Şimdi Ara

Tecil İşlemlerim ve Yurt dışı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İnanın kaç gündür yatamıyorum, lütfen bana yardım edin. Askerlik şubeyi arıyorum, MEB i arıyorum, beni gönderecek kurumu arıyorum, kimse bir şey bilmiyor. Askerlik şubedekiler hep tersliyor, kötü davranıyor.

Durumum şu; Lisans mezunuyum. 2011 de mezun oldum ve 31.07.2013 tarihine kadar tecilli görünüyorum.
    Ulusal Ajans (T.C AB bakanlığına bağlı bir kurum) ın yaptığı bir programla 10 ay yurt dışına gideceğim (Asistan öğretmen olarak çalışacağım). Yurt dışına çıkışımı Agustos sonunda yapacağım sanırım.

Soru 1: Bu program sayesinde tecilim gerçekleşir mi? NASIL olur?
    Soru 2: Bakaya kalırsam, yurt dışına çıkabilir miyim? Yani 31 Temmuzdan sonra bakaya kalacağım sanırım, 1 ay içinde benim için karar vs çıkar mı? Bir sorun olur mu?
    Soru 3: Eğer sınırda sorun yaşarsam, beni alıp askere götüremezler çünkü celp-sevk dönemi değil. Sanırım savcı karşına çıkarım, en kötü ihtimalle para cezamı öderim. Sonra mecburen Aralık dönemine kadar Tecilim yapılır ve yurt dışına yine çıkabilir miyim?
    Soru 4: Hiç sınırda sıkıntı yaşamamak için, Ağustos sonunda gitsem; ben gelemedim, çünkü ailevi vs sorunlar desem, para cezamı ödesem, Aralık'a kadar tecilim olsa, sonra yurt dışına çıksam olur mu?
    Soru 5: Yeni askerlik sistemine göre Rapor alıp, Agustos döneminden Aralık dönemine atlayabilir miyim?

Her türlü fikir, yorum yeterli olacaktır.

• Arkadaşlar bir fikri olan yok mu?
  • sorularını dilekce olarak yaz Askeri alma daire başkanlıgına tahütlü posta olarak gönder gelen cevap istediğin gibi olursa elinde resmi belge olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.