Şimdi Ara

TIP FAKÜLTESİ HAKKINDA EN BÜYÜK YARDIM KONUSU BUYRUN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
6
Favori
3.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendi okulum kocaeli tıp fakültesidir. kendi şehrim konyadır. ( kocaeli,selçuk,meram) hakkında da tüm sorularınızı sorabilirsiniz. bu sene yüksek ihitmal merkezi yatay geçiş yapacağım selçuk üniye . merkezi yatay geçiş hakkında da tüm soruları alabilirim. şimdiden iyi tercihler.

• Hocam ben de seneye yatay geçiş için çalışıcam büyük ihtimalle biraz bilgi verebilir misiniz? Notlarımız nasıl olmalı? Yatay geçişte sınır var mı? Siz kaçıncı sınıfta yatay geçiş yaptınız?
  • yatay geçiş türü 3 tanedir.
    merkezi yatay (sadece ösym sıralamasıyla yapılan kendi puanından düşük her yere gidebildiğin)
    kurumlarası yatay ( hem ösym puanı hem de ortalama önemlidir)
    kurumiçi

anladığım kadarıyla sen kurumlararası yapacaksın. ortalaman öncelikle en az 60 olmalı zaten daha sonra gideceğin okula göre değişir taban ortalama puanı onu istediğin okula sorman gerekecek. ve küçük bir hesap vardır ösym puanıyla ortalama harmanlanır. her sene yaklaşık 2-10 arası öğrenci alımı yapar okullar ve tercih edenler arasında harmanlanan puanı yüksek olanlar alınır.
  • beeqee kullanıcısına yanıt
    1.sınıftaydım geçiş yapacağım
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 11 Mart 2021; 1:43:2 >
  • hocam aydın adnan menderes üni ve karadeniz teknik üni arasında kaldım karadeniz teknik avantajları akreditasyon var aileme yakın ama ing hazırlık olduğu için 1 yıl kalabilirim sınavı geçemediğim için aydın ise eğitimi ktüyle fazla farkı yok aileme uzak ama sosyal hayatı daha iyi olabilir diye düşünüyorum nereyi seçmeliyim
  • Ben de bu sene Kocaeli Tıp'ı yazmayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle de Kocaeli Tıp'a yerleşeceğim. Kocaeli Tıp'ı tavsiye eder misiniz? Verilen eğitimden memnun musunuz? Hocaları donanımlı ve yeterli buluyor muydunuz?
  • öncelikle buarada kendini iyi tanıman gerekiyor. doktor olduğunda yurtdışına çıkmak istiyorum dersen ingilizce kesinlikle şart akreditasyonda bu konuda sana yardımcı olacaktır. ve ailene yakın olman avantajdır kesinlikle tıpta. ama yok benim için bunlar önemli değil ben sınıfı geçsem yeter ben ortam yapacağım diyorsan da aydın sosyallik açısından çok iyidir.
  • yıl sınırlaması kesinlikle yok. diğer sorunun cevabı ise okuduğun okul ile gideceğin okulun ders programlarının yüzde 80 uyuşması gerekiyor genelde aynı bölüm arası geçiş yaptığında bulunduğun bölümden devam edebiliyorsun ancak istisnalar vardır illaki.
  • samsunlu1998cimbom123 S kullanıcısına yanıt
    kendi önerimi yazmayı unutmuşum bence katüdün eğitimi daha iyi olduğu için ve ailene daha yakın olduğu için anladığım kadarıyla bildiğin çevre de olacağı için ben katüyü öneririm sana.. iyi tercihler haberinizi bekliyor olacağım..
  • MUSAD42 kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam ingilizce hazırlık olayı var yoksa ktüyü seçecem çoktan :D
  • Leidolf kullanıcısına yanıt
    kocaeli üniversitesini ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum ancak açıklamalarımı yapacağım elimden geldiğince . atladığım detay olursa sorularınızı bekliyorum hem size hem de kocaeliyi tercih edeceklere yardımcı olurum umarım.
    eğitimiyle başlayacak olursam eğitimi gerçekten çok iyi hocaları gayet başarılı ve samimi sizinle sorunuz olduğunda hemen ilgileniyorlar. hastanesi de oldukça büyük ve gelişmiştir. ancak benim ve okula gelen herkesin şikayetçi olduğu bir durum var ki dersler konferans salonunda işleniyor birinci sınıfta yani masa olmuyor not alamıyorsunuz ve bir şey yapmadığınız için uykunuz geliyor. bu çok olumsuz bir durum. GEÇME NOTU 65 BU ÖNEMLİ GEÇMESİ BAYA ZOR. sosyal ortamı fazla yok açıkcası kulüplerle falan yine biraz oluşturabilirsiniz ancak genel olarak herkes derse odaklanmış bir durumda oluyor. kütüphanesi küçük sınav zamanı yer bulamıyorsunuz. kadavralar 8 yıllık yani biraz eski. internet hızı çok iyi 95 mbit falan :D yurt olanakları falan geniş rahatlıkla yerleşebilirsiniz. yakında başka yerleşme yok yani okulumun hemen yanında evim olsun dersen o imkanın olmaz. bayındırlık veya bağçeşmeden tutuyorlar öğrenciler genellikle. aklıma gelenler bunlar yine sorunuz olursa ben buradayım.

• samsunlu1998cimbom123 S kullanıcısına yanıt
    şimdiden çalışmaya başlarsan belki geçebilirsin hazırlığı. ama geçemezsen de bence çok önemli değil azıcık sosyalleşirsin sınav senesinden sonra :D
  • Selçukla meramı kıyaslar misin
  • MUSAD42 kullanıcısına yanıt
    hocam benim için sıkıntı yokta zaten 1 yıl mezuna kaldım tıpı bitirene kadar zaten yaş 26 olur :D
  • Kocaeli’den Konya’ya dönmeye neden karar verdiniz çünkü ben de bu sene Kocaeli yazacaktım ama istediğim gibi yurt bulamadığım için Erciyes’te kalmaya karar verdim (KYK çıkmaz )
    2.sorum da; yukarıda yatay geçiş için programların %80 uyuşması lazım demişsiniz Erciyes ile Kocaeli uyuşuyor mu belki gelecek sene şartlar oluşursa geçebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarrr00 -- 28 Temmuz 2019; 14:13:32 >
  • Hocam meram tıp nasıl, tavsiye eder misiniz?
  • Kreutz kullanıcısına yanıt
    meram ;daha köklü bir okuldur selçuk meramdan kopmadır.
    hastanesi konyanın bölge hastanesidir intörnlüğü zordur.
    hem teorik hem de uygulamalı eğitimi daha iyi ancak selçuk kendini hızla geliştiriyor akreditasyon aldı.
    sınavları selçuğa göre biraz daha kolaydır.
    hızlı trenle ulaşım sağlayacaksanız gara çok yakın mesafede.
    kampüsü yoktur tek başına bina yeni hastanesi yapıldı o da 1 km mesafede.
    meramda ev fiyatları bosnaya göre pahalı

selçuk;
    hastanesi güzel yeterli intörlüğü kolay.
    kampüs ortamı var kulüpleri gelişmiş
    kampüs bosnada .kiralar ucuz
    otobüsle ulaşım sağlayacaksanız otogar bosnaya daha yakın
  • Hocam bölüm için laptop çok gerekiyor mu?masaüstü toplayacağım laptop diye diretiyor bizimkiler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.