Şimdi Ara

teknik bir laptop sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar laptop vardı elimde bozuldu fakat harddiski sağlam ve çalışıyor bunun windowsunu açabilir miyiz başka bir laptoba takarak veya harici disk kutusu ile ?

• windowsunu açman için aynı donanıma sahip bi sistem olması gerekir.
    ama çalışan bi sisteme ikinci bir disk olarak takarsan içindeki dosyalara erişebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

windowsunu açman için aynı donanıma sahip bi sistem olması gerekir.
    ama çalışan bi sisteme ikinci bir disk olarak takarsan içindeki dosyalara erişebilirsin.

harddisk kutusu aldım içine bakabilyorum sorun yok fakat dediğinize göre aynı kaptopdan lazım ki windos açılsın yani o windows daki programları açabilmek için haliyle windowsu başlatabilemek lazım

teknik olarak aynı donanımı da bulamayacağım için imkansız gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulher7

quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

windowsunu açman için aynı donanıma sahip bi sistem olması gerekir.

harddisk kutusu aldım içine bakabilyorum sorun yok fakat dediğinize göre aynı kaptopdan lazım ki windos açılsın yani o windows daki programları açabilmek için haliyle windowsu başlatabilemek lazım

teknik olarak aynı donanımı da bulamayacağım için imkansız gibi

aynı olmasına gerek yok aslında donanım olarak aynı olsun mesela intel çipsetli ve amd ekran kartlı gibi
    denemeden bilmek biraz zor.

ayrıca başlangıç onarmada bu durumlarda işe yarıyor.

• eyvallah hocam elime laptop geçecek bi deneyeceğim olursa artık
  • açılırken driverları otomatik yüklüyor wifi açıksa.
  • mulher7 M kullanıcısına yanıt
    Kablolu internet takılı iken takın sorun olmaz açılacaktır.Nadirende olsa uyumsuz olup kapatabilir bir daha açmayı deneyin öyle olduğunda örneğin AMD işlemcili İ7 işlemci ile açmaya çalışınca
  • Yerinizde olsam şunu denerdim;

Acronis True Image ile mevcut diskin yedeğini alır (USB disk ve ya usb belleğe) sonrasında yedekten o diske geri dönerdim ama bunu yaparken universal restore seçeneği ile dönerdim. Universal restore ile driverlar olmadan sadece sistem imajını yükler ve sizde yeni taktığınız bilgisayarda kendiniz manuel driverları yüklerdiniz.
  • Ben bir arkadaşın hdd sini kendi bilgisayarıma takarak verileri oradan başka bir diske kopyaladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evictionex

Ben bir arkadaşın hdd sini kendi bilgisayarıma takarak verileri oradan başka bir diske kopyaladım.

Arkadaşın yapmak istediği verileri almak değil, diskte kurulu olan windowsu başka bir bilgisayarda açabilmek (login olabilmek) ve kurulu düzenine devam etmek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.