Şimdi Ara

tomb raider underworld (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
5.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Jr.MaD

Helal olsun babana ozaman ben hile yapmadım ama yardım almıştım öle bitirmiştim..

Zaten sadece Tomb Raider oynayınca alışıyo demekki insan son oyunlarda bulmacaları rahat geçiyodu.Hatta Tomb Raider Legend'te 5 dk oturmuştu yanıma.Ben bir yeri geçemiyodum o geçmişti 5 dakikada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr.MaD -- 21 Kasım 2008; 22:08:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Capricorn57

Southern Mexico bölümünü bitiren varmı? son 4 saattir orayı bitirmeye uğraşıyorum ve bitirdim. Maya takvimiydi, vs vs vs çöz çöz bitmedi. Anniversary'den beri bukadar zaman harcamadım bi oyundaki tek bir bölüme. Ama oyun mükemmel

Southern Mexico bölümü ie ilgili biraz ipucu verin lütfenMotorla ordan oraya gidiyom,geliyom ama çözemedim olayı valla

• Herkez zorlanıyor gibi bu oyunda bende haftaya hard da başlayayım bari.
  • Ben yarın başlıyorum herkez zor diyor bakalım inşallah zordur
  • Laracığım aşkım sen mi geldin gene ? Senide hallederiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lawyerzzz

quote:

Southern Mexico bölümünü bitiren varmı? son 4 saattir orayı bitirmeye uğraşıyorum ve bitirdim. Maya takvimiydi, vs vs vs çöz çöz bitmedi. Anniversary'den beri bukadar zaman harcamadım bi oyundaki tek bir bölüme. Ama oyun mükemmel

Southern Mexico bölümü ie ilgili biraz ipucu verin lütfenMotorla ordan oraya gidiyom,geliyom ama çözemedim olayı valla

Baya bi uğraştım ama çözdüm valla...motorla yer altına açılan bir bölüme girdimDevam edeyim bakalım

• oyun gayet iyi arkadaslar mexico bölümü biraz zor ama biraz kafa yormak gerekiyo son zamanlarda böle yorucu bi oyun yoktu iyi oldu...
  • Oyun aşmış ya eski TR geri dönmüş bayıldık annemle birlikte.

Mexico bölümü neredeyse 3. oyundaki london/metro bölümü kadar zorladı. Tabii onun kadar olamaz da yakın yani.. genel olarak oyun eski TR bulmacalarına ve zorluğuna kavuşmuş. lara nın hareketleri mükemmel ve çok akıcı. grafikler deli düzeyde zaten herkes gördü ss leri aynı o kalitede. müthiş bir grafik kalitesi var. hatta annem bile gördüklerine inanamadı "vay be eski tr ye bak şimdikine bak" diyor.

TR sevenler bu oyuna aşık müptela bağımlı olacaktır. TR5, Angel of Darkness, Legend, Anniversary ile düşüşe geçen TR serisi bu oyunla birlikte dimdik yükseldi resmen. (gerçi bizim için hiçbir TR serisi düşüşe geçmedi ama son 4 oyundan daha iyi olduğunu biz de düşünüyoruz annemle)

Başta TR fanları olmak üzere herkesin oynaması gereken bir oyun olmuş yine TR

• beyler bişey soracağım internet indirme hızı yavaşalan oldumu hiç sizde bjkde yada istanbulun başkabir yerinde cünkü ben hiçbirşey indiremiyorumda 26kbs cekiyor ondan sordum
  • Oyun yine eski havasına dömüş bulmacalar zor hoşuma gitti Laranın bikinisi çok seksi
  • sonunda bitirdim rahatladım,bu oyunu bitirince insan bi rahatlıyor yaa...
  • arkadaşlar ,oyunu oynuyorum güzel tamamda ,yine motorsiklet kullanma geyiğine girmişler .. o bölüme geldim oynamayı durdurdum valla soğudum oyundan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lawyerzzz

quote:

Cevap geç oldu yeni gördüm soruyu ama olsun diğer sorun yaşayan arkadaşlar spoileri okur belki. Bu oyun için yardımcı olmanın en güzel yolu takıldığınız yerin caps yada videosunu vermek olur, diğer oyunlar gibi şurdan git, şuraya atla buraya zıpla demekle çözülecek gibi değil heryer bir bulmaca, heryer bir yapı ve labirent gibi

Southern Mexico bölümü uzun bi bölüm neresini anlatayım bilmiyorum ama bölümdeki temel amaç; (Spolier)

Taş Jaguar kafalarını bulmak (ilki bir piramidin içinde bunu bulmak kolay, ikincisi yer altında bir yerde, yer altına girmek için uzun bir sütunun üstünde duran kayayı yere düşürüp zemini parçalıyorsunuz ve aşağı inip jaguar kafasını alıp geri dönüyorsunuz, aslında burasıda bir piramit ama girişi biraz dolanbaçlı), daha sonra Mayan Calendar yani Maya takvimlerinin yanına dönüp Jaguar kafalarını yerlerine oturtuyorsunuz. (ilki 1. takvimin ortasındaki jaguar heykelinin tam önüne gelip kafasını yerleştirmek için Y'ye basarak, ikincisi diğer maya takviminin dış yüzeyindeki deliğin olduğu yerde yine Y'ye basarak takmanız gerekiyor) Daha sonra takvimdeki yönlerin hepsini kuzeye (yada saat 12 yönüne diyelim) bakacak şekilde hizalamak gerekiyor. Bunun için önce takvimin dış yüzeyini çeviriyorsunuz daha sonra içindekini ve tekrar dışındakini. Hepsi aynı hizaya geldiğinde zaten cinematik giriyo aşağıyı gösteriyor. İki takvimede aynı işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki geniş alanda bir yeraltı tüneli açılıyor buraya motorla hızlıca gidip kapanmadan girmeniz gerekli. Sonrası fazla zor değil puzzle tarzı bir yapı var.

Tavsiyem oyundaki PDA'yı kullanın görevleriniz ve bu görevleri nasıl yapacağınızı LARA yazılı ve sesli olarak size söylüyor. Ben PDA kullanmayı Mexico bölümünde akıl ettim o yüzden çok dolaştım:) Takıldığınız bir yerde burayı inceleyin. Biraz İngilizce lazım yoksa Proçeviri yada sözlük kullanın

• Oyunu en sonunda bitirdim.Oyun beklediğim kadar uzun değildi fakat gayet eğlenceliydi.Oyunun en hoşuma giden tarafı bulmacaların insanı sinir edecek düzeyde olmamasıydı.Denizaltındaki grafikler çok hoştu aynı zamanda.
  • Ne hayvan bir oyunmuş bu ya bulmacalar felaket valla ama yılmıyor insan nedense öyle bir çekiciliği var oyunun.

Şu dev ahtapot'un oradayım henüz başlar sayılır ama oraya gelene kadar bile kastırdı şerefsiz oyun.

Süpermiş valla oyun özellikle sesler inanılmaz.

Bayağı kastıracak gibi bulmacalar vs hadi hayırlısı.
  • Bulmacalar hiç zor değil ben hepsini şipşak geçmiştim eski TR oyunların da daha zordu:)
  • ya arkadaşlar bu oyun oynadığım ilk tomb raider :). işin kötü tarafı daha ilk bölümde takıldım :(. bu su altından gittikten sonra bi yere geldim. 2 tane taş var. sağda solda yerde büyük butonlar var. iki taşı bi tanesine koyup oradaki kolu çekince ateş yanıyor ve kapıyı tutan kilidin yarısı açılıyor. bi de X tuşu ile bi yere kanca atıyorum ama ne işe yarayacak anlamadım. yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: M@triXbox

ya arkadaşlar bu oyun oynadığım ilk tomb raider :). işin kötü tarafı daha ilk bölümde takıldım :(. bu su altından gittikten sonra bi yere geldim. 2 tane taş var. sağda solda yerde büyük butonlar var. iki taşı bi tanesine koyup oradaki kolu çekince ateş yanıyor ve kapıyı tutan kilidin yarısı açılıyor. bi de X tuşu ile bi yere kanca atıyorum ama ne işe yarayacak anlamadım. yardımcı olabilir misiniz?

İki taşı butona koy,diğer butona da kendin bas kilitler açılacak o anda hemen X'e basıp kapıyı yakala Y'ye bas kapı göçsün dal içeriye

@Pinky

Hocam seriye yeni başladım ben yav eskiden oyun oynama imkanım çok kısıtlıydı lanet öss ve dersler yüzünden :D.

Ama oyun harika çok çok beğendim.Bayağı oynadım şimdi kapattım lanet oyunu şu iki heykel ve bir kristalin olduğu yere geldim kapattım yarın devam ederim zihinsel olarak yoruldum

Müthiş bir oyunmuş bu tomb raider serisi ps2'deki son oyunu 10 dk falan oynamıştım :D hiçbir oyununu bitirme şansım olmadı oynamadım bile desem yeridir.

İyiki tanıdım şu oyunu süpermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 9 Aralık 2008; 1:22:25 >

• Tomb Raider 5 ve Underworld eskilerden en sevdiklerim!
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.