Şimdi Ara

sporda su içme?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar zayıflamak için spor salonuna başladım. Çalışma esnasında küçük sulardan içiyordum hocam 1,5 litrelik suyu bitirmem gerektigini söyledi böyle bir şey var mı faydası nedir

• ne kadar cok icersen o kadar faydali. vucudumuzun o esnada cok fazla suya ihtiyaci oluyor. malum surekli su kaybediyoruz. terledigikozden dolayi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ya da iki bardak (şu plastik bardaklardan bahsediyorum) suyunu al yudum yudum iç onu aralarda. fazla abartma spor esnasında, ama vücudunu da susuz bırakma. en faydalısı böyledir.

açıkçası 1.5 litre biraz fazla geldi bana, insanı şişirir spor yapamazsın o kadar suda. bitirince içersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 9 Haziran 2012; 10:15:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

Bir ya da iki bardak (şu plastik bardaklardan bahsediyorum) suyunu al yudum yudum iç onu aralarda. fazla abartma spor esnasında, ama vücudunu da susuz bırakma. en faydalısı böyledir.

açıkçası 1.5 litre biraz fazla geldi bana, insanı şişirir spor yapamazsın o kadar suda. bitirince içersin

500 ML sular ideal olan galiba
  • sporu kaç saat yaptığınıza bağlı bu tabii. arkadaşın dediği gibi tek seferde 1 bardak içmek yerine 500ml suyu da ara ara yudumlayarak idare edebilirsiniz. ama susadığınızı hissediyorsanız mutlaka içmelisiniz. bana 500ml yetmiyor mesela çok terliyorum ağır bir idmanım var 1 litre rahat bitiriyorum 500ml kalıyor 1.5 litrelik şişeden
  • Bugün 5 saat kadar bisiklet sürdüm 1,5 litre su içmedim. Her yokuşta durup su yudumlamama rağmen 1,5 litre bitmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Bugün 5 saat kadar bisiklet sürdüm 1,5 litre su içmedim. Her yokuşta durup su yudumlamama rağmen 1,5 litre bitmedi.

5 saat naptın

• quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Bugün 5 saat kadar bisiklet sürdüm 1,5 litre su içmedim. Her yokuşta durup su yudumlamama rağmen 1,5 litre bitmedi.

5 saat naptın

Çorlu'ya gidip geldim Tekirdağ'dan.

• benim dalağım şişiyor su içince. 1buçuk 2 saatlik antremanda sadece ağzımın kuruluğu gitsin diye 1-2 yudum alıyorum.
  • +++
  • İdman anında küçük yudumlar halinde tüketmelisin suyu.ama 1.5 litre degil tabi 500 ml en idealidir

• Zayıflamak için veya spor aktiviteleri için fazla su içmek doğru değil..

kendini zorlama, ihtiyacın olanını hisset. diğer türlü mineral dengeni de bozabilirsin. aşırı spor yaptığını umarak 3.5 litreyi aşma. bu 1 gün boyunca..
  • ben 2 saatte 1,5 kilo su içtim 70 km yol yaptım bisikletle sonra 2 saat yüzdüm öldüm ama bacaklar kollar açıldı bayagı bisikletim çok ağır 18 kilo
  • spor anında su içtim mi kendimi kötü hissediyyorum ama bittikten sonra Allah ne verdiyse .. zaten günlük 1.5 lt su tüketin diyorlar hocan abartmış sanki biraz
  • Ben spor yaparken 1,5 lt su içiyorum. Ne fazla geliyor ne az.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.