Şimdi Ara

Sunucu konusunda yardım ricası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 10 bilgisayarın birbirine bağlı olduğu basit network var. Kullanılan işletim sistemleri XP Home, XP Prof, Win7. Yani her makina nerede ise ayrı telden çalıyor :)

Şu an basit bir network var ve bir bilgisayarda paylaşıma açık bir klasör var. Tüm şirket bilgileir orada. Yani herkez görebiliyor. Ben ise sınırlama getirmek istiyorum. Ahmet A klasöründe işlem yapabilirken B klasörüne erişemesin. Mehmet ise hem A hem B klasörüne erişebilirken C klasörüne erişemesin vs. vs.. Ayrıca bu dosyalara 3 kullanıcı internet üzerinden evden ulaşabilmesi gerekiyor.

Daha yeni topladığım hızlı bir bilgisayar var. Core2Duo 3.00 ghz + 2 GB ram + 500 GB HDD. Bu makineyi server olarak kullanmak istiyorum. Bu konuda gerçekten çok çömezim. Ürünü kaçak kullanmak istemiyorum. Lisanslı en uygun çözüm nedir?

• Klasörlere farklı kullanıcı izinleri verilebiliyor erişim kısıtlamalarını onunla halledersin ama server konusunda bilgim yok internetten sınırlı nasıl erişim ayarlanır bilmiyorum. O konuda bilgili arkadaşlar vardır elbet.
  • pm
  • Sağlam ve profesyonal bir çözüm istiyorsan lisansılı Windows 2008 server yazılımı içeren iyi bir server gerekli. Server yazılımda Active Directory ile internet erişimi, kullanıcılara ve erişilmesini istediğin yada istemediğin her türlü veriye erişim yetkisi verebilirsin.
    Ayrıca verilerinin yedeği için de servere takılacak bir backup ünitesi ile verilerinin günlük yedeğini alabilir, veri kaybı olmadan huzurlu ve düzenli bir çalışma yapabilirsiniz. Bu yatırım da (hem donanım hemde yazılımla birlikte) tahminen 2.000-3000 tl civarında tutabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.