Şimdi Ara

Tartarini İle İlgili Bilmek İstedikleriniz!!!! (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.549
Cevap
3
Favori
211.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tamam Hocam dediğiniz gibi 1 günümü buna ayırıcam..
    Kesin çözüme ulaşmaya çalışıcam.. ilginin için teşekkürler..
  • tekrar aradım bu yeri ,,dedim ki 20 bin km lik bakım için gelmiştim,sadece bi filtre değişti,,yani parasını geçtim başıma bi iş çıkmasın değişmesi gereken şeyler değiştimi şimdi dedim,,adamın bana dediği pc yi arabaya bağladıktan sonra gazın herhangibir yerinde bi sorun var mı die pc den tarama yapılmıştır,,herhangibir yerinde bi sorun olmadığı görülmüştür filtre değişimi 30 tl pc den ayar yapmada 20 tl dedi,,
    ben başka bişeyin değişmesine gerek yok mu dedim,,yok dedi,olsaydı pc de görülürdü dedi,,
    ya ben parasını geçtim bu adamın dediği doğru mu yani pc yle gazdaki parçaları kontrol edebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutooberk

tekrar aradım bu yeri ,,dedim ki 20 bin km lik bakım için gelmiştim,sadece bi filtre değişti,,yani parasını geçtim başıma bi iş çıkmasın değişmesi gereken şeyler değiştimi şimdi dedim,,adamın bana dediği pc yi arabaya bağladıktan sonra gazın herhangibir yerinde bi sorun var mı die pc den tarama yapılmıştır,,herhangibir yerinde bi sorun olmadığı görülmüştür filtre değişimi 30 tl pc den ayar yapmada 20 tl dedi,,
    ben başka bişeyin değişmesine gerek yok mu dedim,,yok dedi,olsaydı pc de görülürdü dedi,,
    ya ben parasını geçtim bu adamın dediği doğru mu yani pc yle gazdaki parçaları kontrol edebilir mi?

filtrenin temiz olup olmadığını pc den görme şansı yok fakat elektronik ve mekanik aksamda işlevsel olarak sorun olup olmadığını elbetteki görebiliyoruz . basın, sıcaklık enjektör kontrolü ve ms lerini izleyerek sistemde sorun varmı yok mu rahatlıkla tespit edilebilir .

selamlar

TARTARİNİ OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK BU ;http://forum.donanimhaber.com/m_64233779/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64233779 BAŞLIKTAN DEvAM EDİCEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sönmez usta-yıldız otogaz -- 7 Ağustos 2012; 9:35:26 >

• TARTARİNİ OTOGAZ SİSTEMELERİ HAKKINDAKİ PAYLAŞIMLARA ARTIK BU ;http://forum.donanimhaber.com/m_64233779/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64233779 BAŞLIKTAN DEvAM EDİCEM
  • sönmez bey bahsettiğim lpg bakımından sonra,,20 liralık tüp koydum 50 km gittim tüp şimdi hemen hemen bitmek üzere neden böle olmuştur? bu normal mi?
    birde bugun klimayı çalıştırayım dedim,,normal klimayla giderken kırmızı ışıkta durdum o anda stop etti,,daha öncede böle yapıodu,durduğum an stop edio,,burda sorun nerdedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutooberk

sönmez bey bahsettiğim lpg bakımından sonra,,20 liralık tüp koydum 50 km gittim tüp şimdi hemen hemen bitmek üzere neden böle olmuştur? bu normal mi?
    birde bugun klimayı çalıştırayım dedim,,normal klimayla giderken kırmızı ışıkta durdum o anda stop etti,,daha öncede böle yapıodu,durduğum an stop edio,,burda sorun nerdedir?

sorunuza kendi başlığım altında cvp veriyorum lütfen ordan takip ediniz

PRİNS,KİTMTM,TARTARİNİ,ROMANO,AKL,GASİTALY,KME VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ HAKKINDA..

• selam.
    aracımda tartarini sıralı var, 2aydır stop ettikten sonra bip bip sesi geliyordu servise gitmedim az evvel yolda gelirken araç çalışır vaziyette sürekli bipleme gelmeye başladım,aracı kapatıp açtım ses gitti.

bunun sebebi nedir,masrafı ne tutar bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

selam.
    aracımda tartarini sıralı var, 2aydır stop ettikten sonra bip bip sesi geliyordu servise gitmedim az evvel yolda gelirken araç çalışır vaziyette sürekli bipleme gelmeye başladım,aracı kapatıp açtım ses gitti.

bunun sebebi nedir,masrafı ne tutar bilginiz var mı?

sorunuza aşagıdaki başlıktan cvp veriyorum

PRİNS,KİTMTM,TARTARİNİ,ROMANO,AKL,GASİTALY,KME VE ALDESA OTOGAZ SİSTEMLERİ HAKKINDA..
  • tartarini sıralı sistem regulatör bozuldu..Sıfırını mı taktırmalı yoksa sistemi komplemi yenilemeli,
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

tartarini sıralı sistem regulatör bozuldu..Sıfırını mı taktırmalı yoksa sistemi komplemi yenilemeli,

sistemi değiştirmenize kesinlikle gerek yok çünkü tartarininin kompenant kalitesi gerçekten çok iyidir .regülatörü değiştirip yolunuza devam edin
  • Merhaba
    Hyundai Getz 1.3 Gls aracım var. Tartarini taktırmayı düşünüyorum. Aracımla uyumlumudur kullanan arkadaşlar varmı?tavsiyeleriniz beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyuna

Merhaba
    Hyundai Getz 1.3 Gls aracım var. Tartarini taktırmayı düşünüyorum. Aracımla uyumlumudur kullanan arkadaşlar varmı?tavsiyeleriniz beklerim.

aracınızla %100 uyumludur uyum sorunu yoktur .

selamlar
  • Merhaba, tavsiyeler ve araştırmam üzere tartarini marka lpg taktırdım, çok memnunum, yakıt tüketimi ve performansta 10 numara diyebilirim.

ancak ön döşte takılı olan lpg göstergsie düzensiz gösteriyo.genelde ilk çalıştırdığımda seviye gösterge ışıkları yanıyor yavaş yavaş sönüyor. bir defa gittim tank üzerindeki sensörü değiştirdiler olmadı.(not: sensör değişmeden önce hiç yeşil ışık yanmıyordu.) herhangi bir tavsiyeniz varmı acaba? teşekkürler şimdiden
  • Arkadaşlar 2 sorum olacak bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
    1) LPG göstergesi çok dengesiz çalışıyor. 1. ışık 140-180 km götürüyor.
    2. - 3. ışık çok çabuk düşüyor (40-50 km de bir)
    kırmızı şığı hiç denemedim.
    kırmızı ışıkta araç halen lpg de mi? lpg de ise bu ışıkta kaç km gider ? 180 km diyenler olmuş farklı forumlarda.

bu durum çok saçma ve can sıkıcı bir durum. bundan önceki arabamda brc vardı, her ışık 90-100 km götürüyordu

2)benzinle lpg nin aynı anda yanması gibi bir durum olabilir mi?
    1500 km yolda 100 tl lik benzinim buhar oldu sanki
  • yasarcan kullanıcısına yanıt
    http://www.lpgyedekparca.com/tartarini-sirali-beyin-alt-kapak-urun371.html sitesinden 50 tlye arkadaşın araç için aldık sorunuda çözdü biraz geç oldu cvp ama aynı sorunu yaşayan olursa en azından bilgileri olsun. iyi forumlar
  • sönmez usta-yıldız otogaz kullanıcısına yanıt
    hocam bende accent era aracımda tartarını marka lpg sıralı sistem takılı ancak buna gaz ayarı yaptıramıyorum proram yok kablo var. :D ben buna gerekli programı nerden bulurum yardımcı olurmuasunuz cok acil cep 0506 957 36 91 net erişimim yok bende bana bilgi verirseniz wsevinirim hatta caldırın ben ararım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyyoung06

hocam bende accent era aracımda tartarını marka lpg sıralı sistem takılı ancak buna gaz ayarı yaptıramıyorum proram yok kablo var. :D ben buna gerekli programı nerden bulurum yardımcı olurmuasunuz cok acil cep 0506 957 36 91 net erişimim yok bende bana bilgi verirseniz wsevinirim hatta caldırın ben ararım...

merhaba ankarada ikamet ediyor dörünüyorsunu .ankarada ki yetkili tartarini servsislerinin işletişim numaralarını veriyorum .iletişime geçerseniz yardımcı olacaklaradır .

Bayi Kodu Firma Adı Telefon Ülke/Şehir
    396 ULUDAĞ MOTORLU ARAÇLAR San.Gıda ve Tic.Ltd.Şti. 3123420056
    407 ÖZGÖKSE OTOGAZ 3122787412
    529 ULUDAĞ MOT ARAÇ 3123420056
    470 FIRAT OTOGAZ 3122787974 .
    401 Ayhanlar Otogaz Medikal İnş.Tic.Ltd.Şti. 03122787289
    467 M.E EGE OTOGAZ 3122787042

• tartarini lpg sistemi var bagajı biraz kaplıyor. simit tüp ile değişeceğim. istanbul anadolu yakasında bildiğiniz bir yer var mı? kartal sanayide mavi otogaz bana değişim için az kullanılmış (ne kadar kullanıldığından anlamıyorum söylenen bu) tüp için 150 lira istedi. daha uyguna yaptırabileceğim bir yer var mı?
  • arkadaşlar 2001 5.30 bmw 6 silindir aracım tartarini lpgem var. enjektörlerin değişmesi gerekiyormuş. hangi enjektörü almam lazım link verir misiniz. orjinal mi yoksa piyasada uyumlu diye geçenler var hamgisini almalıyım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2004 5.20i E60 araçta tartarini lpg var fakat aşırı derecede fazla yakıyor motor ve diğer parçalar bakımlı. 6 silindir ama hani benZinde lpg den daha az yakıyor gibi şaka değil. Ve b.Sayara bağlayınca hiç bir değer çıkmıyor ekü bozukmuş ya değişcek yada tamir edilcek diyorlar ekünün üstünde üretim tarihi 2003 yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.