Şimdi Ara

Superonline ADSL yurtdışı çıkışları problemli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 8mbps'ye kadar sınırsız Superonline ADSL müşterisiyim yaklaşık bir yıldır.

Son 1-2 aya kadar nette herhangi bir problem yaşamıyordum. Torrentte 1mb'i bile gördüm. Çok memnundum kendilerinden. Ancak birşeyler oldu be Superonline ADSL rezalet bir hizmet vermeye başladı. Teknik servisteki arkadaşlarla epey bir mesaimiz oldu. Hatta benim adıma Türk Telekom'dan altyapı bilgisi falan istediler, ilgilendiler yani

Her neyse... Sorununuzu çözdük diyorlar ve ısrarla beni hizimitestet mi ne öyle bir siteden hız testi yaptırmaya yönlendiriyorlar. Ben de inatla speedtest'ten yapıyorum. İzmir server'ından hızımı ölçtüğümde hız olması gerekene yakın. Ancak Eskişehir/İstanbul ya da Atina server'larından hız testi yaptırdığım zaman rezillik kat be kat artıyor.

Teknik servisteki bir yüksek IQ'lu arkadaş bana "Eskişehir uzak ya ondan oluyor" dedi... Neyse sinirlenmeyeceğim..

Özellikle yurtdışı serverlardan download yapmaya çalıştığımda ilk bağlantım olan 256k günlerimi hatırlatıyor, maziiye dalıyorum. Yurtiçi download'larda ise ehh işte nispeten daha iyi bir netice alabiliyorum.

Şimdi insan ister istemez düşünüyor. "Noldu da böyle oldu?"

1) Superonline Fiberoptik'e geç. ADSL'le sürünme. Uğraştırma beni, diyorlar
    2) Bu filitreleme saçmalıkları internetin annanesine kadar uzanan bir bölümün ruhunu şad etti
    3) Bizim mahalle bir anda ve sebepsizce Superonline ADSL bağlattı
    4) Türk Telekom sabotajı
    5) Antalya bildiğim kadarıyla İzmir'den besleniyor. Böylece de İzmir'li Superonline kullanıcıları, firma ile yakın temasa girmek istiyor.

Başlığa geri dönecek olursak, yurtdışı çıkışlarda sizin bildiğiniz, duyduğunuz bir sorun var mı? Eminim superonline ADSL kullanıcılarının tümünde bu sorun mevcuttur. İsterseniz speedtest'e girip lokasyonları değiştirerek hız testi yapın arkadaşlar.

Saygılarımla.

• Merhaba,

İstanbul ilinden çıkış yapmaktayım.

Süperonline 6mbit adsl üzerinden alınan sonuçlar ;

İstanbul

Eskişehir ;

Paris ;

Atlanta ;

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Merhaba,

İstanbul ilinden çıkış yapmaktayım.

Süperonline 6mbit adsl üzerinden alınan sonuçlar ;

İstanbul

Eskişehir ;

Paris ;

Atlanta ;

O halde İzmir'de bir sıkıntı var. İzmir'de Superonline kullanan bir başka arkadaşımız var mı?

Katkı için teşekkürler.

• Superonline adsl turk telekom un alt yapısını kullanıyor. Sadece superonline na özgü bir sorun olmaması lazım. Sorun varsa tüm turk telekom alt yapısını kullanan iss lerde ssorun olur
  • telekomda sorun yok gibi

• Superonline istanbul disinda her yerde problemli sanirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldon-Cooper

Superonline istanbul disinda her yerde problemli sanirim.

Bundan 1-2 ay öncesine kadar hiçbir problem yoktu. Birden olan birşey bu. Farklı makinalarla da denedim sonuç değişmiyor.

Başka Superonline ADSL kullanan yok sanırım forumda ya da denk gelemedik (:
  • Son birkaç günüdür fiber yurtdışında bir sıkıntı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_TaLos

quote:

Bundan 1-2 ay öncesine kadar hiçbir problem yoktu. Birden olan birşey bu. Farklı makinalarla da denedim sonuç değişmiyor.

ben fiber kullaniyorum ve bundan 1-2 ay oncesi cumlene kesinlikle katiliyorum. Hatta konu acip uzun uzun yazdim.

Musteri hizmetleri bolgeden sikayet gelmedigini soyluyor. Ya yalan soyluyorlar yada gercekten bizim milletimiz bu kadar duyarsiz. Antalya`da cok bariz bir problem var ki buda Adana`dan kaynaklaniyor.

Ben yalan solediklerini pek sanmiyorum cunku bu kadar sikayet gelse heralde bisiler yaparlar sanirim. Ben SOL`dan hic memnun degilim kisacasi. ARamiyorum artik cunku usandim. 1.5 senede su adamlari aradigim kadar TTNET`i aramamisimdir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The_TaLos

quote:

ben fiber kullaniyorum ve bundan 1-2 ay oncesi cumlene kesinlikle katiliyorum. Hatta konu acip uzun uzun yazdim.

Musteri hizmetleri bolgeden sikayet gelmedigini soyluyor. Ya yalan soyluyorlar yada gercekten bizim milletimiz bu kadar duyarsiz. Antalya`da cok bariz bir problem var ki buda Adana`dan kaynaklaniyor.

Ben yalan solediklerini pek sanmiyorum cunku bu kadar sikayet gelse heralde bisiler yaparlar sanirim. Ben SOL`dan hic memnun degilim kisacasi. ARamiyorum artik cunku usandim. 1.5 senede su adamlari aradigim kadar TTNET`i aramamisimdir.

1 yıl öncesine kadar Uydunet müşterisiydim ve inanın bir kez dahi müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalmadım. TTNET'ten zaten yıllar önce sıyrıldığım için pek o günleri hatırlamıyorum (:

Yeni taşıdığım apartmanda Uydunet kutusu yok. Bu yüzden ADSL'e mahkumum. Bir de telefon bağlattım bu yüzden. Üzerine de böyle bir hizmetsizlik durumuyla karşılaşmak iyiden iyiye canımı sıkıyor.

Söylediklerine %100 katılıyorum. İnternet kullanıcılarının çoğu için web sayfasını açması, çanak okeyden düşmemesi yeterli. Kimse bakmıyor performansına. DSL şirketleri de bunu bildikleri için, zırlayan müşterileri bir kaşık balla susturuyor ya da "sistemde şu anda göremiyorum ekranlarımız yok" diyerek kahve-sigara yaptığının üstü kapalı beyan ediyor.

Herhangi bir konuda olduğu gibi bu konularda da bir araya gelemediğimiz ve birlikte hareket edemediğimizden bunları yaşıyoruz. En azından DH forum olarak birlikte bir hareket edebilsek (konu her ne olursa olsun) o zaman işte bazı şeyler değişir diye düşünüyorum. Ancak nerdeeeee.....

Not: Ufak da olsa bir ihtimal bu internet filitreleme durumunda kafam takılıyor. Filitreleme nasıl yapıldı, hangi yöntem kullanıldı, filitresiz internet kullanıyorsak dahi bu bizi neden performans anlamında etkiledi bilemiyorum. Ancak bir ihtimal olarak aklımın köşesinde tutuyorum.

• Bende 2 gündür dikkatimi çeken youtube da sorun var videolar takılmaya başladı ve bazı sitelere erişim de yavaşladı.Bursa da ikamet ediyorum umarım en kısa sürede problemi çözerler.Bu arada benim Adsl değil fiber optik.
  • valla sizin ki 2 gunse iyimis 1 aydir boyle.
  • testlerde sorun yok ama sitelerde yoğunluk olabilir.malum kış ayındayız herkes evinde internete giriyor.

• Arkadaşlar bu gün yaptığım test'ler
    yurt içinde sorun var gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGear25 -- 6 Mart 2012; 11:55:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGear25

Arkadaşlar bu gün yaptığım test'ler

ping değerleriniz çok kötü

• quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

quote:

Orijinalden alıntı: BlackGear25

Arkadaşlar bu gün yaptığım test'ler

ping değerleriniz çok kötü

yurt içi öyle ama yurt dışı süper banada öyle lazım zaten :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.