Şimdi Ara

Tavuklara bekçilik edecek köpek arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
3.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bir köyde etrafı duvarla çevrili 3 dönüm bahçe içerisinde evimiz var, geçen gün kümesimize tilki ya da sansar girdi ne var ne yok hepsini yedi. Elimizde 12 civciv var, bunlarla beraber yavrudan bir köpek yetiştirmek istiyoruz. Tavuklara ve eve bekçilik edecek, tavuklara musallat olmayacak ve olanları da uzak tutacak, 9 aylık bebeğimizin de dostu olabilecek bir köpek arayışındayım.

Cins köpek mi kırma mı karar veremedim, bana kalsa sokaktan ya da barınaktan yavru sahiplenirim ama bekçilik özelliği olmayacak bir köpek işimize yaramayacaktır. En önemli husus çocuğumuza ve de hayvanlarımıza zararı olmayacak bir köpek olması. Okuduğunuz için teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tavuklarınıza Güvenilir Bir Bekçi: Tavuklara Saldırmayan Köpek Cinsleri

Tavuklarını korumak, onların güvenliğini ve sağlığını sağlamak için çok önemlidir. Bu amaçla, tavuklara zarar vermeyen köpek cinslerini seçmek esastır.

Tavuklara Saldırmayan Köpek Cinsleri

Bazı köpek cinsleri, doğaları gereği tavuklara karşı saldırgan değildir ve onlarla uyum içinde yaşayabilirler. Bu cinsler arasında şunlar bulunur:

• Golden Retriever: Arkadaş canlısı, sevecen ve itaatkar olan Golden Retriever'lar mükemmel tavuk bekçi köpekleridir.
    • Labrador Retriever: Sadık, nazik ve oyuncu Labrador Retriever'lar da tavuklarla iyi geçinir.
    • Bernese Dağ Köpeği: Sakin, koruyucu ve çocuklarla iyi anlaşan Bernese Dağ Köpekleri, tavuklar için harika bir seçenektir.
    • Tibet Teriyeri: Küçük ama cesur Tibet Teriyerleri, tavukları yırtıcılardan korumakta ustadır.
    • Puli: Koyun sürüsü köpeği olarak yetiştirilen Pulik, tavukları güderek ve koruyarak doğal bir yeteneğe sahiptir.

Tavuk Bekçi Köpeği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavuk bekçi köpeği seçerken, şu hususları göz önünde bulundurmalısın:

• Mizaç: Köpeğin sakin, itaatkar ve tavuklarla nazik olması önemlidir.
    • Eğitim: Köpeğin tavuklarla nasıl doğru bir şekilde etkileşim kuracağına dair iyi eğitilmesi gerekir.
    • Sağlık ve Bakım: Köpeğin sağlıklı olması ve tavuklara bakmak için gereken zamana ve kaynaklara sahip olman gerekir.

Tavuklara zarar vermeyen bir köpek cinsi seçerek, tavuklarını yırtıcılardan ve diğer tehlikelerden güvenilir bir şekilde koruyabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Akbaş tarzı bir köpek olabilir, saf olmasina gerek yok bence, kırma da bulabilirsiniz rahatlıkla abvak yavru olarak almanız onemli. Aksi halde tavuklari oyuncak olarak gorup istemeden de olsa zarar vermesi cok olası...
  • Araştırdıkça Kangal'a ağırlık verdim gibi, istediğim tüm özellikleri karşılıyor sanırım. Kangal besleme meselesi ayrı bir araştırma konusu. Sadece mama ile beslense erginlikte ne kadar mama tüketir acaba?
  • O konuda birsey diyemeyecegim, tecrubeli atkadaslar yardimci olur..
  • Merhaba hocam,

Bence çok şanslısın. Ev için değil de bağ bahçe için köpek bulmak bence çok daha kolay. Özellikle sahiplenme konusunda kararlıysan çok güzel köpekler bulabileceğini düşünüyorum. 2 aydır her gün ilanlara bakıyorum, evde besleme sorumluluğunu almak ve anneyi ikna etmek çok zor olduğu için bir köpek sahiplenemedim. Ama biraz araştırınca gerçekten sahiplenmenin daha doğru olduğunu zaten görüyorsun. Sana ihtiyacı olan çok fazla köpek var. Onların istediği yemek, ilgi ve sevgi.

Baktığım sitedeki ilanlardan birkaç link paylaşayım. Şehir vs. aratıp biraz da gözlemlersen birkaç gün içinde aradığın köpeği bulabileceğini düşünüyorum.

petlebi.com
    İzmir. Normal çoban köpeği 2 aylık 2 erkek
    https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/155338-barinaga-gitmek-zorunda-kalmasinlar

https://www.petsbook.com
    ÇOK YALNIZ VE MUTSUZ, Ankara, Melez Köpek sahiplendirme
    https://www.petsbook.com/hayvan-sahiplendirme/ankara-melez-sahiplendirme-cok-yalniz-ve-mutsuz-1

Köpek Sahiplendirmefacebook
    Köpek Sahiplendirme
    https://www.facebook.com/groups/KopekSahiplendirme
    bu sayfada da ücretsiz sahiplendirmeler oluyor.

• Tilki,sansar, gelincik gibi yırtıcılarla mücadele edip kümes hayvanlarına zarar vermeyecek yegane köpek türleri terrier, beagle, masti vb. küçük köpek ırklardır.
    Kangal,akbaş vb türler gelincikle sansarla hatta bazen tilkiyle bile uğraşmaz...
    Küçük boyutlu barak,kopay,labrador vb. türler de kanatlı hayvan eti kesinlikle vermediğin sürece (tavuk suyu,kemiği gibi) kabul edilebilir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.