Şimdi Ara

Sosyal hizmet mi? Okul öncesi mi?.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar sosyal hizmetler mi yazmalıyım yoksa okul öncesi öğretmenliği mi? Hangisinin geleceği daha parlak?

• Bende aynı çıkmazda kaldım. Atanma maaş durumu vs bilgisi olan yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayan Nihayet -- 15 Temmuz 2013; 8:16:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba okul öncesini daha cok bayanlar mı tercih ediyor.Ben bay olarak terch edebilir miyim cok bay oluyor mu bu meslegi yapan.?
  • up

• Bayan Nihayet kullanıcısına yanıt
    Okul öncesinin maaşı ek dersler beraber 2500 tlyi buluyor. Maaşta sıkıntı yok da atanma durumu beni tedirgin ediyor. Okul öncesini 4+4+4 sistemiyle bitirdiler dendi fakat bu sene yine hayli fazla bir atamaları oldu çok kararsız kaldım. Okul öncesi yazsam odtü geliyor.
  • %99 kullanıcısına yanıt
    Evet okul öncesini daha çok bayanlar tercih ediyor. Ama erkekler daha şanslı bu meslekte bence tercih et. İdareci olursun bayan hocalar duruken sen iş yapmassın da :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasamet600

Okul öncesinin maaşı ek dersler beraber 2500 tlyi buluyor. Maaşta sıkıntı yok da atanma durumu beni tedirgin ediyor. Okul öncesini 4+4+4 sistemiyle bitirdiler dendi fakat bu sene yine hayli fazla bir atamaları oldu çok kararsız kaldım. Okul öncesi yazsam odtü geliyor.

Bana da ODTÜ hatta sanırım Boğaziçi de
    geliyor ama devlette çalıştıktan sonra 1
    yıl hazırlıkla okulu uzatmak istemiyorum.

bence en mantıklısı sosyal hizmet gibi gözüküyor. Manisa sosyal hizmet yazdım zaten, sanırım değiştirmicem tercihi. Maaşları da iyi yükselme şansın var. İş yelpazesi oldukça geniş. Sosyal hizmet iyidir :)
  • Ya bak yine aklım karıştı.
    Sosyal hizmet yazmamıştım ama
    yazsam mı deyip duruyorum günlerdir.
    Zor bir meslek sanki. Aöf de de var.
    Okul öncesinin tatili var sosyal hizmetin yok
    maaşları atanma durumları yakın sayılır sanki.

Mesleğin zorluğu konumunla alakalı bir durum. Bİr yurda girersin yada bir huzurevine bir çocuk esirgeme kurumuna müdür olursun hiçbir zorluğu olmaz. Yada bakanlıklarda çalışırsın zorlugu olmaz. Maaş durumu okul öncesinden daha iyi diye biliyorum. Tatil dediğin gibi. Aöf seni ilgilendirmiyor. Önlisans mezunları kpssden atanmıyor artık. Sadece erzurumda lisans aöf var diye biliyorum onunda harcı senelik 3000 tl. 2000 kişilik kontejyanı var giren sayısı 500'ü geçmiyor diye biliyorum. Ayrıca sosyal hizmet yeni yeni parlayan bir bölüm. Okul öncesinin açıkçası geleceğinden tedirginim. Puanlarıda çok düşük üniversitelerin puanıma yazık. Sosyal hizmetlerin puanları oldukça yüksek pdr'ye dayanmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.