Şimdi Ara

SP1614C Samsung Hdd Sorunu(zannedersem)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar bileşenlerinden bazıları; Asus A7V600-X anakart twinmos 512 ddr pc3200 ram amd athlonxp 2800 birde sorunumun kaynağı olan( hiç değilse ben öle düşünüyorum) samsung 160gb sata sp1614c hdd

sorunuma gelince
    bilgisayar normal bir şekilde açılıyor. hoşgeldin ekranına gelirken tam o esnada ilk önce bi açık mavi ekran oluyor ya tam orda bilgisayarım donuyor ve o esnadada harddiskten bir tık sesi geliyor (sonrasında sanki elektiriği kesip yeniden vermişsin gibi tekrardan bir çalışma sesi) şöyle bir kaç saniye durduktan sonra hoşgeldin ekranı çıkıyor ve windows açılıyor.
    bu sorun aynı zamanda misal warcrafta oyuna girdim , başlıyo gene, bi giriyo krize çıkıyor krizden sonra bir daha birdaha. donuyor sürekli. artık windowsdaykende yapmaya başladı. bazen arka arkaya çok oluncada mavi ekran çıkıyor. kernel bilmemne hatası verdi, sata gibilerden bişiler okudum tam hatırlayamıyorum

bu aynı hdd in üçüncüsü arkadaşlar.aynı sorun diğerlerindede olmuştu yenileriyle değiştirmiştim. garantiside bitti artık.
    ama sorun nerde ben anlayamadım.
    bu kasa bozuyo olabilirmi? sıkıldım artık ben bu sorundan arkadaşlar yardım edin. hergün bu herife sövmekten bıktım artık...

( eğer yardımı olucaksa bir şey daha söyliyim.dvd rw da bazen çalışmıyor.güç gelmiyor.arkasındakı kabloya dokunuyorum geliyor. herhalde kabloda birşey var diyorum başka birini takıyorum ama hepsınde öle.)

• Güncel via sürücüsünü kurdunmu? Kurduysan pek muhtemelen güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir, hdd yi başka bir kasada yada en iyisi başka bir güç kaynağını kendi kasanda denemen
  • şu via 4 in 1 i kast ediyosan şayet kurmadım
    denerim.
    ya olmassa eğper yeni kasa ile hdd almayı düşünüyorum artık.bezdim yani ,illallah dedirtti.

tabi hdd bi sorun yoksa almaya gerek yok yenisini

nerden bularbilirim bu via nın güncel sürücülerini. (birde benim anakarta özelmi bu sürücüler yoksa genel oalrak herks aynı sürücüyümü kuruyor?)
  • http://drivers.viaarena.com/via_hyperionpro_v510a.zip

bütün via chipsetli anakartlar için bu sürücü ortaktır. Senin chipsetinde via kt600.
  • sağol dostum.hemen indirip yüklicem.inşallah olur.
    olmassa gene burdayım (:
  • yok olmuyor yükledim.faydasız : (

yokmu başka çare
  • arkadaşlar yokmu yardım edicek birileri. teknik destek istiyoruuuum
    nerde bu forumun sakinleri
  • selamlar...
    kullandığın hdd in markasına bakacak olursak bence yanlış yoldasın
    senin başka bir sorunun var
    samsung forum üyeleri tarafından en çok tavsiye edilen markalar arasında
    bence hdd ni genede başka bir PC de format atıp işletim sistemi kurarak dene şayet aynı sorunla karşılaşırsan senin genel sisteminde bir sorun var demektir bunun ne olduğunu anlamak zor ama 3 hdd değiştirdiğine göre sisteminin bir parçası arık ne olduğunu tahmin edemiyorum ama hdd ni bozuyo yenisini alırsan onuda aynı duruma getirebilir
    benim şüpelendiğim ana kartın olabilir veya Powersuppley lede alakalı olabilir belkide voltajla alakalı bir problemde olabilir
    bunlar sadece tahminler değerlendirmek sana kalmış
    kolay gele...
  • senin sisteminde problem olsa gerk.
  • sağolun beyler
    bende sistemin bozdugunu düşünüyorum ztn.(10 larca kez yedi format bu zaman zarfında tabi)
    3 kerre aynı sorun oluyorsa vardır bır hıkmet. işte power suply dan olmasını dusunmemın sebebıde dvdrw ın guc kablolarına dokundugum anda gücün gidip gelmesi.

birde ondan da deilse anakarttan olduğunu nasıl anlayabılırım,

nasıl çözeceğim yada sorunun kaynağını anlamamda yardımcı olursanız daha çok sevinirim
  • dayanamadım gittim vatana aldım, kasa ile hdd

taktım kasayı.bi baktım hdd de düzeldi iyimi.250 gb elimde patladı. 410 gb ım oldu. bozdur bozdur ye : P

demekkı sorun power suply daymıs. teşekkürler herkese yardımlarından.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.