Şimdi Ara

Stabil VDSL modem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Stabil bir modem arıyorum, alttaki özelliklere sahip olması gerekiyor.

Gigabit ethernet port
    802.11ac
    Ftp server
    USB dosya paylaşımı
    Loopback

Tp-link vr400 denedim, 5 GHz de sinyal kayboluyordu geri verdim.
    Zyxel VMG3625-T20A denedim genel anlamda fena değildi ama USB ve FTP konusunda sorunluydu bunu da iade etmek durumunda kaldım.

Bütçem 800tl kadar.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi med_cezir91 -- 22 Mart 2020; 19:31:6 >

• Selamlar.

Arcvr400 güzel cihaz bende kullandım. Arcvr600 baktınız mı ?
  • Merhaba,
    Vr400 denedim 5 GHz wifi baglantisinda sorun vardı bir görünüyor kayboluyordu stabil değildi daha sonra yorumlara baktığımda bu konudan muzdarip başkalarının da olduğunu fark ettim sorun kronik gibiydi iade ettim.

Vr600 hakkında kararsız kaldım ısınma sorunundan bahsedilmiş.
  • keenetic Extra al , çok farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

keenetic Extra al , çok farklı.
    Benim de heveslendiğim bir model di ama gigabit ethernet yok. O kadar özelliğin yanında gigabit olmaması kötü bir durum.
  • Keenetic extradsl incelemeni öneririm efsane bir modem
  • med_cezir91 kullanıcısına yanıt
    Biz iyi ürün arayanlar Gigabit konusuna çok takılıyoruz ama VDSL kullananlar için yerel ağda gigabite ihtiyacımızı veya avantajımızı iyi kontrol etmek lazım. Ben de gigabiti biraz araştırdım. keenetic için şöye bir durum var. 4 port full duble switch portlar toplamda 800mbps güç üretiyor , basit hub değil onda 100mbps paylaşılıyor. portlar arası 100 gidiş 100 geliş. toplam 200Mbps her portta. ayrıca AC 1200 birde bu üründe 30a VDSL destekleniyor. 200Mbps. bu piyasadaki gigabitllerde bile her cihazda bulunmuyor. AC den her 100 ethernet porta doğrudan 100, ve VDSL e 200mps işlem yapıyor alet. Gigabit VDSL modemlerde genelde 400mhz veya 600mhz işlemci var. Extrada 900Mhz işlemci var.

Bu arada Gigabit portlu olan VDSL routerlarda mimari şöyle, işlemciye bir adet Gigabit bağlantı var. diyelimki 4 port gigabit, hepsi gigabit ayrı aynı işlemciye bağlanmıyor. 1Gb yi 4 port paylaşıyor. sadece iki gigabit port arasında avantaj var.
    Ben performanstan çok memnunum.tüm portlar dolu Appel tv, digiturk, tv, tivibu bağlı. usb de yine depolama cihazı bağlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 25 Mart 2020; 22:19:49 >

• merhaba hocam aradığınız özellikleri karşıyacaktır. Asus DSL-AC55U sağlam bir modem tavsiye ederim, imcelemenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

Biz iyi ürün arayanlar Gigabit konusuna çok takılıyoruz ama VDSL kullananlar için yerel ağda gigabite ihtiyacımızı veya avantajımızı iyi kontrol etmek lazım. Ben de gigabiti biraz araştırdım. keenetic için şöye bir durum var. 4 port full duble switch portlar toplamda 800mbps güç üretiyor , basit hub değil onda 100mbps paylaşılıyor. portlar arası 100 gidiş 100 geliş. toplam 200Mbps her portta. ayrıca AC 1200 birde bu üründe 30a VDSL destekleniyor. 200Mbps. bu piyasadaki gigabitllerde bile her cihazda bulunmuyor. AC den her 100 ethernet porta doğrudan 100, ve VDSL e 200mps işlem yapıyor alet. Gigabit VDSL modemlerde genelde 400mhz veya 600mhz işlemci var. Extrada 900Mhz işlemci var.

Bu arada Gigabit portlu olan VDSL routerlarda mimari şöyle, işlemciye bir adet Gigabit bağlantı var. diyelimki 4 port gigabit, hepsi gigabit ayrı aynı işlemciye bağlanmıyor. 1Gb yi 4 port paylaşıyor. sadece iki gigabit port arasında avantaj var.
    Ben performanstan çok memnunum.tüm portlar dolu Appel tv, digiturk, tv, tivibu bağlı. usb de yine depolama cihazı bağlı
    Hocam merhaba,

ZYXLE VMG3625-T20A modelini FTP dosya paylaşım özelliği düzgün çalışmadığı için iade etmek istemiştim ancak iadem kabul olmadı bende süreç ile daha fazla uğraşmak istemediğim için kullanmaya devam ettim. O sırada networküme Nas cihazı dahil etmiştim böylece hem FTP sorunum çözüldü hem de cihaz gigabit porta sahip olduğu için hız sorunum ortadan kalktı 70-80 MB/S arası dosya paylaşabiliyorum 5200 rpm eski bir disk ile.

Nas cihazını extra dsl ile kullansam hız 10-12 MB/S den yükseğe çıkmayacaktı bu yüzden onca özellik benim için pek bir şey anlam ifade etmeyecekti o yüzden kullanıcların ne yapmak istediği çok önemli. İşin kötüsü üzerine fark koyup gigabit porta sahip modelini alayım desenizde öyle bir modeli dsl tarafında keneteec firmasında yok.

• Herkes bir tavsiye vermiş. Ben de Fritzbox 7530 önereyim. Bir daha başka modem arayışınız olmaz
    NAs dan , bir şeyler izliyorsan video vs , 100mbps hız oldukça yeterli. bir hd film 4-5Mbps gerektiriyor. sürekli büyük boyutlarda dosya aktarma işin yoksa yeterl. ben olsam gigabit switch alırdım 50 tl ye bile var hangi iki ürün arasında iletişim gerekiyorsa o sağlardı, ama bu cihazın yazılımsal ve kablosuz becerilerini kaçırmazdım.

Bir alternatif elindeki modemi Bridge ayarlarsın, peşine keenetic gigabit router takabilirsin. tüm interneti onda sonlandırabilirsin.
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Ekstradan bir switch daha yada acces point gibi bir cihaz kullanmak benim senaryom için oldukça gereksiz, cihaz ve kablo kalabalığı da cabası. Senin gibi ev kullanım senaryosu için extradsl yeterli olabilir ancak işim gereği sık sık sistem backup aldığım ve dosya transferi yaptığım için benim için bir gereklilik gigabit erhernet. ilk başta da dediğim gibi keenetic firması gigabit bir alternatifini koysaydı benim gibi daha yoğun kullanım ihtiyacı olan insanlar için tercih nedeni olabilirdi yazılımsal faydaları.

Tavsiyelerin için yine de teşekkür ederim.
    iş için kullanıyorsan, güçlü bir router kullanabilirsin önüne de basit bir ISP nine erdiği VDSL modemi bridge yap. evlerimizde zaten 10 larca cihaz var, 4-5 stb, falan kutu filan kutu var. bir tanede modem olsa ne olur ki. çok güzel artılar var... kolaylıklar diliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.