Şimdi Ara

[SS'Lİ] GERGEDAN BÖCEĞİ BULDUM NEREYE SATAYIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
29.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bahçede kardeşim gördü ben de eve getirdim.
    nesli tükeniyormuş 90.000 euro ya bile alan varmış bunu nereye satayım.(ben 90k istemiyorum 1k bile yeter )
    ayrıca böcek ne yer açlıktan öldürmek istemiyorum.
    edit:ramazan pidesindeki susamlardan koydum 1-2 tanesini yedi heralde
     [SS'Lİ] GERGEDAN BÖCEĞİ BULDUM NEREYE SATAYIM [SS'Lİ] GERGEDAN BÖCEĞİ BULDUM NEREYE SATAYIM [SS'Lİ] GERGEDAN BÖCEĞİ BULDUM NEREYE SATAYIM [SS'Lİ] GERGEDAN BÖCEĞİ BULDUM NEREYE SATAYIM [SS'Lİ] GERGEDAN BÖCEĞİ BULDUM NEREYE SATAYIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhsaklasamanıdh -- 7 Temmuz 2015; 17:44:14 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

SS'Lİ Gergedan Böceği Buldunuz: Nerede Satabilirsiniz?

Değerli okurlar,

Bir gergedan böceği bulduysanız ve onu satmayı düşünüyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu kapsamlı rehber, gergedan böceğinizi karlı bir şekilde satmanıza yardımcı olacaktır.

Gergedan Böcekleri Nerede Satılır?

Gergedan böceklerini çeşitli platformlarda satabilirsiniz, bunlar arasında şunlar bulunur:

• Çevrimiçi Pazar Yerleri: eBay, Etsy ve Amazon gibi çevrimiçi pazar yerleri, gergedan böcekleri için popüler satış platformlarıdır.
    • Böcek Toplayıcıları: Böcek toplayıcıları genellikle nadir ve değerli gergedan böceklerini satın alırlar. Yerel böcek kulüplerine veya derneklerine ulaşın.
    • Özel Satış: Gergedan böceğinizi kişisel ağınızda veya sosyal medya gruplarında satışa çıkarabilirsiniz.

Gergedan Böceği Nasıl Satılır?

Gergedan böceğinizi satmadan önce şu adımları izlemenizi öneririz:

• Böceği Doğru Tanımlayın: Böceğin türünü ve alt türünü doğru bir şekilde belirleyin. Bu, değerini belirlemenize yardımcı olacaktır.
    • Böceği Hazırlayın: Böceği hasarı önlemek için dikkatlice temizleyin ve muhafaza edin.
    • Fiyatlandırma: Benzer böceklerin çevrimiçi pazar yerlerindeki satış fiyatlarını araştırın ve böceğinizin değerini belirleyin.
    • Listeleme Oluşturun: Böceğin net fotoğraflarını çekin ve ilgi çekici bir listeleme açıklaması yazın. Anahtar kelimeleri ("gergedan böceği", "satılık gergedan böceği") dahil ettiğinizden emin olun.

İpuçları:

• Gergedan böceğinin yasal olarak satılabildiğinden emin olun.
    • Alıcının güvenini kazanmak için güvenilir bir satıcı olarak kendinizi tanıtın.
    • Nakliye seçeneklerini önceden düzenleyin ve böceği güvenli bir şekilde paketleyin.
    • Gergedan böceği kime satılır diye merak ediyorsanız, böcek toplayıcıları, koleksiyoncular ve araştırmacılar gibi böceklerle ilgilenen insanları hedefleyin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • aldım ss şikayet ediyorum seni
  • tuzla citir citir ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

aldım ss şikayet ediyorum seni
    yerimizi alalım
  • Sat diskavri al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Usain Bolt

tuzla citir citir ye

nesli tükeniyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhsaklasamanıdh

quote:

Orijinalden alıntı: Usain Bolt

tuzla citir citir ye

nesli tükeniyor zaten

Alıntıları Göster
    az çiğnenmiş sakız (1 saat falan) veririm kargo senden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

az çiğnenmiş sakız (1 saat falan) veririm kargo senden

Alıntıları Göster
    ot falan koy önüne
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

ot falan koy önüne

maydanoz koydum yanına bile yaklaşmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScarFace97

quote:

ot falan koy önüne

maydanoz yemez herhalde çevrede ot yoksa ekmek yiyebilir
  • Dünyanın en pahalı ve güçlü böceği olarak bilinen Gergedan Böceği'ni (Oryctes Nasicornis) yakalayarak zengin olmak isteyenlerin sayısı gittikçe çoğalıyor.
    Kısa yoldan zengin olmak isteyenlerin yeni yöntemi Gergedan Böceği avı... Yurt dışında yüksek fiyatlara alıcı bulduğu belirtilen haberlerin ardından, yurdun dörtbir tarafında vatandaşlar gergedana benzeyen böcek avına çıkıp çok sayıda böcek avladı.

Erzurum'da kimliğini açıklamak istemeyen bir polis memuru, bulduğu gergedan böceğini kimlere satabileceğini araştırırken Kars'ın merkeze bağlı Ağadeve Köyünde Murat Ömer Faruk (40), işletmeciliğini yaptığı bakkal dükkanında bulduğu gergedan böceğini bir şişeye yerleştirdi ve yanında taşımaya başladı. Aynı şekilde Iğdır'da bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan Kamber Güzelkaya (47), "Kızım balkonda görmüş, şimdi bir kutuda saklıyorum. İlgilenenler iletişime geçebilir" dedi. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Erol Yıldırım ise gergedan böceği ile ile ilgili haberleri, abartılı ve hayret verici buldu. Prof.Dr. Yıldırım "Gergedan böceği Türkiye'nin her tarafında yaygındır. O kadar yüksek bir değeri de yoktur" diye konuştu.

Özet: O kadar değerli değilmiş ve herkes satmaya çalışıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legalize wwed -- 7 Temmuz 2015; 16:13:25 >

• quote:

quote:

ot falan koy önüne

Şiş kebap koy yanına yemezse terbiyesizim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheogorath

quote:

quote:

ot falan koy önüne

Şiş kebap koy yanına yemezse terbiyesizim.

Alıntıları Göster
    Böceğin bilmeden neslini tüketiyorsunuz. Bu böceği satmak yasak, bırakın doğaya hayatını yaşasın !

• Onu yiyorlar kızartıp hatta tayvandan getirten var nesli tükenmiyor yeniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

Böceğin bilmeden neslini tüketiyorsunuz. Bu böceği satmak yasak, bırakın doğaya hayatını yaşasın !

El altından yani
  • 1000TL veririm. Kargo da benden
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhsaklasamanıdh

quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

El altından yani

Alıntıları Göster
    Dejavu yaşıyorum sanki, gergedan böceği bulan birisi geçen gün haberlere çıkmıştı, konu olmuştu; yetkililere falan haber verdiğini söylemişti bulan kişi. Yoksa o kişi sen misin? Ciddi soruyorum. Daha bu bahsettiğim haber çok yeni 2-3 günlük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

Dejavu yaşıyorum sanki, gergedan böceği bulan birisi geçen gün haberlere çıkmıştı, konu olmuştu; yetkililere falan haber verdiğini söylemişti bulan kişi. Yoksa o kişi sen misin? Ciddi soruyorum. Daha bu bahsettiğim haber çok yeni 2-3 günlük.

Yok hocam ben yetkililere vermem bunu gerekirse ezerim.
  • 20 bin tl veririm eğer ciddiysen istanbul içi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

Yok hocam ben yetkililere vermem bunu gerekirse ezerim.

Üstüne tuğla da atsan ölmez o Yaptığın şey suç, el altından falan satma yetkililere teslim et
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.