Şimdi Ara

Sorunum Nerden Kaynaklanıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarıma C ve D sürücü dahil 2 kez format attım. ama format attıktan sonra orjinal CD'den driverları kuruyorum. orjinal sitesinden msn indirdim başkada birşey yüklemedim makina otomatik antispam yazılımı indiriyor ve bi süre sonra kasmaya başlıyor.ve en sonundada "Bu sistem kapatılıyor bu hata NT AUTHORITY/SYSTEM tarafından kaynaklanıyor die bir hata penceresi geliyor mankinam 1 dakka içersinde kapatılıyor. sizce sorunum neyden kaynaklanıyor arkadaşlar bir yardım edin lütfen..

Bir sorum daha olacak arkdaşlar makinamda şu şekilde Belirli aralıklarla bir hata mesajı çıkıyor;

"02.04.2007 15:54:38 üzerinde SYSTEM konumundan ALERT konumuna ileti

STOP! IMMEDIATE ATTENTION REQUIRED
    Windows has found CRITICAL SYSTEM ERRORS.
    Download Registry Cleaner from:www.clean32.com

FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOSS AND CORRUPTION!"

Yardım Bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SoulGem_ -- 2 Nisan 2007; 14:59:49 >

• Arkadaşım Blaster virüsü yemişsin çözemezsen yaz bana onu silebileceğin program göndereceğim.
  • lsass.exe 4500 lsass.exe 500 bu portları kullanıyor ve blaster virüsü bunları kullanmasını engelliyor bunlardan herhangi birini devre dışı bırakmak istediğim zaman bu sistem kapatılıyor. tüm çalışmalarınızı kaydedin ve oturumu kapatın.keydedilmemiş değişikliklerinizi kaybedeceksiniz . bu sistem kapatma işlemi NT AUTHORITY SYSTEM ilet sistem işlemi c:\Windows\system32\lsass.exe beklenmedik birşekilde 1 durum koduyla sonlandırıldı. sistem şu an kapatılıp yeniden başlatılıyor. not: sisteme lsass.exe yi tarattırdım. ve buldum ama silinmiyor idi

sonuç ise çok kolay sadece başlat/çalıştır/shutdown -a yazıp entera basın...

http://support.microsoft.com/?kbid=823980 bir de bunu yani 826935 okuyun..msconfig startup satırlarında ya load=mblast.exe yada run=mblast.exe satırlarına bak. Varsa uncheck yap. Ardından regeditten den sil. Makinanı yeniden başlat, yeniden başlattığında .exe msconfig startuptan silindiği için çalışmayacaktır. Sonra makinanda arat ve sil. Gerçi bu tip wormlar bi aldatıcı birde casus .exe yaratırlar. sadece mblast.exe yi silmen pek işe yararmı bilemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziborotty -- 2 Nisan 2007; 15:45:35 >

• Walla arkadaş format atmış bilgisayarına format atılınca virüs gitmesi gerekir yaff, ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bir önerim olsun istersen bir süre msn yi yükleme bakalım onu yüklemeden aynı antispamı falan yüklemeye çalışıp aynı hatayı verecekmı
  • İyide bu blaster solucan her neyse nerede barınıyor onu anlamadım C ve D sürücüleri dahil formatlıyorum bilgisayarın neresinde barınıyor bu virüs?ikinci olarak Ziborotty abi su msconfig bölümünü ayrıntılı anlatırsan sevinirim Bu blasterı nasıl silebilirim bilgisayarımdan?Yardımlarınızı bekliyorum
  • Konu güncel up !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.