Şimdi Ara

talih kuşunun kime nerede konacağı belli olmaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanuni Sultan Süleyman döneminde, Konya'da Tulumba Recep adında bir ihtiyar yaşarmış. Bildiğiniz gibi Kanuni dönemi, Osmanlı'nın en zengin ve parlak dönemidir. Tulumba Recep de bu bolluk, bereketten nasibini almış tabi. Gayet varlıklı bir insanmış, refah içinde yaşarmış.
    Günlerden bir gün, yolunu kaybetmiş bir genç Recep'in saray gibi evinin önünden geçiyormuş. Genç, etraftaki evlere ve dükkanlara şaşkın bakışlar atarken o sırada bahçesiyle uğraşmakta olan Tulumba Recep ile göz göze gelmiş. İkisi de gözlerini kaçırmayınca bir süre bakışmışlar. Recep, genç adamın oraların yabancısı olduğunu anlamış ve gelmesini işaret etmiş. Genç adam bahçenin kapısından girip Recep'in yanına gelmiş.
    -Yolunu mu yitirdin delikanlı, diye sormuş Recep.
    -Evet beyim, şurayı arıyorum.
    Üzerinde bir adres yazan kağıdı Recep'e uzatmış.
    -Mezarlığın ordan yanlış dönmüşsün delikanlı. Epey bitkin görünüyorsun. Gel hele bir soğuk ayran iç, buyur. Sonra gidersin.
    Genç adamı içeri buyur etmiş. Hortumu kenara atmış, bahçe musluğunu kapatmış ve genç adamın peşinden eve girmiş. Ayranları doldurmuş.
    -Söyle hele genç adam, ismin nedir, neyin nesisin?
    -İsmim İbrahim'dir beyim. Akrabalarımı görmeye geldim. Sizin isminiz nedir ayıp olmazsa?
    -Ben Tulumba Recep, ve bu da senin için!
    Çevik el hareketleriyle çorabının lastiğini çekip çıkarmış ve lastiği gerip gerip genç adamın kulak memesine vurmaya başlamış. Genç neler olduğunu anlamaya çalışırken ense köküne sert bir tokat yemiş ve yere düşmüş. Korunmak için cenin pozisyonuna geçmiş. Tulumba Recep, elleri ve ayaklarıyla kapıya tırmanmış ve elbow drop ile adamın üzerine atlamış. Adamın ayaklarını gıdıklamış ve cenin pozisyonunu bozdurmuş. Mutfak masasının üzerinde duran, geleneksel motiflerle süslenmiş zengin işi vazoyu adamın kafasında kırmış ve adam bayılmış. Recep iki sokak ötedeki amcaoğlunu cepten aramış ve adamı sırtlarına alıp çok uzak diyarlara gitmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

Okumayın!!1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eli Vance

Bu mesaj silindi.
    Buz gibi ayrandan sonrasını okumadım.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    ulan içine etmişin bende ciddi ciddi güzel bir şey diye okuyorum çok fena kulaklarını çınlattım.madem bi halt yazıyon Kanuni sultan süleymanı niye karıştırıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

ulan içine etmişin bende ciddi ciddi güzel bir şey diye okuyorum çok fena kulaklarını çınlattım.madem bi halt yazıyon Kanuni sultan süleymanı niye karıştırıyorsun

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

Alıntıları Göster
    tersten konmasında
  • quote:

/>

Ahahha yarıldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Helalinden 10

quote:

/>

Ahahha yarıldım

Alıntıları Göster
    Bahçe hortumu hikayeyi ele veriyor onu çıkar.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    okudum
  • simdi bana kaybolan saniyelerimi verseler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chirico

okudum

Alıntıları Göster
    ibretlik bişey bekliyodum cenin pozisyonuna kadarda sonunu merak ediyodum bre gafil tez kellen vurula
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir

ibretlik bişey bekliyodum cenin pozisyonuna kadarda sonunu merak ediyodum bre gafil tez kellen vurula

Alıntıları Göster
    kürek nerde
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Ulan blockluyorum blockluyorum sonları gelmiyor. Bunlar yüzünden yazılan yazıları önce sondan okumaya başladım.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Bahçe hortumu ve musluk ne lan?Oldu olacak damla sulamaya geçsinler
  • Harbi harbi Güldüm lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: gel pc pc

Harbi harbi Güldüm lan
    elbow dropta güldüm
  • quote:

/>

Güzeldi, sırıttım..
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    okumadim
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    okudum ve sonuç :::
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.