Şimdi Ara

Teknik Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar, lenovo z510 i7 laptop'um açma tuşuna basınca bilgisayar çalışıyor ancak ekran gelmiyor. Sebebi ne olabilir? Bu konuda ücreti mukabilinde bana yardımcı olabilecek biri var mıdır?

Bgisayarim kendime göre pahalı birşey olduğu için ve daha önce mahalledeki tamircilerden ağzım yandığı için bilen birine yaptırmak istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkuazımsı -- 6 Aralık 2019; 8:11:37 >

• Harici bir ekrana bağlayıp görüntü alıp almadığını denediniz mi? Eğer harici ekranda görüntü varsa bir el feneri ile laptop ekranınıza ışık tutun ve görüntü olup olmadığına bakın eğer görüntü varsa sorun ekran floresanında diyebiliriz, eğer görüntü yoksa ekran panelinin bağlantılarının ve flexlerinin kontrol edilmesi gerekli.
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    Hiçbir teknik bilgim yok maalesef bu dediklerinizi yapamam. Ancak bilgisayarı çalıştırınca ekranda yakından dikkatlice bakınca görülen yatay çizgiler oluşuyor gelip gidiyor o çizgiler
    Bilgisayarım uzun zamandır böyleydi aslında başta ekran gelmiyordu biraz bekletince veya birkaç kez kapat aç yapınca ekran geliyordu. Uzun süre böyle kullandım ama son 1 haftadır hiç açılmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkuazımsı -- 6 Aralık 2019; 8:37:1 >
  • Aslında çok teknik bir detay yok , sadece bilgisayarınızı başka bir monitöre bağlayıp görüntü olup olmadığını yazarsanız sorunu bulmak çok daha kolay olur.
  • Turkuazımsı kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarının ekran kartının soğuk lehimlerinin ısıtıldığında sorun düzelecektir. Garantisi devam ediyorsa ver garantiye uğraşma hocam.
    Şimdi bu mesajınıda okuyunca oldu. Soğuk lehimlerinin yenilenmesi lazım
    Bağlamak için ara kablo yok anca para verip alarak bakabilirim o da tvye baglamakla oluyorsa
  • Nasıl olur ne tutar siz yapabilir misiniz bi yerde bi araya gelsek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Junceala211

Şimdi bu mesajınıda okuyunca oldu. Soğuk lehimlerinin yenilenmesi lazım
    Yalnız soğuk lehim arızasında bilgisayar ısınınca çalışıyormuş sanırım ama bende bu sorun değil gibi çünkü acıyorum 1 gün bile açık bıraktığım oluyor klavye kısmı çok ısınmasına rağmen ekran ısrarla gelmiyor şuan
  • Hocam ben anlamam o işten masaüstünü bilirim birtek ama bunla o bir değil dostum benim bildiğim. Ama anladığımı yazıyorum yanlış bilgi vermek istemem ekranda çizgiler var diyorsun bu ekran kartıyla alakalı muhtemelen
  • Tavsiye istersen, Aldığın markanın servisine ücret karşılığı ver onarıp geri versinler. 50-100 Lira servis ücreti ödersin. Geri kalan duruma bağlı maliyeti söylerler. En azından gönlün rahat eder
  • Peki öyle yapalım, vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim🤚

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkuazımsı -- 6 Aralık 2019; 16:57:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkuazımsı

Peki öyle yapalım, vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim🤚
    ekranın arızalı olabilir chipsetin arızalı olabilir ekran kartı chipseti arızalı olabilir. Televizyona bağlayıp görüntü alabilirsen sorun ekranın bozuk olmasıyla alakalıdır. Alamazsan chipsetin yanmış muhtemelen. En son termal macun bakımını ne zaman yaptın?
  • serusvon S kullanıcısına yanıt
    Termal macun bakımı hiç yapmadım, bilgisayar 6 yıllık aslında hiç bakım yapmadım 😐
    anakartın yanmış o zaman.. işte bu yüzden düzenli bakım yaptırılması gerektiği söylenir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.