Şimdi Ara

sorun hangi parçada?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaklaşık 1 aydır bilgisayarı açarken açma düğmesine bastığımda açar gibi yapıyor sonra power ışığı sönüyor. sadece fanlar çalışıyor ve sitemi açmıyor. daha sonra fişini çıkarıp taktığımda açıyor.
    son zamanlarda bunu daha da inada bindirdi. 4-5 defa açma düğmesine basıyorum açılmıyor. arkadan psu düğmesini kapatıp açıyorum açmıyor. fişi bir kaç kere tak çıkar yapıyorum açılıyor. açıldıktan sonra herhangi bir sorunu olmuyor. kendiliğinden kapanmıyor yani. sadece açılışta sorun var.
    sorun bazı arkdaşlarda da olmuş. statik elektrik yüklenmiş demişler. bir şekilde powerdaki durgun elektriği boşaltmışlar ve şu an arkadaşın bilgisayarı normal çalışıyormuş. kimi bilgisayarcı da kondansatörler şişme yapmıştır dedi. power fsp epsilon 700w. gayet de memnundum. acaba sorun powerda mı? powerın içini söktüm oradaki metal levhalara elimle dokundum statik elektriği almak için değişen bir şey olmadı.
    sorunun hangi parçada olduğunu anlayamadım. acaba ekran kartı ya da anakart olabilir mi? ramlerden yapmıyor onları test ettim.

sistem:
    anakart: asus p5kc
    ram: 4gb ddr2
    işlemci: intel c2quad q6600
    ekran kartı: msi 8800gts
    HDD: 3 tane sata
    Optik: 2 tane sata
    PSU: FSP epsilon 700w

• Zorunlu olmayan parçaları çıkarın.Öncelikle psu yu sonra anakartı test etmeniz lazım. Sorun diğer parçalardada olabilir onun için olabildiğince parçaları söküp kalanları denemeniz lazım.
  • Valla arkadas ben de de sole bısey var 2 gun once basladı power tusuna basıyorum bılgısayarın ısıkları 1 kere yanıyor pat gerı gıdıyor power tusuna 10 kere basıyorum aynı seyı yapıyor acılmıyor.PSU dan elektrık kablosunu cekıyorum 1 dk beklıyorum gerı takıyorum pat acılıyor dedıgın gıbı calıstıkdan sonra kapanma vs o tur bır sorun da yok ısılarını kontrol ettım hıc bır sıkıntı yok sadece ne hıkmetse acma tusuna basınca alet acılmıyor elektrık gelıyor ama hop duruyor.Anlamıs degılım arastırırken senın yazını gordum.Yanı Power tusuna basınca fanlar manlar 1 tur donuyor ısıklar yanıyor sonra hop hersey off konuma gerı donuyor.Sankı marşa basıyoruz alet bır turlu benzın alamıyor gıbı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2x+1

yaklaşık 1 aydır bilgisayarı açarken açma düğmesine bastığımda açar gibi yapıyor sonra power ışığı sönüyor. sadece fanlar çalışıyor ve sitemi açmıyor. daha sonra fişini çıkarıp taktığımda açıyor.
    son zamanlarda bunu daha da inada bindirdi. 4-5 defa açma düğmesine basıyorum açılmıyor. arkadan psu düğmesini kapatıp açıyorum açmıyor. fişi bir kaç kere tak çıkar yapıyorum açılıyor. açıldıktan sonra herhangi bir sorunu olmuyor. kendiliğinden kapanmıyor yani. sadece açılışta sorun var.
    sorun bazı arkdaşlarda da olmuş. statik elektrik yüklenmiş demişler. bir şekilde powerdaki durgun elektriği boşaltmışlar ve şu an arkadaşın bilgisayarı normal çalışıyormuş. kimi bilgisayarcı da kondansatörler şişme yapmıştır dedi. power fsp epsilon 700w. gayet de memnundum. acaba sorun powerda mı? powerın içini söktüm oradaki metal levhalara elimle dokundum statik elektriği almak için değişen bir şey olmadı.
    sorunun hangi parçada olduğunu anlayamadım. acaba ekran kartı ya da anakart olabilir mi? ramlerden yapmıyor onları test ettim.

sistem:
    anakart: asus p5kc
    ram: 4gb ddr2
    işlemci: intel c2quad q6600
    ekran kartı: msi 8800gts
    HDD: 3 tane sata
    Optik: 2 tane sata
    PSU: FSP epsilon 700w

Aynı sorun bendede olmuştu psu yu değiştirince sorunu çözmüştüm.

• Az once gelen gıden voltajları olctum topraklamam fılan cok ıyı durumda gelen voltajda baya ıyı buda bınadakı elektrık tesısatından olma durumunu elıyor parcarlara yonelıcez puff yenı kasaya gectık sevınıcemıze sorun cıkıyor hayırlısı bakalım.
  • Güç kaynağı problemi diye düşünüyorum benimde başıma gelmişti
  • psu ile ilgili bir sorun büyük ihtimlle. ama deneme imkanın varsa ram gibi diğer donanımlarıda dönüşümlü olarak dene...
  • ben bendekı hatayı buldum arkadaslar haf 932 nın klasık sorunu desem hatta yerıdır on panelındekı usb gırıslerınden kaynaklanıyor mıcrofon gırısıne mıcrofon bagladım sureklı jak takıldı jak cıkarıldı deyıp sacmalıyor usb baglayınca durup duruken kendı kendıne usb dekı cıhaz cıkmıs gıbı hata verıyor en sonunda anakart uzerındekı baglantılarını soktum tum makıne normale dondu acılsı kapanıs hersey normal su anda haf 932 sayfasında bu tarz sorunlar vardı ordakı arkadasdan yardım ıstıcem on panelın yenısını gonderıyorlarmıs sanırım deneyelım sansımızı bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.