Şimdi Ara

Telsiz Kullanım Ücreti?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde bir proje için açılmış 3 adet faturasız Turkcell hat var kapattırmak istemiyorum daha sonra lazım olabilme ihtimaline karşı fakat telsiz kullanım ücreti gün geçtikçe ciddi bir sorun olmaya başladı eskiden Telekom da standart tarife vardı ve telsiz kullanım ücreti alınmıyordu güncel olarak 3 operatör de böyle bir tarife var mı bilgisi olan ya da kullanan bilgi verebilirse sevinirim.

• Telsiz kullanım ücreti ödememe gibi bir lüksünüz yok, bu vergiyi devlet kendine operatörlerden alıyor, operatörler sizden alır devlete verir, yıllık 50 tl, ödememe gibi benzeri bir tarife var mı bilmiyorum ama yüksek ihtimal yoktur.
  • Biliyorum hocam öyle olduğunu eskiden telekomda böyle bir tarife vardı ama müşteri alımına kapatılmış şuan böyle bir tarife var mı bende onu merak edip sordum foruma eski Telekom tarifesine ulaşmak için:

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/standart-tarife.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolgasonkaya -- 9 Şubat 2022; 22:55:41 >
  • Hocam birikmiş telsiz kullanım borcu numara taşımaya engel mi? Kullanılmayan hattı hiç tl yüklemeden kapanmasın diye her 6 ayda bir faturasız diğer operatöre taşısam, sürekli telsiz kullanım ücreti birikse en son bir operatör reddedebilir mi borcu ödeyin de öyle taşıyın diye
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Aksine borcunuz affolur. Taşıyın hocam.

Yanlız ödemeye ödemeye sabahın 5inde almasınlar sizi
  • Eskiden taşıyınca telsiz kullanım borcu siliniyordu, artık diğer operatöre devrediliyor. O yüzden taşırken böyle bir sıkıntı olur mu diye aklıma geldi En fazla mevcut operatör fatura gönderir herhalde ödeyin diye. 6 ayda bir bayi vs ile uğraşacağıma ödüyorum valla ben Telsiz kullanım ücreti varsa tl yüklemesi, yoksa paket. İkisi de süreyi uzatıyor zaten.

Forumda bir başlıkta aynı yıl 2 defa hat taşıyan biri telsiz kullanım ücretinin ilk taşımada diğer operatöre devredildiğini ama 2.taşımada devredilmediğini yazmıştı. O nasıl oluyor bilmiyorum.

Bir de vodafone'da 6 aylık vergi paketi var, bu paketi yıl sonunda eski fiyattan alsak geçen yılın fiyatıyla bu seneki 6 aylık vergiyi ödemiş olur muyuz diye düşündüm ama yemiyormuş. Paketi aldığın fiyat kaç ay vergi borcuna yetiyorsa, o kadar ayın vergi borcunu karşılıyormuş. Adamlar bunu da düşünmüş yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 10 Şubat 2022; 21:53:46 >

• sorun olmuyorsa benim gibi 4 yada 5 ayda bir hat taşıma yapa bilirsin kapanmasın numaran diye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.