Xa1 plus ta android 8 alacak. plus ile ultra arasında sadece ekran ve pil farkı var.
    Plus 5.5" 3430 mAh ultra ise 6" ve 2700 mAh
    plus modeli indirimde olduğu Ultra şu an yaklaşık 200-300 tl daha pahalı. Plus almak daha mantıklı ultra karşısında

Z5 in de ısınma sorunu olduğunu duydum fakat telefonda ağır oyunlar oynayan biri değilim. Sadece sosyal medya ve bikaç bulmaca oyunu oynuyordum.
  • Mustafa3509 M kullanıcısına yanıt
    Xa 1 plus al gec. Fark etmez ama z5alma.

• Neye karar verdiniz? Ben de aynı durumdayım. Aslında z5 dual ağır basıyor ama...

• 2 telefon arasında kesinlikle plus alın. 810 en sorunlu işlemci mediatek p20 iş görür normal kullanımda kötü bir işlemci değil.

• Arkası cam telefon pişmanlıktır. 2dk kılıf takmadım düştü tuzla buz oldu z5im. z5 kullanan biri olarak tavsiye etmiyorum kamera da leş. tek iyi yanı stabilliği. Hala çok akıcı cihaz.
  • Bence ikisini de alma bütçeyi 2200 liraya çıkar GM 9 Pro al enflasyonla mücadele kapsamında 2900 den 2200 e indi şu an.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    tolyo hocama katılıyorum. 2 cihazda işlemci olarak sıkıntılı bir telefon. Birinde 810 işlemci var ben her ne kadar görmesem de çoğu kişi aşırı ısındığından şikayetçi diğeri de mediatek işlemcili bir sony telefon kısaca yürüyen bomba diyebilirim her an herhangi bir yerinden sorun çıkarabilir.
  • XA1 serisini gördüğün yerde kaç, almayı aklından bile geçirme, sorunlu bir seridir, durduğu yerde masraf çıkartır. 2k üzeri bütçeye sahipsen Z5'in çok daha üzerinde performansa sahip cihazlar kullanabilirsin, lakin Z5 1300 liraya benim açımdan gayet güncel bir amirale yakın performans ve kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Bariz sorunları işlemcinin dengesizliği ve bazı senaryolarda aşırı gereksiz ısınması.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.