Şimdi Ara

Şu an RX 5700 XT Stok Fanlı Almayı düşünüyorum.(ACİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, vatanda KDV indirimi var şuan. 5700XT 2790 TL ye satılıyor. Durum şöyle ki benim bütçem 3000 TL'nin üstüne dayanmıyor. Sapphire kart ise 3600 TL gibi bir fiyata çıktı. Hadi diyelim tüm AIB kartlar çıktıktan sonra fiyatlar 3200 gibi bir fiyata düştü, yine de 400 TLlik farka değer mi özel soğutuculu modellerden almak? Ürünü alırsam şimdi almayı düşünüyorum. Yarın da teslim alırım mağazadan. Tüm sistemi topladım bir tek bu ekran kartı kaldı. GamersNexus un testinde fanı 51 db sebiyesinde kullanınca yani maxlayınca GPU max 93-95 dereceleri görüyor, o da en fazla göreceği derece(furmark). Zaten kart öyle bir yükün altındayken kulağımda büyük ihtimalle kulaklık olacak. Sesin sorun olacağını sanmıyorum. Ne yapmalıyım sizce? alayım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpostros -- 21 Ağustos 2019; 2:26:7 >

• hocam mantıken almanız gerekiyor. 3000₺’ye fanlı modellerini beklerseniz baya bi vakit kaybı olabilir sizin için.

ben de bekliyorum. fanlı modellerini beklemeye de devam edeceğim. o parça eksik kalsın acelem yok diyorsanız bekleyin.
  • 1 ay içerisinde tahminen stoklarda custom modelleri göreceğiz. Bekleyin derim. Acele etmeyin.
  • Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Bir yandan beklemek istiyorum hocam fakat bir yandan da dolar artıyor. Eksik kalsın desem de şuan Ryzen 5 3600 ve GTX 760 var en düşük ayarlarda çalıştırıyorum tüm oyunları. Beklesem 23 eylül de okul açılıyor vize final derken zaman kalmayacak gibi... Custom modellerin fiyatlarının artmayacağının da garantisi yok, ne yapsam bilemedim açıkçası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpostros -- 21 Ağustos 2019; 2:46:41 >
  • Alpostros kullanıcısına yanıt
    valla hocam aynı benimde öyle. 23 ünde okul açılıyor 3 vize bi final hala pc toplayacağım diye çırpınıyorum.
    çok haklısınız söylediklerinizde uzun yıllar kullanmam 1-2 seneye değiştiririm derseniz eğer alın geçin. o zamana üst modelleri çıkar onlara geçersiniz.
  • al kardeş. hem fiyat farkı var hemde bu kartlar öyle ahım şahım isinmiyormus oyle okudum bir haberde. pc havalandirmasini güzel yap sanki 30 saat oyun oynayacaksin. al geç. kart aşırı isinma problemli bir kart olsa şimdiye çok haber görürdük
  • bilgisayar basında oturup butun gun F5 ile kart beklemeye vaktiniz varsa bekleyin, yoksa bu kartlarda teminde sorun var. newegg amazon gibi amerika bazlı sitelerde bile toplam 10dk içinde tükeniyor.

türkiyeye yaygın sekilde gelmesi uzun sürer, gelincede zaten 3600lere kadar cektiler fiyatlarını. ha 2 ay içinde yaygınlasır. o ara yeni navi nin haberleri duyulmaya baslar onu beklemeye baslarız
  • daha önceden ısınan r9 290 kartım vardı çok sinirbozucuydu ha yandı ha yanacak diye rahat edemiyordum üstelik kasanın içi fan doluyken forumda yeni alıp satanlar var aman dikkat
    şunuda belirteyim kullandığım kart Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC modeliydi ve custom ve 3 fanlı modeldi ancak kart sorunluysa 3 fan da kurtaramıyor

bu videoları izleyip öyle karar verin birisinde 3 saat içinde bozulmuş
    Timmy Joe PC Techyoutube
    My 5700 XT Anniversary died after 3 hours of gaming...
    https://youtu.be/vi7nX2GvRTI

Gamers Nexusyoutube
    AMD Radeon RX 5700 XT Review: Thermals, Noise, Gaming, & Broken Drivers
    https://youtu.be/-SAWtKEIYbw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eazzy -- 21 Ağustos 2019; 9:49:51 >

• eazzy kullanıcısına yanıt
    AMD 3000 serisindede rx 5700 bak rakiplerime yetiştim demek donnaımarı son haddine kadar zorlamış anlaşılan. Ben olsa rfereans da düz 5700 alırım en f/p de o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

AMD 3000 serisindede rx 5700 bak rakiplerime yetiştim demek donnaımarı son haddine kadar zorlamış anlaşılan. Ben olsa rfereans da düz 5700 alırım en f/p de o
    Hocam zorlamıyor sıkıntı orada, fabrika çıkışlı mavi ekran ıvır zıvır hatası gelmesin diye bol voltajla sürüyorlar kartı piyasaya, ince ayarları yapıldığı zaman baya soğuk ve güzel çalışıyor kartlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.