Şimdi Ara

Teknoloji Fetiºisti olduk Vesselam…...........

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sanırım bilgisayarlara yönelik ilgim onlu yaºlarımın baºında baºlamıºtı. 286 iºlemcilerin kopardığı gümbürtüyü hatırlıyorum. O dönemde harçlıklarımı biriktirip yabancı bilgisayar dergilerine yatırırdım. Yeºil ( mono ) ekranlardan renklilere geçmek bile bir hayaldi. Zira çok pahallıydılar. O dönemlerde bilgisayar dergilerinde yayınlanan “mektup” larımı ( nerede e- mail ler) okuduğumda bir garip oluverdim. Bir mektubumda bir bilgisayar almak istediğimi kararsız kaldığımı söylemiºim. Editörün cevabı renkli ekranlı bir 286 nın yeterli olacağı yönündeymiº. 5.25 lik ve 3,5 luk flopy nin bulunduğu kasalar deli ºeylerdi ne de olsa.... 386,486,486dx,486dx2….. Bir diğer mektubumda multimedya ortamı için ( iki mektup arası seneler var) uygun olanını sormuºum. Editörün cevabı net. “PC lerin multimedya için kullanılması için sanıyorum daha çok zaman gerekecek” Dediği gibi oldu, zaman gerekti güçlenmeleri için ama oldu.

Pekiiii oldu da ne oldu? Zurnanın zart dediği yer de burası…. Adamların yaptığı çiplere hayran kaldık. Yaptıklarını kullanmaya çabalamaktan öteye geçemedik. Monitörlerin baºında ne dehalar olabilirdik ki biz fazladan birkaç fps için paralarımızı yatırdık. ºimdiki kafam olsaydı……

Evet hala dehºet cezbediyor teknolojileri.. Tasarımları... Bu bilgisayarlarda çeken bir ºeyler var beni orası kesin.. İnsanlar araba galerilerine gidiyorlar ben bilgisayar marketlerde kendimi kaybediyorum sanki. Hele notebookların sergilendiği büyük bir standı varsa. Son takıntımda bu notebooklar. Otomatiğe bağlamıºım bilgisayarı açtığımda birkaç site gezip fetiºimi tatmin ediyorum sanki…

Biraz önce ki cümlem..ºimdi ki kafam olsaydı….Evet yine manyağı olurdum herhalde bu dünyanın ama. Ki forumda yirmili yaºlarının baºında veya girmek üzere arkadaºları görüyorum. Onlara küçücük bir tavsiye. Bu kadar merakı, ilgiyi, sevgiyi programcılığa, tasarıma, üretime verin. Ondan para kazanmanın yollarını bulun. Bu gün elin Hintlisi milyarlarca dolarlık yazılım ihraç ediyor ya ben neden geç kaldım diye dertleniyorum. Geç ama olsun. ªimdi deliler gibi arayı kapatmaya çalıªıyorum. Sabahlara kadar kodlarla uğraºıyorum. Ama çok mutluyum. bilgisayarı meslek edinmek harika bir ºey. Ha bu arada yabancı forumlarda gördüğüm kadarı ile onlarda da var bu fetiº derecesinde ki ilgi. Onların tuzu kuru ama. Teknolojiyi yapan onlar.
    Kafanızı ağrıttıysam affedin. Ve bilgisayarlarınızı tam anlamıyla “kullan”manız dileği ile.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turu -- 10 Şubat 2006 16:01:10 >

• Genelde uzun yazıları okumam ama bunu sonuna kadar okudum. Eline sağlık..

Ben de tasarımla uğraşıyorum az buçuk para kazanıyorum.. Senin kadar eski olmasak da 486 kullanmı$lığımız daha doğrusu oyun oynamı$lığımız war ve ben de şu an daha 20 yaşımda olmama rağmen bu web işine daha önce girseydim diorum..
  • quote:

Merhaba

Sanırım bilgisayarlara yönelik ilgim onlu yaºlarımın baºında baºlamıºtı. 286 iºlemcilerin kopardığı gümbürtüyü hatırlıyorum. O dönemde harçlıklarımı biriktirip yabancı bilgisayar dergilerine yatırırdım. Yeºil ( mono ) ekranlardan renklilere geçmek bile bir hayaldi. Zira çok pahallıydılar. O dönemlerde bilgisayar dergilerinde yayınlanan �mektup� larımı ( nerede e- mail ler) okuduğumda bir garip oluverdim. Bir mektubumda bir bilgisayar almak istediğimi kararsız kaldığımı söylemiºim. Editörün cevabı renkli ekranlı bir 286 nın yeterli olacağı yönündeymiº. 5.25 lik ve 3,5 luk flopy nin bulunduğu kasalar deli ºeylerdi ne de olsa.... 386,486,486dx,486dx2�.. Bir diğer mektubumda multimedya ortamı için ( iki mektup arası seneler var) uygun olanını sormuºum. Editörün cevabı net. �PC lerin multimedya için kullanılması için sanıyorum daha çok zaman gerekecek� Dediği gibi oldu, zaman gerekti güçlenmeleri için ama oldu.

Pekiiii oldu da ne oldu? Zurnanın zart dediği yer de burası�. Adamların yaptığı çiplere hayran kaldık. Yaptıklarını kullanmaya çabalamaktan öteye geçemedik. Monitörlerin baºında ne dehalar olabilirdik ki biz fazladan birkaç fps için paralarımızı yatırdık. ºimdiki kafam olsaydı��

Evet hala dehºet cezbediyor teknolojileri.. Tasarımları... Bu bilgisayarlarda çeken bir ºeyler var beni orası kesin.. İnsanlar araba galerilerine gidiyorlar ben bilgisayar marketlerde kendimi kaybediyorum sanki. Hele notebookların sergilendiği büyük bir standı varsa. Son takıntımda bu notebooklar. Otomatiğe bağlamıºım bilgisayarı açtığımda birkaç site gezip fetiºimi tatmin ediyorum sanki�

Biraz önce ki cümlem..ºimdi ki kafam olsaydı�.Evet yine manyağı olurdum herhalde bu dünyanın ama. Ki forumda yirmili yaºlarının baºında veya girmek üzere arkadaºları görüyorum. Onlara küçücük bir tavsiye. Bu kadar merakı, ilgiyi, sevgiyi programcılığa, tasarıma, üretime verin. Ondan para kazanmanın yollarını bulun. Bu gün elin Hintlisi milyarlarca dolarlık yazılım ihraç ediyor ya ben neden geç kaldım diye dertleniyorum. Geç ama olsun. ªimdi deliler gibi arayı kapatmaya çalıªıyorum. Sabahlara kadar kodlarla uğraºıyorum. Ama çok mutluyum. bilgisayarı meslek edinmek harika bir ºey. Ha bu arada yabancı forumlarda gördüğüm kadarı ile onlarda da var bu fetiº derecesinde ki ilgi. Onların tuzu kuru ama. Teknolojiyi yapan onlar.
    Kafanızı ağrıttıysam affedin. Ve bilgisayarlarınızı tam anlamıyla �kullan�manız dileği ile.

Saygılarımla

Tamamen katılıyorum......

• Günün birinde teknoparklara turizmden daha cok yatırım yapılırsa senin gibi bircok insanın emekleride yerini bulmaya baslar bence...saygılar...
  • Önce turizmle ekonomimizi geliştirelim de teknoparkları da açarız inşallah.. En büyük temennimiz..
  • turizm / teknopark eşitliğinde yatırım / getiri oranı 1 den daha kücük..bunun farkına hintliler vardı ornegin..bir onceki mesajımda bunu demek istedim yoksa turizm iidir...saygılar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.