Şimdi Ara

SÖZELLERİN HAKKI YENİYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten bu eğitim sistemi ne hale geldi. Sözeldeki bölümlerin hangisinden mezun olursanız olun, hangi üniversiteden mezun olursanız olun hep kafanızda bir soru oluyor. İş garantisi???
    Peki neden bu sistem böyle? Çok mu zor Sosyolojiyi, Psikolojiyi, Felsefeyi ve daha fazla sözel bölümü TS alanına koymak? Bu adamlar ne seçecekler? Ne seçse dert. Adam sözelde ilk 1000'e giriyor, derece yapıyor ama garanti bir bölüm bulamıyor kendisine, hep kafası muallakta.
    Milli Eğitim Bakanlığı ve Yök bu duruma derhal el atmalı. Çünkü bir alan yok oluyor! Sözel zekası olanlar harcanıyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: Nancy Ajram

önceden hukuk,psikoloji,sosyoloji,felsefe,kamu yönetimi, vs.. bu bölümlerin hepsi sözeldeydi ama ne hikmetse bu bölümleri aldılar eşit ağırlıga geçirip sözelin içini tamamen boşalttılar sınavda sözelcilere psikoloji felsefe sosyoloji bu deslerden zorunlu tutuyorsun ama bu bölümlere seçemiyorlar bu ne çelişki aslında bu bölümlerin hepsi sözeldir kimse aksini inkar edemez
  • 28 şubat zihniyetinin rezilliklerini çekiyoruz işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

28 şubat zihniyetinin rezilliklerini çekiyoruz işte.
    Şu yazıyı geçen gün bir arkadaş paylaşmıştı, ne hikmetse konu silinmişti neyse ki konu silinmeden yazıyı kopyalamıştım.

quote:

Çok doluyum gençler çok ! Yaş 22... Sözelim;Yani kimilerine göre bu ülkenin 'Gerizekalı' öğrencilerinden bir tanesiyim. TS-2'de 410 gibi bir puan çektim.Bu puanı çekmek için hayatımın 1 senesini feda ettim.Kolay değildi benim için bu puanı çekmek.Çünkü lisede çok başarısızdım. LYS'de Psikoloji de çözdüm,Sosyolojide.Ama ben bu bölümleri seçemiyorum.Neden?Çünkü Mat 2 yapamadım.Ama gel gelelim LYS'de Psikoloji,Sosyoloji çözmeyenler bu bölümleri seçebiliyorlar.Çünkü onlar Matematik yapabildiler.Çünkü onlar bazı gerizekalılara göre 'zeki'ler (!) Mesela Hukuk fakültesindeki derslerin neredeyse tamamı sözel ama ben Hukuk da seçemiyorum.Neden?Cevap yine aynı:çünkü 'zeki' değilim.Daha önceden Hukuk'un sözelde olduğunu biliyor muydunuz?Ve söylenenlere göre 28 Şubat döneminde İmam Hatipliler sırf Hukuk,Kamu yönetimi gibi bölümleri seçmesinler diye bu bölümlere girmek için Matematiğin zorunlu hale getirildiğini söylesem ne dersiniz?Adalet seçebiliyorum ama Hukuk seçemiyorum saçmalığa bakın.28 Şubat darbesi belki siyasi bir darbe olabilir ama bu ülkenin evlatları tam 16 yıldır bu darbenin tokadını yemeye devam ediyor.Ve başımızdaki İmam Hatipliler buna ses çıkarmıyor. Buyrun gelişmiş Ülkelerin eğitim sistemine bakın.Hangisinde Hukuk okumak için Mat çözmek gerekiyor?Uganda'da bile böyle bir eğitim sistemi yok.Resmen dalga geçiyorlar bizimle. Şimdi ise 1 senemi feda etmeme rağmen seçecek bölüm bulamıyorum.Hangisine yönelsem "pazarda limon sat daha iyi"sözünü duyuyorum. Uzatmayacağım bir öğretmenimin sözüyle kapatıyorum "Bu sistemi getirenler 1960'larda henüz merkezi sınav yokken büyük üniversitelerin iyi bölümlerine torpille girmiş adamlardır,o yüzden bunlardan mantıklı bir sistem beklemeyin" Lanet olsun diyorum bu sistemi getirenlere ve hala bu sistemi düzeltmeyenlere ! Not:Yazıyı okuyan arkadaşlar İmam Hatipliyim zannedebilir ama değilim sıradan Anadolu Lisesinlerinin birinden mezunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F2F240332

Şu yazıyı geçen gün bir arkadaş paylaşmıştı, ne hikmetse konu silinmişti neyse ki konu silinmeden yazıyı kopyalamıştım.

quote:

Çok doluyum gençler çok ! Yaş 22... Sözelim;Yani kimilerine göre bu ülkenin 'Gerizekalı' öğrencilerinden bir tanesiyim. TS-2'de 410 gibi bir puan çektim.Bu puanı çekmek için hayatımın 1 senesini feda ettim.Kolay değildi benim için bu puanı çekmek.Çünkü lisede çok başarısızdım. LYS'de Psikoloji de çözdüm,Sosyolojide.Ama ben bu bölümleri seçemiyorum.Neden?Çünkü Mat 2 yapamadım.Ama gel gelelim LYS'de Psikoloji,Sosyoloji çözmeyenler bu bölümleri seçebiliyorlar.Çünkü onlar Matematik yapabildiler.Çünkü onlar bazı gerizekalılara göre 'zeki'ler (!) Mesela Hukuk fakültesindeki derslerin neredeyse tamamı sözel ama ben Hukuk da seçemiyorum.Neden?Cevap yine aynı:çünkü 'zeki' değilim.Daha önceden Hukuk'un sözelde olduğunu biliyor muydunuz?Ve söylenenlere göre 28 Şubat döneminde İmam Hatipliler sırf Hukuk,Kamu yönetimi gibi bölümleri seçmesinler diye bu bölümlere girmek için Matematiğin zorunlu hale getirildiğini söylesem ne dersiniz?Adalet seçebiliyorum ama Hukuk seçemiyorum saçmalığa bakın.28 Şubat darbesi belki siyasi bir darbe olabilir ama bu ülkenin evlatları tam 16 yıldır bu darbenin tokadını yemeye devam ediyor.Ve başımızdaki İmam Hatipliler buna ses çıkarmıyor. Buyrun gelişmiş Ülkelerin eğitim sistemine bakın.Hangisinde Hukuk okumak için Mat çözmek gerekiyor?Uganda'da bile böyle bir eğitim sistemi yok.Resmen dalga geçiyorlar bizimle. Şimdi ise 1 senemi feda etmeme rağmen seçecek bölüm bulamıyorum.Hangisine yönelsem "pazarda limon sat daha iyi"sözünü duyuyorum. Uzatmayacağım bir öğretmenimin sözüyle kapatıyorum "Bu sistemi getirenler 1960'larda henüz merkezi sınav yokken büyük üniversitelerin iyi bölümlerine torpille girmiş adamlardır,o yüzden bunlardan mantıklı bir sistem beklemeyin" Lanet olsun diyorum bu sistemi getirenlere ve hala bu sistemi düzeltmeyenlere ! Not:Yazıyı okuyan arkadaşlar İmam Hatipliyim zannedebilir ama değilim sıradan Anadolu Lisesinlerinin birinden mezunum.

Alıntıları Göster
    Size hak veriyorum .Ama bence sorun sadece sözellerde değil. Tıp hariç hangi meslekte %100 iş bulma garantisi var ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bir_Bilgisayarcı

Size hak veriyorum .Ama bence sorun sadece sözellerde değil. Tıp hariç hangi meslekte %100 iş bulma garantisi var ki?

Alıntıları Göster
    Beyler sadece bir oy ;http://strawpoll.me/185837
  • quote:

Tıp kı 80 darbesinin bize hediyesi YÖK ve ÖSYM gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Supremacy. -- 13 Temmuz 2013; 23:53:27 >
  • quote:

Bu şimdikilerin de o zihniyette olmadığını göstermez. Daha beter oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Supremacy.

quote:

Kimsenin umudu ordu olmasında.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Şimdi birisi çıkar matematik analitik zeka demek o yüzden bu bölümler tmde v.s v.s. Demek ki 28 Şubat'tan önce analitik zeka ölçülmüyormuş. O dönemde üniversiteye girip bu mesleklere sahip olan insanlar çözümleme yapamayan dangalaklar zaten (!)...
    Bu sınav sisteminin bir dayatması ve ayıbıdır. İlk 2000'de olmama rağmen kafamdaki 1-2 mesleğe yöneleceğim tercihlerde, bunlar beni mutlu edebilecek düzeyde tam olmasa bile. Daha önceden hedeflediğim mesleklerdi zaten. İlk 500'deki kişiler de aynı şekilde. Benim en sinir olduğum şey sınavın genel kültürü ölçmemesi. Haa, şu da var ki bu yılki psiko,sosyoloji ve mantık soruları gibi o kadar zor deneme olduktan sonra bu kadar basit soracaklarsa elbette geçmesin o bölümler. Toptan ıslah edilmesi lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 14 Temmuz 2013; 0:02:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karatecrube

quote:

quote:

80 ler oncesini biliyorsunuz sanki!

Eskiden zenginler en iyi yerlere giderdi, fakirlerin bir cogu liseden sonra universiteye gecmek icin bir sinav oldugunu bile bilmezlerdi. Simdi dogudan calisan Hacettepe Tip'a ODTU ye girebiliyor ama kimse parasini basip bu okullara giremiyor.

Kendi yapamadiginiz sisteme kaka atacaginiza oturup calissaniz, biraz adam olsaniz kazanacaksiniz ama yok. Hep sistem kotu, sistem pis vs... Cehaletinize devam edin siz, bizler bu arada universite okumus mezun olmus iyi yerlere gelmis olacagiz.

Ama illa yok ben adam olmam diyorsaniz suna da emin olun ki: siz forumlarda, facebookta, twitter'da egitim sistemine istediginiz kadar giydirin hic bir halta yaramayacak.

Bende sözelim dediklerine katılıyorum mat çöz gir tutan mı var değil mi

• mesela hukuk gerçekten sözel bir bölüm bunu okuyan arkadaşım bile söylüyor o eşit ağırlıktan kazandıgı halde hadi bunu bir nebze anlarımda yahu psikoloji,felsefe sosyoloji ,kamu yönetimi bu bölümlerin eşit ağırlıkla uzaktan yakından alakası yok bunlar ne diye eşit ağırlıkta
    hiçbir meslegin garantisi yok dediginiz gibi tıp harici ama en azından meslek olarak yelpaze geniş olmalı sözelciler gerçekten zor durumda bu bence böyle gitmez ama suç birazda sözelcilerde seslerini hiç çıkartmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: karatecrube

quote:

quote:

80 ler oncesini biliyorsunuz sanki!

Eskiden zenginler en iyi yerlere giderdi, fakirlerin bir cogu liseden sonra universiteye gecmek icin bir sinav oldugunu bile bilmezlerdi. Simdi dogudan calisan Hacettepe Tip'a ODTU ye girebiliyor ama kimse parasini basip bu okullara giremiyor.

Kendi yapamadiginiz sisteme kaka atacaginiza oturup calissaniz, biraz adam olsaniz kazanacaksiniz ama yok. Hep sistem kotu, sistem pis vs... Cehaletinize devam edin siz, bizler bu arada universite okumus mezun olmus iyi yerlere gelmis olacagiz.

Ama illa yok ben adam olmam diyorsaniz suna da emin olun ki: siz forumlarda, facebookta, twitter'da egitim sistemine istediginiz kadar giydirin hic bir halta yaramayacak.

Sen 80 ler öncesini bilip konuşuyor gibisin, yaşamadığın halde. Eğer bilmekten kasıt okuyup araştırıp bilmekse yakın tarihi çok iyi biliyorum. Sen o önyargını kır önce. Kimin ne bilip bilmediğini nerden biliyosun müneccim? Ben de yaşamadım. Ayrıca sosyal olaylara değinmedim sadece Yök ve Ösym ye değindim. Darbeye laf uzatmadım farkettiysen. Siz lafı nereden anlıyorsunuz arkadaş?

Ayrıca bizim üniversite kazanamadığımızı nereden çıkardın öyle birşey mi yazdım bi bak bakalım?? Çok da güzel puan aldım ve Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden birine yerleşeceğim ben?? Eee ne bıdı bıdı saçmalıyorsun sen kardeşim? Söylediğin cümle benim mesajımla ne alaka? Hı?

Yine ayrıca sen ne hakla bize adam değilsiniz diyorsun? Ben MF ciyim canım arkdaşım bunu belirtiyimde. Abuk sabuk konuşma belli okumuşsunda tartışma kültürü edinememişsin. Mesaj şikayet edilmiştir birazdan gereği yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Supremacy. -- 14 Temmuz 2013; 0:14:28 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Peki adama sormazlar mı sözel seçerken bunları bilmiyor muydunuz? Ha derseniz efendim biz matematik vs. yapamıyoruz psikoloji, sosyoloji ve hukuk gibi bölümlerde matematik yok mu sanıyorsunuz? İstasitik, araştırma teknikleri var sosyoloji ve psikolojide keza psikolojide nöropsikoloji ve deneysel psikoloji gibi alt dallar var bunlar hep matematik hatta bir miktar biyoloji. Hukukta iktisat var ticaret vs gibi dersleri var. Bunlar yüzde yüz sözel alanlar değil içlerinde matematik vs gibi şeyler var. Bunları yapabilceğinizi kabul ediyorsanız lisedeki matematik vs gibi alanları neden yapılabileceğini kabul etmiyorsunuz? Sonuçta o dersleri vermeden mezun olamayacaksınız. Keza diğer bir olgu EA dan mezun olup iş garantisi olan kaç bölüm var ki? Yada sayısal alanda? Türkiye de 81 ilde üniversite yaparsan olacağı budur. çünkü arz talep dengesi bir anda alt üst oldu. Artık iş veren daha çok alanda iş yapanı alıyor. Olaydı sadece büyük şehirlerde belli miktarda üniversite o zaman ne saycılar EA işini yapardı (Bakınız yöneticilik yapan EE ciler Makineciler) ne Sözel işini yapan EA cı kalırdı (Bakın İİBF mezunu olup ne iş olursa yaparız abiciler). Her bölüm kendi ihtiyacı kadar mezun verseydi herkese iş olacaktı. Ama bunu bir yarışa çevirdiler ve herkes lisede bölüm seçerken şunu biliyordu "ne kadar çok alanda becerin olursa o kadar iyisin". Bu yüzden mevzu psikoloji-sosyoloji-hukuk gibi bence ea olan bölümleri sözele geçirmek değil aksine piyasadaki talebe göre öğrenci arz etmektir. Ve diğer bir başlık mutlaka EA-SÖZ-SAY alanlarının içeriği tekrardan değiştirilmelidir. Sözel ağırlıklı EA, Sayısal ağırlıklı EA olmalı. Psikoloji vs. gibi bölümler sözel ağırlıklı EA ya giderken İİBF ler say ağırlıklı EA ya gitmeli. Aynı şekilde Matematik ağırlıklı say ve Fen ağırlıklı SAY bölümleri olmalı. Bölümleri oradan buraya taşımaktansa baştan aşağı alanlarda reform gerekli. Yoksa bugünkü alansal durumu herkes lisede alan seçerken biliyordu, isyan bu dengesiz alan yapılanmasına olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: ManikD

Peki adama sormazlar mı sözel seçerken bunları bilmiyor muydunuz? Ha derseniz efendim biz matematik vs. yapamıyoruz psikoloji, sosyoloji ve hukuk gibi bölümlerde matematik yok mu sanıyorsunuz? İstasitik, araştırma teknikleri var sosyoloji ve psikolojide keza psikolojide nöropsikoloji ve deneysel psikoloji gibi alt dallar var bunlar hep matematik hatta bir miktar biyoloji. Hukukta iktisat var ticaret vs gibi dersleri var. Bunlar yüzde yüz sözel alanlar değil içlerinde matematik vs gibi şeyler var. Bunları yapabilceğinizi kabul ediyorsanız lisedeki matematik vs gibi alanları neden yapılabileceğini kabul etmiyorsunuz? Sonuçta o dersleri vermeden mezun olamayacaksınız. Keza diğer bir olgu EA dan mezun olup iş garantisi olan kaç bölüm var ki? Yada sayısal alanda? Türkiye de 81 ilde üniversite yaparsan olacağı budur. çünkü arz talep dengesi bir anda alt üst oldu. Artık iş veren daha çok alanda iş yapanı alıyor. Olaydı sadece büyük şehirlerde belli miktarda üniversite o zaman ne saycılar EA işini yapardı (Bakınız yöneticilik yapan EE ciler Makineciler) ne Sözel işini yapan EA cı kalırdı (Bakın İİBF mezunu olup ne iş olursa yaparız abiciler). Her bölüm kendi ihtiyacı kadar mezun verseydi herkese iş olacaktı. Ama bunu bir yarışa çevirdiler ve herkes lisede bölüm seçerken şunu biliyordu "ne kadar çok alanda becerin olursa o kadar iyisin". Bu yüzden mevzu psikoloji-sosyoloji-hukuk gibi bence ea olan bölümleri sözele geçirmek değil aksine piyasadaki talebe göre öğrenci arz etmektir. Ve diğer bir başlık mutlaka EA-SÖZ-SAY alanlarının içeriği tekrardan değiştirilmelidir. Sözel ağırlıklı EA, Sayısal ağırlıklı EA olmalı. Psikoloji vs. gibi bölümler sözel ağırlıklı EA ya giderken İİBF ler say ağırlıklı EA ya gitmeli. Aynı şekilde Matematik ağırlıklı say ve Fen ağırlıklı SAY bölümleri olmalı. Bölümleri oradan buraya taşımaktansa baştan aşağı alanlarda reform gerekli. Yoksa bugünkü alansal durumu herkes lisede alan seçerken biliyordu, isyan bu dengesiz alan yapılanmasına olmalı

Alıntıları Göster
    ben 2. üniversite olarak adalet bölümünü bitirdim neredeyse hukuk fak hemen hemen çoğu dersi gördük medeni hukuk,ticaret hukuku,ceza hukuku,icra iflas liste böyle uzayıp gider hukukta derslerin hepsi sözeldir ve üç beş üniversite harici çoğu üniversitede iktisat dersi yoktur ayrıca iktisat dedigin derste bir sözelciyi zorlamaz
    bence şu başlıgı okuyun
    http://forum.donanimhaber.com/m_27830128/mpage_3/tm.htm

• quote:

Mat-2'nin gerekliliğini iktisata, istatistiğe bağlamak pek mantıklı değil. Eski sistemde ilk sınavda matematikle türkçe veya sosyalin yüzdesi eşitti ama ikinci sınav olan ÖYS'de sosyal bilimler sınavı oluyorlardı. Yani söz konusu adaletli bir durum olacaksa YGS'de matematik yüzdesini artıracaksın, matematik ihtiyacı buradan karşılanacak TS'ler için. Yoksa bu elemenin kolay bir yolu. Sınav sisteminin acizliğinin dışavurumu oluyor şimdiki gibi. Ayrıca eminim burada direk yakınanlar şuanda meslek bulamayanlar. Ben bu dediklerimi sözel bölüme geçtiğimden beri söylüyorum. Türkçe Öğretmenliği, Reklamcılık gibi meslekleri 10. sınıftan beri kafamda tasarlıyor, güncelliğini sorguluyor, rehberliğini yapıyorum. Yani son sınıfta gelip "pff sözelde de bölüm yokmuş cnm ya :/" diyenlere gıcık olan birisi olarak da söylüyorum. Sadece söylediğimiz şey, bu durum adaletli değil. Sosyal bilimlere yeterli önem verilmiyor. İkinci sınavda sosyal bilimler çözmeyen adamın uluslararası ilişkilerde işi olamaz. Mat-2'den alacağını da YGS'deki yüksek yüzdeli matematikten çıkaracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 14 Temmuz 2013; 0:19:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

ben 2. üniversite olarak adalet bölümünü bitirdim neredeyse hukuk fak hemen hemen çoğu dersi gördük medeni hukuk,ticaret hukuku,ceza hukuku,icra iflas liste böyle uzayıp gider hukukta derslerin hepsi sözeldir ve üç beş üniversite harici çoğu üniversitede iktisat dersi yoktur ayrıca iktisat dedigin derste bir sözelciyi zorlamaz
    bence şu başlıgı okuyun
    http://forum.donanimhaber.com/m_27830128/mpage_3/tm.htm

Alıntıları Göster
    Psikolojiyi ders olarak gören ,çalışan ve çözen SÖZELCİLER!
    Sosyolojiyi ders olarak gören ,çalışan ve çözen SÖZELCİLER!
    Felsefeyi ders olarak gören ,çalışan ve çözen SÖZELCİLER!

Hukuk tamamen sözel bir bölüm.Konuşma iki kelimeyi biraraya getirme yeteneği.İntegral isteyen bir durum yok yani.

Ama bu bölümleri okuyamayanlar da yine SÖZELCİLER.

Algılamak çok güç!

• quote:

Orijinalden alıntı: Novak Djokovic

quote:

Mat-2'nin gerekliliğini iktisata, istatistiğe bağlamak pek mantıklı değil. Eski sistemde ilk sınavda matematikle türkçe veya sosyalin yüzdesi eşitti ama ikinci sınav olan ÖYS'de sosyal bilimler sınavı oluyorlardı. Yani söz konusu adaletli bir durum olacaksa YGS'de matematik yüzdesini artıracaksın, matematik ihtiyacı buradan karşılanacak TS'ler için. Yoksa bu elemenin kolay bir yolu. Sınav sisteminin acizliğinin dışavurumu oluyor şimdiki gibi. Ayrıca eminim burada direk yakınanlar şuanda meslek bulamayanlar. Ben bu dediklerimi sözel bölüme geçtiğimden beri söylüyorum. Türkçe Öğretmenliği, Reklamcılık gibi meslekleri 10. sınıftan beri kafamda tasarlıyor, güncelliğini sorguluyor, rehberliğini yapıyorum. Yani son sınıfta gelip "pff sözelde de bölüm yokmuş cnm ya :/" diyenlere gıcık olan birisi olarak da söylüyorum. Sadece söylediğimiz şey, bu durum adaletli değil. Sosyal bilimlere yeterli önem verilmiyor. İkinci sınavda sosyal bilimler çözmeyen adamın uluslararası ilişkilerde işi olamaz. Mat-2'den alacağını da YGS'deki yüksek yüzdeli matematikten çıkaracak.

Alıntıları Göster
    Sözel bölümler eşit ağırlığa kaydırılmalı yada eşit ağırlık sözellere kaydırılmalı. Sonuç olarak ikisi tek bir çatı altında birleştirilmeli.
    Bu birleşim sonucunda matematik sınavını daha kolay ve uygun bir sınav belirlenmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: *burç*

Psikolojiyi ders olarak gören ,çalışan ve çözen SÖZELCİLER!
    Sosyolojiyi ders olarak gören ,çalışan ve çözen SÖZELCİLER!
    Felsefeyi ders olarak gören ,çalışan ve çözen SÖZELCİLER!

Hukuk tamamen sözel bir bölüm.Konuşma iki kelimeyi biraraya getirme yeteneği.İntegral isteyen bir durum yok yani.

Ama bu bölümleri okuyamayanlar da yine SÖZELCİLER.

Algılamak çok güç!

Alıntıları Göster
    Hiç birşeye takılmadım. Hukuk vs sözelde olması hata olur en doğrusu TM de kalmasıdır. Bunun sonuna kadarda arkasındayım. Anadolu Lisesinden MF bölümü mezunuyum. Bu sene hem sayısaldan hem sözelden sınava girdim. Ama yukarda karatecrübe nickli üyenin yazdığı mesaj direk sözelcilere ağır hakarettir. Hiçbirşey bilmiyorsunuz, cahilsiniz ve Adam değilsiniz gibi cümleler kurmuş. Forum üyelerinden bu mesajın şikayet edilmesini istiyorum. Saygılar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.