Şimdi Ara

Stajyer ehliyet ile kaza yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
19.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar stajyer ehliyet ile dün bir arabaya arkadan çarptım. Tutanak turttuk falan. Benim sigorto onunkini ödeyecek sanırım. Bu durumda benim stajyer ehliyetim iptal olur mu acaba? Teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Stajyer Ehliyet ile Kaza Yapmanın Sonuçları

Stajyer ehliyet sahibi sürücüler, araç kullanırken özel sorumluluklara sahiptirler. Bu sürücüler, diğer sürücülere göre daha az deneyimlidir ve kaza yapma olasılıkları daha yüksektir.

Stajyer ehliyet ile kaza yapılması halinde, kaza durumuna bağlı olarak farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Kaza meydana geldiğinde, stajyer sürücü aşağıdaki sonuçlarla karşı karşıya kalabilir:

• Ehliyet İptali: Ciddi bir kaza sonucunda, stajyer sürücünün ehliyeti iptal edilebilir.
    • Ehliyet Süresinin Uzatılması: Daha az ciddi bir kaza durumunda, stajyer sürücünün ehliyet süresi uzatılabilir.
    • Cezalar: Stajyer sürücüler, diğer sürücülerle aynı trafik cezalarıyla karşı karşıya kalırlar. Ancak, stajyer sürücüler için cezalar daha ağır olabilir.
    • Sigorta Primlerinin Artması: Stajyer sürücülerin kaza yapmaları halinde, sigorta primleri artabilir.

Stajyer sürücüler, kaza riskini azaltmak için aşağıdaki önlemleri almalıdır:

• Deneyimli bir sürücü ile birlikte araç kullanmak
    • Hız sınırlarına uymak
    • Direksiyon başındayken dikkatli olmak
    • Alkol ve uyuşturucudan kaçınmak

Stajyer sürücüler, kaza yapmaları halinde kendilerinin, yolcularının ve diğer sürücülerin güvenliğini riske attıklarını unutmamalıdır. Bu nedenle, sorumlu bir şekilde araç kullanmak ve kaza riskini azaltmak için gerekli önlemleri almak çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • stajyer ehliyetteyken belli hususlar 75puanı düşürüyor fakat bunların içinde kaza yapmakla ilgili bir husus olduğunu hatırlamıyorum. sadece kaza yapıp kaçarsan puan düşüyordu. istersen o hususları araştır.

kendi tecrübem ise stajyer ehliyetken 2kere haklı olduğum kazaya karıştım bir sorun olmadı ama sizin durum farklı yinede sanmıyorum etkisi olacağını puan bile düşmüyor diye biliyorum.
  • razorr8 kullanıcısına yanıt

Fikir verdiğiniz için teşekkürler. Yaptığım araştırmalarda da dediğiniz gibi direkt olarak iptal olmuyor. Polis ceza yazarsa puan miktarına göre durum oluşuyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.