Şimdi Ara

sprintbooster taktıranlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
2
Favori
56.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volvo s80dizelin Cruze ile ne alakası var?
    forumları mı karıştırdın?
    yoksa bilerek mi saçmaladın?
  • Beyler bu alet bal gibi de bizim araçlar gerekli. sonuçta sehir içinde veya bir rampa çıkarken sen istediğin kadar gazı kökle belli bir zamandan sonra tepki alıyorsun. Birde Chiptunning diyen arkadaşları anlamıyorum chip ile bunun ne alakası var. senin arabanın bg gücü 200 e de çıksa chip ile yinede gaz telin yok o kayıp zamanı yaşayacan. bu tip araçların kalkışta titremesi vs hep bu sebepten bencede faydalı bir cihaz ama fiyat ağır geliyor. 200 250 olsa hemen taktırmak isterdim. bizde 2 araç olduğu için 500+500 biraz gerer.
    birde birşey sormak istiyorum bu alet araca özel mi yoksa her markaya uyuyormu.
  • Arkadaşlar 100TL olsa taktırında 600TL ye yazık.
  • yazmış oldugum s80 de sprıntbosturun orjinal oldugunu ve gercekten işe yaradıgını anlatmaktı anlatmaktı bir daha okuyup mantıklı degerlendirmeni tavsiye ediyorum ayrıca uslubunuz seviyeli olmalı karşılıklı ve hoşgörülü olmalı burda birbirlerini belki hiç tanımayan insanlar fikir alışverişinde bulunuyorlar tecrubelerini aktararak yardımcı olmaya çalışıyorlar bende konu başlıgına bakarak tecrelerimi aktarmak istedim yapım itibariyle insanlara bildigim konuda yardımcı olmaktan mutlu olurum kaldıki sayfayı baştan sonuna kadar okuduysanız başka marka araçlarda edinilen tecrubeler aktarılmış şimdi chovrelet olmayanların hepsimi saçmaladı yoksa siz okudugunuzumu anlayamadınız yine söylüyorum sprintboostır aracımda orjinal vardır tecrube etmek farkını görmek isteyen ANKARA da olan arkadaşlar test edebilirler
  • Telsiz gaz pedallarında normal tepkime 0.8 sn ve sprint booster adı verilen ürün takıldıktan sonra bu tepkime süresi 0.2 sn iniyor fark 0.6 sn. Şimdi benim aracım megane 1 1.6 16 v Kendi aracımda 0-100 de aşırı zorlamadan1. viteste kalkış 2. ve3. viteslerde ise hızlanmayı yapıyorum 100 ü görebilmek için. Yani 0-100 yaparken 1.,2. ve 3. vites olarak 3 vites görüyorum sonuç olarak sprintboosteer sayesinde 3*0.6=1.8 sn kazandıracak. 2. 3. viteslerde devir biraz daha yüksek olacağı içinkazanılan 1.8 sn nin 0.8 ini kaybedeceğimizi düşünerek bize kazancı 1.0 sn olacak. 1.0 sn de arabanızın katettiği yolu düşünürsek bize kazanç sağlayacağı kesin ama 520 tl vererek bunu kazanmaya değer mi? herkesin kendi bütçesine bağlı.
    Saygılar
  • **sametbaba ben oto elektroniğinden zerre anlamıyorum acaba bu nedenlemi sprintbooster bana hikaye bir ürün gibi gelmedi acaba ?? ya da siz çok fazla mı anlıyorsunuz oto elektroniğinden ? diyelim ki anlıyorsunuz daha ürünün gaz pedal sistemine takılıp takılmadığından haberiniz yok ama yorum yapıyorsunuz , hani derler ya ağzı olan konuşuyor sizin ki aynı o hesap olmuş lütfen kusura bakmayın...sizin bu şekilde insanlara bilmeden yanlış bilgi vermeniz bu ürünü üretenede satanada alanada saygısızlık başka bir şey değil...

**thesinner83 bence çok fazla matematik hesabı yapmaya gerek yok , ayrıca sizin hesapta da bana bir yanlışlık var gibi geldi yani sizin formüle göre sanki sprint booster in görevi vites başına 0.6 sn lik zaman kazanımı gibi görünüyor yani atıyorum herhangi başka bir arabayla 100 km hıza kadar 4 vites değiştirseydik 4*0,6 = 2,4 sn daha az süredemi araba 100 km ye çıkacaktı ?? 0,8 0,2 saniyelere fazla takılmayın derim , bu ürünü bir çok araçta test etmiş biri olarak diyebileceğim şu ; test edebilir ve ondan sonra kesenize yada kendinize göre olan diğer kriterlerle değerlendirme yapabilir deyip deymeceğine karar verebilir satın alabilir ya da bence bu ürün bana göre bu parayı vermeye değmez deyip almayabilirsiniz ...

**genel olarak yazık demek bana çok doğru gelmiyor ;

hightechx bende isterdim keşke bu ürün 100 tl olsaydı ,aslında kendisi küçük ama etkisi küçük olmayan ve hatta kimilerine göre çok basit olan bu aleti keşke bir Türk akıl edip Türkiye'de üretseydi , daha ucuza satsaydı , dünyaya da biz ihraç etseydik , ülkemize döviz girseydi , amerika da Sema Show da ödülü bir Türk firması almış olsaydı vs vs vs ne güzel olurdu dimi ama maalesef kazın ayağı öyle değil adamlar bir ürünü icat etmişler ve fiyatıda bu demişler ve bu ürünü bu fiyatlardan pazara sunmuşlar ve satıyorlar şunu deseydiniz hiç bir şey söylemez hatta sizi desteklerdim ; ya bu ürünü amerika da 75 dolara satıyorlar(ki amerika pazarı uç bir örnek olmasına rağmen(amerika da herşeyin fiyatı tüm dünyaya göre azımsanamıyacak kadar daha ucuz-istisnalar kaideyi bozmaz ) orada da bu ürünün satış fiyat bizdekinden çokta farklı değil) bizde niye 600 lira bunlar bizi kazıklıyorlar vs vs keza avrupa fiyatı öyle çok acaip farklı değil ayrıca bizdeki bu vergilerle biz onlardan ucuz bile kalıyor olabiliriz aslında almanya da adamların 100.000 euro ya bindiği Porsche ye TR de 200.000 euroya biniyorlar ona bakarsanız bir arabaya 200.000 Euro verilirmi canım yazık valla desem olur mu ? bence dememek lazım ve zaten böyle bişeyde demiyorum keşke o kadar param olsada bir Porsche alabilsem sonrada gidip Porscheme taktırsam onlarda da işe yarıyor çünkü )) kısacası 75 beygirlik arabası olanda bu ürünü kullanıyor 600 beygirlik Porschesi olanda

**bu topiğe sadece Cruize u olanlar yazabiliyor diye bir kaide vardı ise ve ben bunu çiğneyerek mesajlarımı yazmışsam herkesten özür dilerim , gerçi Cruize da da sprint booster çok başarılı olduğunu söylediğim için belki *roadstar* arkadaşımız diğer örnek vermiş olduğum araçlarla ilgili Cruize la ne alakası var diye bana bir tepki göstermedi S80 ile ilgili deneyimini yazan arkadaşa tepkisini gösterdiği gibi

Sürçü-lisan ettiysem affola

Sevgiler&Saygılar

• Hakikaten garip bir forum bu cruze forumu, cruze sahibi olmayanlar araci over, 5 dakika deneme surusu yapanlar araci yere goge sigdiramaz. Cruze sahibi olmayan Uzaktan kumanda birileri urunu israrla tavsiye eder, test etmis cruze sahiplerinin tavsiye etmemesine ragmen, 500tl vermeye degmez demisler. Adam yazmis elektrik isik hizi ile iletilir ve.bunu 0.1 yada 0.9 sn hizlandiramazsiniz diye. Bu israriniz nedendir. Ayrica tekrarlayim dizel s80le benzinli bir aracin uzaktan yakindan alakasi olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *roadstar*

Hakikaten garip bir forum bu cruze forumu, cruze sahibi olmayanlar araci over, 5 dakika deneme surusu yapanlar araci yere goge sigdiramaz. Cruze sahibi olmayan Uzaktan kumanda birileri urunu israrla tavsiye eder, test etmis cruze sahiplerinin tavsiye etmemesine ragmen, 500tl vermeye degmez demisler. Adam yazmis elektrik isik hizi ile iletilir ve.bunu 0.1 yada 0.9 sn hizlandiramazsiniz diye. Bu israriniz nedendir. Ayrica tekrarlayim dizel s80le benzinli bir aracin uzaktan yakindan alakasi olamaz.

valla sizin gibi bilip bilmeden ve hatta yazdıklarını anlamak için özel çaba sarfedilmesi gereken arkadaşlardan dolayı bu forum garip hale gelebiliyor ,garipliğe katkılarınızdan dolayı size teşekkür ederim
    yani sprint booster ı bi şekilde ışık hızına bağladınızya ben daha ne diyeyimki ) izafiyet teorisi olayına falan girip hepten garipleştirmiyim şimdi ...
    evet bu ürünü övüyorum çünkü kullanıyorum , cruize u olan arkadaşımda kullanıyor ve arabasından artık daha fazla keyif aldığını söylüyor ki onun arabasını bende kullandım ve farkını gördüm.gerçekten araba daha keyifli oldu..(bu ürünü denediğim tüm araçlarda olduğu gibi)

peki sizin ısrarınız nedir bu ürün işe yaramıyor diye ? denediniz mi ? neden uzaktan kumanda birileri gibi insanları yanlış yönlendirmeye ve ısrarla ürünü kötülemeye çalışıyorsunuz ? bu ürünle ilgili her şey net gidersin denersin farkı görürsün , vereceğin para sana göre bu ürüne değer veya değmez orada kararını verirsin alırsın veya almazsın...

ha uzaktan kumanda birilerinden beni kastediyorsan neden burada mesaj yazdığımı istersen bir kez daha anlatayım,burada insanlar bilgilerini paylaşsın diye bu platform oluşturulmuş değil mi ?bence bu yüzden oluşturulmuş , bilmeden ve tecrübesi olmayanlar insanları yanlış yönlendirsin diye değil.. bende kullandığım ve memnun kaldığım bir ürün hakkında tecrübelerimi paylaşıyorum hem Cruize la ilgili hem diğer araçlarla hem de şu anda kullandığım araçlar ile ilgili ..ama siz ve sizin gibiler bilip bilmeden hani sırf bişey biliyormuşsunuz havasını yaratmak istemenizdenmidir nedir onuda tam çözemedim illa bişey yazmak zorundaymışsınız gibi yazıyorsunuz ... sizdeki bu ısrarcılık nedir acaba ? ?yani olumsuz görüş bildirenlerden birinin şunu yazdığını göremedim ya arkadaş ben taktım kullandım ama hiç bir işe yaramıyor..eğer biri yazdıysa ve ben kaçırdıysam herkesten özür dilerim.fiyat ve değerlilik ayrı birşey elmayla armutu karıştırmayalım.
    memnun olmamış olsaydım memnun olmadım derdim ama memnumum ve bariz farkı hali hazırda yaşıyorum ama nedense denemeyen arkadaşlar sanki sadece bu ürünü yerin dibine sokmak için yorum yapıyorlar ...tekrarlıyorum bu ürünü üretenede satanada alanada saygısızlık başka bir şey değil önceki mesajımda yazmayı unutmuşum TÜV Belgesini verenede saygısızlık başka bir şey değil..

dizel bir araçla benzinli aracin uzaktan yakından alakası olmamasını bilmeniz her şeye rağmen güzel bir şey ,tebrik ederim

• Esas senin israrin merak konusu..... Ayrica elektrik sinyalinin isik hizi ile iletildigi ilkokulda ogretilen bir einstein kavrami dir. Dalga mi geciyorsun sen?
  • Adamların kendi sitesinde açık açık yazıyor bu cihaz alt ve orta devirlerde araç kullananların işine yarar sürekli dip gaz gidenler bir yararını görmeyecektir diye., çünkü motor gücü sonuçta aynı seviyeye yükseliyor bu cihaz sadece ilk baştaki gaz pedalı basış- motor yanıt reaksiyon zamanını çabuklaştıryor. 500- 600 lira verip vermemek artık kişinin zevkine bakar bu konular zevke kederdir kimisi kaput filmine 500 verir kimi gaz pedal hızlandırıcısına.

sprintbooster taktıranlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: *roadstar*

Esas senin israrin merak konusu..... Ayrica elektrik sinyalinin isik hizi ile iletildigi ilkokulda ogretilen bir einstein kavrami dir. Dalga mi geciyorsun sen?

benim ısrarımla ilgili konu falan mı açıldıda benim haberim yok ?? ayriyetten merak edilecek bişey yok sonuçta yazdıklarımı bir çok insanın anladığını düşünüyorum..

öncelikle dalga geçmiyorum BEN , ayrıca siz hangi ilkokulu bitirdiniz bilmiyorum ama benim okuduğum ilkokulda einstein ve ışık hızı ilgili herhangi bir kavram öğretilmedi maalesef, cahilliğime yada benim zamanımdaki müfredatın eksikliğine verin lütfen

buda size son cevabımdır...sağlıcakla kalın

• quote:

Orijinalden alıntı: Umit

Adamların kendi sitesinde açık açık yazıyor bu cihaz alt ve orta devirlerde araç kullananların işine yarar sürekli dip gaz gidenler bir yararını görmeyecektir diye., çünkü motor gücü sonuçta aynı seviyeye yükseliyor bu cihaz sadece ilk baştaki gaz pedalı basış- motor yanıt reaksiyon zamanını çabuklaştıryor. 500- 600 lira verip vermemek artık kişinin zevkine bakar bu konular zevke kederdir kimisi kaput filmine 500 verir kimi gaz pedal hızlandırıcısına.

• H.Z Mevlananın bir sözü var sen ne söylersen söyle senin söylediğin karşındakinin anladıgı kadardır.
    ben demiyorumki s80 güzeldir alın yanyatsa çamura batsa çıkar konu başlıgı sprıngbooastır taktıranlar diye gördüm katkıda bulunmak, edindigim tecrubeyi aktarmak istedim .
    dizel yada benzinli olması neyi degiştirir neticede ikiside binek araç birisi kamyon diğeri tıraktör değilki önemli olan tecrubeyi paylaşmak değilmi burada anlatılan 1639kg agırlıktaki aracın kalkışına büyük katkısı oldugu orjinalinin işe yaradıgını gerçek olan birşeyi samimiyetle sizlerle paylaşmak istedim .
    s40da dizel iki hafta önce onada sıprintbooster taktırdık aynı verimi alamadık rampada hiçbir katkısı yok son hıza hiç bir katkısı yok seyir halinde tam gaz yaptıgınızda gaz kesikliği ve yıgılma oldu araca istediğimiz katkıyı sağlamayacagını düşündüğümüz için sıprintboastıra vereceğimiz parayla chıptunıng yaptırdık .

Uzaktan kumanda cümlesine takılmıyorum çünki yazdıklarımda samimiyim hiçbir artniyetim yoktur. formun akışını değiştirmek gibi bir düşüncem yok eğer bir rahatsızlık vermiş isem formdaki bütün arkadaşlardan özür dilerim. süçilisan ettiisem affola

• Merhaba,

Daha öncede yazmıstım.Cruze sahibiyim ve 10 gün kaldı aracımda deneme amaclı.Hatta takılı olmayan cruze bile test ettik aracları degiserek.

Ben cok memnun kalmıstım.Ama o zamanda dediğim gibi fiyatından dolayı vazgectik.550 lira gercekten cok geldi.

roadstar dostum hemen sataşma tam anlamıyla okumadan.
  • btg maslak'ı aradım fiyat olarak 600.- TL dedi. Opel odak'a ürünü verdiklerini ve opel servisinde garantili takıldığını söyledi. Odak opeli aradım 650.- TL'na takacaklarını söylediler. bonusa 6 ay taksit yapıyorlarmış.
    distribütör btg maslak ürünü serviste taktıranlara servisin bazı bedava hizmetleri verdiğini söyledi.
  • Konuya yeni dahil olduğum için yazılanların bir çoğunu okudum..
    Herkesin kendisine göre elbetteki haklı taraflarıda var haksız taraflarıda..
    Tamemen tarafsız bir gözlemciyim diyelim..
    http://www.sprintbooster.hu/downloads/SB_lista_eng_20110615.xls adresinde hangi araçlara uyumlu olduğu markanın yurt dışındaki yetkili satıcısı tarafından hazırlanan bir listesi bulunmaktadır..Bu bize ne kazandırır veya kaybettiri bilemem sadece tesadüf buldum ve paylaşmak istedim..

Ayrıca CRUZE bölümündeki görüşlerimide aynen buraya kopyalıyorum..
    Kalkışlardaki benzin veya LPG tasarrfunu hesaplayacak olursak dediğim gibi 1 sene içerisinde amorti edecek bir sistem bence..
    Ankara bayiliğide varmış FM Tuning isminde..Haberleşek 3-5 kişi gidilecek olursa indirim fazlalaştırılabilir..
    İstanbula gitmemize gerek kalmadı..En azından gidiş-geliş yol masrafından yırttık valla iyi oldu..
    Pazarlıkla 500 TL`ye taktırırız..
    Ufak bir hesapla;
    Benim aracım km. şehit içinde A/T 0,23 KRŞ lpg tüketimi var.
    Varsayalım kalkışlarda fazla gaza basmama artık gerek kalmayacağı için bir depo gaz ile bu cihaz sayasinde fazladan 20 km. yol gittiğimizi düşünelim..
    0,23KRŞ tüketim x 20 km. = 4,6 TL (litre fiyatı 1,95 TL`den 2,36 litre gaz yapar)
    Aylık 4 depo gaz üzerinden 4,6 TL x 4=18,4TL (litre fiyatı 1,95 TL`den ise 9,44lütre gaz yapar)
    Yıllık olarak hesapladığımız zaman ise 18,4 TL x 12 ay = 220,80 TL (litre fiyatı 1,95 TL`den 113,23 litre yapar)
    Bu hesap çok kaba bir hesap oldu..Tahminimce bir depoda sadece kalkışlardan elde edeceğimiz kar ile toplamda 35-40 km. fazla yol yapılabilir.
    ozaman da daha öncedende dediğim gibi 1 sene içerisinde kendi kendi amorti etmiş olur..
    Ayrıca kalkışlardaki kazandıracağı serilik de yanımıza kar kalır..

NOT: Özellikle söylemek isterimki ne bahsi geçen firmayı tanırım, ne orada bir akranım var nede bu işten çıkarım..Sadece kendi çıkarımı ve kesemi düşünürüm.Benim için önemli olan da bu..Sürüş zevkimi,aracımın performansını olumlu yönde etkileyecek veya değiştirecek ancak orjinalliğini asla bozmayacak şekildeki her türlü donamına veya parçaya sıcak bakar, her yönden değerlendirmesini yapar, araştırır, sorar ve nihai kararı veririm..
    Bu konuyu açıklamak istedim çünkü sonradan kendini bilmez birkaç kişi çıkarda saçmasapan konuşup karşıma cahil cesareti ile gelinmesini istemediğim içindir..
    Sağlıcakla..

Kaldıki alıp kullanma konusunda henüz karar verme aşamasında olduğumuda bildirmek isterim..
    Benimki sadece tarafsız bir görüş niteliğindedir..

Bu cihazı kullanan üyelerin ne anlatmak istediklerini gayet iyi anlıyorum..
    Ancak kimsenin kimseye hakeret niteliğindeki ifadeler kullanmaya, aşağılamaya ve görüşlerini, düşüncelerini kabul ettirmeye çalışmasını son derece basitlik olarak yorumluyorum..
    Buradaki herkesin düşüncesine saygı duyarım..Ama makul ve mantıklı olduğu sürece..
    Gerisi tırıvırıdır..
    Sağlıcakla..

• Yazdığın izlenimlerin için teşekkürler...
  • Gene ne olduki..???

Biz biyerimizi yırtalım, adam gibi bir şeyler yazıp millete örnek olup deneyimleri tecrübelerimizi paylaşalım..
    Ama her nedense birilerinin zorunu gittiği için yazdıklarımız silinsin..
    Silinecekse ozaman neden yazalım..
    Silinecekse neden böyle bir paylaşımda bulunalım..
    Silinecekse ozaman neden vakit kaybedelim..

Nasıl olsa buda silinecek..
    Ben yazayım..siz silin..
    Siz silin ben yazayım..
    Hatta yasaklayın benide..Süresiz uzaklaştırın..
    Sizde düşün diğerlerinin düştüğü duruma..

Hadi SİLSENİZE????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbasci06 -- 31 Temmuz 2011; 21:04:36 >
  • Hayret, bu defa hem mesajım silinmemiş hem ceza almamışım. Vay be... Gelişme görüyorum kendimde!!!

Şu Cruze anakonusunda 5-6 haftadır (malum şahısları herkes biliyor!) sistematik bir karalama kampanyasını, Cruze'un "C"sinden - otomobilin "O"sundan anlamayan vatandaşların sözde "yorum"larını, hakaretlerini, aşağılamalarını, iftiralarını okumak zorunda kaldık, birşey demedik. Kendi adıma konuşayım, kimseyi şikayet etmedim (fake üyelikle açık bir şekilde provokasyona gelen ve "açık" şikayetimle süresiz uzaklaştırılan karakter sahibi hariç). Her ne kadar sinir bozucu, mantıksız ve yalan "yorum"lar da gelmiş olsa sineye çektik. Ama şu son günlerde habire mesaj silmeler ne oluyor anlamış değilim. Son 1,5 aya bakılsa abartısız YÜZLERCE silinmesi gereken mesaj bulunur Cruze'un anakonusunda.
  • Bırakalım silsinler..
    Nereye kadar..

Nasıl olsa tarih onları değil bizleri yazacak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.