Şimdi Ara

Tmnin kaderi sayisalcilardamı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ey din kardeşlerim. Yaptığım çalışmaların sonuçlarını incelediğimde eşit ağırlık bu sene supriz üstüne sürpriz yaşatacak.

Eğer say İlk 6kdaki kardeşlerim ya hu bu matematik kolaydı gideyim son 5dk edb çözeyim de hukuk da Garanti olsun demisse sıralamalar geçen sene gibi seyreder.

Ama edb dokunmamislarsa linç de etseniz küfür de etseniz geçen sene 10k ile kapatan bir hukuk fakültesi bu sene en iyi ihtimalle 7kya atar. 2020 tarihe geçer diyorum. Bu konuda siz değerli arkadaşlarin yorumlarını bekliyorum.

Şuan eşit ağırlığın umudu tamamen edb çözüp EA sıralaması ilk 10kda olan sayisallarin elinde...

• 25k’dan sonra nasıl oynar sizce hocam?
  • Bu sene her şeyi bekleyin arkadaşlar.

Umudumuz olan konular.

Hukuktaki kont. artışı.
    Sayısaldan hukuk tercihinin azalması.
    Velilerin il dışına çocuklarını göndermek istememesi.

Başka hiçbir avantajımız yok adam akıllı. Dezavantajları saymak bile istemiyorum...
  • "Velilerin il dışına çocuklarını göndermek istememesi."

Bence böyle bir avantaj yok bile. Velisi öğrencisi koronayı çoktan gömdü. Millet koronayı düşünüp istediği okula, bölüme mi gitmeyecek anshdj komik.
  • İlk 1500e kadar stabil olur herhalde. 5k 15k arası kıyameti yaşayacak bu sene. Ya mezuna kalacaklar ya da sıralama fırlayacak. Düşünsene ya adam 5k sıralama yapmış kalkıp Anadolu üniversitesi hukuk yazmaz. Ben yazmam şahsen gider tekrar hazırlanırım.

Ölümlü dünyada 2020de yksye giren aklıma tüküreyim...
  • Türkler gizli anksiyete hastasıdır. Bu dediğimi gün geçtikçe anlarsın. Bakma milletin esip gürledigine. İstanbuldaki burslu hukuklarin sıralaması bile patlama yapar bu sene :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DevilsAdvocte -- 1 Ağustos 2020; 10:25:4 >
  • 2012-2019 arasi orta segment kralı, popüleritesi her daim olan Anadolu hukuk icin siralamalar şöyle;
    2012 -12.900
    2013-17.800
    2014-20.300
    2015-15.400
    2016-16.947
    2017-16.200
    2018-19.361
    2019-15.758

2012-2014 arasi inanilmaz bir gerileme var
    2015 Şok edici bir öne atma olmus
    2016 tekrar geri atma baslamis ve 2016-2017 en stabil halini almis
    2018 inanilmaz bir geri atma var
    2019 şok edici bir öne cekme
    Peki 2020 ne olacak bir one cekme daha mi yasayacaz 😂 can sıkıntısından analiz yapmaya sardım bu yazdiklarimi ayri bir konu olarakta acacagim ve forumu salacagim artik
  • Eğer sinav ilk okul düzeyinde olsa tüm hukuklar ilk 1000de alırdı :) sınav kolaylaştıkca öne Atar arkadaşlar. Tüm mesele de bu zaten :( sınav çok kolaydı önümüzde sayısal neredeyse hiç ama hiç yoj
  • DevilsAdvocte D kullanıcısına yanıt
    Hocam 30 yasindaydiniz degil mi? Ygs lys donemlerini bilirsiniz sayisalcilar 40tl daha verip edebiyat cozmezdi o zaman esit agirlikcilar saf siralamaydi neredeyse degil mi? Ben mi yanlis dusunuyorum sizce
  • DevilsAdvocte D kullanıcısına yanıt
    Misal anadolu hukuk 2017 yilinda 16.200 ile almis benim mantigima gore sayisalci yok denecek kadar az o donem ea da. 2019 da 15.758 ile almis bir suru sayisalci varken ben buraya takildim cikamiyorum biri aydinlatirsa sevinecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacob Allen -- 1 Ağustos 2020; 3:14:11 >
  • Geçen sene tavanı 5400 olan Anadolu Hukuk bu sene 5000 taban ile mi alacak abartmayın.
    Netler artsın artmasın sistem değişmedi yine edebiyat sosyal bakan sayısalcılar vardır.
  • Jacob Allen kullanıcısına yanıt
    Abicim bu dediğin benim bile beynimi yaktı. Kağıt üzerinde haklısın uyuyalım şimdi benim beynim buharlaşmaya başladı. Yarın sabah tartışırız artık :)
  • Aynen katılıyorum bro bende bir haftadır sayısalların sonuçlarını inceliyorum tyt (110-115) ayt mat full yapanlar EA'da 12k-13k'da (edep sos 0)
    2 edep 3-4 sos yapanlar rahat 10k içine girmiştir.

At izi it izine karışacak hesabı sayısalların ozellikle ilk 10k da EA'da tercih vermemeleri bizi rahatlatir..yoksa yandığımız gündür..
  • Öyle demeyin hocam 150 bin kişi bu sene başvuru yaptı AYT ye girmedi.. ÖSYM tarihine göre bu çok fazla.

Corona kaygısı inanin hâlâ devam ediyorm.daha geçen hafta bir arkadaşım 18k'da sırf evine yakın diye 50k sınıf öğretmeni yazacak (hem maddi imkanlardan dolayı hemde Corona'dan dolayı)

Edit:Babamla birlikte Corona virüsü yakandık (2 ay önce) ve atlattık yeni yeni kendimize geliyoruz VAKA SAYILARI GİZLENİYOR çok şahit olduk buna.
  • İlk 2.5k da durum stabil. 2.5k dan başlayarak 25k ya kadar olan okullar kademeli olarak öne atacak. Ne kadar atacak sorusunun cevabı daha da korkutucu.

Yaptığım hesaplamaya göre 25k ile alan okula kadarki toplam kontenjan 1500 hukuk dışı ve 6000 hukuk olmak üzere 7500.

Edebiyat çözmeyen sayısallar 10k dan sonraya yaklaşık 13k kişi yerleşti. Bu durumda benim öngörüm. 25k olan okul 10-12k ya kadar gelir.
    Bu durumda son devlet hukuk olan erzincan hukuk 30-33k bandına kadar gelir. Bu son dilim ile ilgili daha önce iyimserdim. Matematik standart sapmasının düşüklüğü bu fikrimi çürüttü.

Bütün bunları arada edsos çözen sayısalcıları ve mezuna bırakacakları hesaba katmadan söylüyorum.

Tüm kaderimiz sayısalcıların ed çözmüş olmasına bağlı.
    Çözüp çözmediklerini bilmiyorum.

16k hukuk var.
    Bunların 5.5k'sı erzincan sonrasındaki özeller.

Erzincandan daha iyi sıralama ile alan bölüm kontenjanları 2.5k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benbeberuhi -- 1 Ağustos 2020; 9:8:45 >

• Jacob Allen kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam ben de ygs lys ye son girenlerdenim.
  • Benbeberuhi B kullanıcısına yanıt
    "25K ki bir yerin 12-13K ya kadar gerilemesi imkansız hocam bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? bu domino etkisi yapar.
    Ha şunu anlarim 10k-20k bandındaki sayısallarda gider EA'da birkaç soru çözenler genelde 23-25k civarı onlar da tercih yaparlarsa tamamen bittik. Ancak 10k-20k da olupta EA dan tercih yapacak sayisalcilar da bir elin parmaklarını geçmez
  • BagdahtsSniper B kullanıcısına yanıt
    Valla durum iç karartıcı görünüyor.
    Ben az söyledim. Durum daha da vahim görünüyor.

Sayısal öğrenciler yaptıkları tyt ve matematik netleri ile geçen yıldan ortalama 15 puan daha az TM puanı aldı. Dolayısıyla eşit ağırlıkçıların çok gerisine düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benbeberuhi -- 1 Ağustos 2020; 9:18:32 >
  • Benbeberuhi B kullanıcısına yanıt
    Hakkımızda hayırlısı olsun hocam sizde olaya kendinizce farkı bı bakış açısı geliştirmişsiniz saygı duyarım.. bende kötümserim ama bu kadar değil..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.