Şimdi Ara

Temp1 Aşırı ısınma hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki farklı programla ( Hardware Monitor , Speed fan ) Sıcaklık değerlerimi takip ediyorum. Sistemim boştayken Temp0 43 Temp1 65 Temp2 33 derecelerde. Ancak sistemim yük altındayken Temp1 100-120+ değerler görmekte. Diğer değerler çok yükselmiyor. Core1-4 değerleri boştayken 40 yük altındaykende 65leri buluyor. 2 senelik bi sisteme sahibim(intel i7 2700 3.4 ,MSI P67S-C43, AMD HD6790. Temp1 tam olarak neyin sıcaklık değerine denk geliyor? Termal macundan kaynaklandığını düşündüm bugün macunu yeniledim zaten kasa temizliğini 2 ayda bir yaparım ancak değerler hala aynı. Oda sıcaklığım çatı katında olduğumdan 29-31 arası değişiyor. Acaba oda sıcaklığı yüksek diye mi bu değerleri görüyorum. Yardımlar için teşekkürler.

Not: Herhangi bi OC yapmadım.

Kasam :www.pclabs.com.tr/2010/08/23/dark-evo-kasa-incelemesi/

• 120 derece bir bileşen olsaydı emin ol diğer sıcaklıklar çok daha yüksek olurdu. Sanirim bir sensör sorunu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bildiğim 110 dereceye kadar dayanabilir bir sistem hata var
  • Sıcaklık arttıkça CPU fanı yüksek devirlere ulaşıyor. Isındığı belli oluyor. Sensördeki sorun CPU fanını yanlış yönlendirebilir mi ?
  • yok hocam yanlış o değerler
    benim bildiğim biostan oynanmadığı sürece bilgisayar 105 C nin üstünde otomatik kapanır.
    böyle bir durum olmadıysa ki belirtmemişsiniz bence anakarttaki ısıları ölçen bölümde sorun var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.