Şimdi Ara

Toplanın Karar Alıyoruz Beyler iPhone 6S Plus 64 gb 3900 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hem iPhone 5S kullanıcısı(en fazla 2 yıl), hem iPhone 6S'e niyetlenip milyarları gözden çıkarmış, hem de 400-500 liralık fiyat farkından yakınıyor. Ne garip insanlar var gerçekten..
  • Arkadaşlar fiyatlar iyice abartılıyor artık.apple gibi büyük bir şirket daha düşük karlarla büyüyebilir ancak piyasada lider olmalarının ve hersene elde ettikleri satış rekorlarının etkisiyle bu fiyat politikalarını uyguluyorlar.bana sorarsanız 5s ve 6 kullananların 6s e bu kadar para vermeleri çok saçma.hatta ip5 kullananlar bile çok gerek görmemeliler.en fazla batarya şikayeti vardır zaten.4s ve 4s in altını kullananlar belki alabilirler ama yine de alınabilecek fiyatlar değil bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce o cihaz 4 milyara değer mi ? Allah size akıl fikir versin . Ben sokakta çöpten yiyecek toplayan insanları gördükçe insanlığımdan utanıyorum siz 16 mı 64 mü derdine düşmüşsünüz yazık günah . 1500-2000 bandında ki bi telefonla yapamayıpta 6s ile yapabileceğiniz ne var söyler misiniz ? Sırf prestij olsun bi mekanda masaya koyayım elimde taşıyayım derdinde değilseniz ben de insan değilim yada siz farklı mahluklarsınız . Kapitalizmin kurbanı olmayın !!!

• Butce yetiyorsa 64 veya 128 gb olanindan alin. Sirf Apple almak icin o kadar para gommek anlamsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Branco -- 29 Eylül 2015; 11:04:13 >
  • 6 plus ile 6S plus'ın arasında ahım şahım, telefon değiştirtecek kadar fark olmadığı için, kaldı ki böyle saçma sapan fiyatları olduğu için alınmasına gerek yok gibi geliyor bana

4K video çekeceğim diyen varsa; aylardır 4K video çeken android'li telefıon kullanan 10'larca arkadaşımın da bir numarasını göremedim, ne video editlerler, ne bir şey çekerler.

hani bu fiyat farkına değecek bir şey göremiyorum

her S modelini atlıyordum. bunu da atlayıp 7'yi beklemek daha mantıklı gibi sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexturner

Sizce o cihaz 4 milyara değer mi ? Allah size akıl fikir versin . Ben sokakta çöpten yiyecek toplayan insanları gördükçe insanlığımdan utanıyorum siz 16 mı 64 mü derdine düşmüşsünüz yazık günah . 1500-2000 bandında ki bi telefonla yapamayıpta 6s ile yapabileceğiniz ne var söyler misiniz ? Sırf prestij olsun bi mekanda masaya koyayım elimde taşıyayım derdinde değilseniz ben de insan değilim yada siz farklı mahluklarsınız . Kapitalizmin kurbanı olmayın !!!

Ne garip adamlarsınız yahu.. Herkes maddi durumuna göre alır.. Araba alan birine 5000 liraya reno satıyorlar niye 100000 TL'lik mercedes alıyorsun diye soruyormusun.. ikiside aynı işi yapıyor sonuçta.

Ben 3-4 senedir Telefon değişmiyorum (İphone 4s). Şimdi alacağım telefonuda 3-4 sene kullanmak istiyorum. İphone 6 64 gb fiyatı 3099 TL havaleyle 2970 lerde.. İphone 6s 64 gb fiyatıd ortalama 3370 lerde olacak.. Bu fiyata alınırmı derseniz?.. 4 senelik bekleyiş süresi hesaba katıldığında alınır niye alınmasın.. Ben alacağım.

• Valla alınırsa Amerikadan alınır 2100'e felan geliyor tahminimce baska turlu bu ulkeden alinmaz.En az 1k fazla para veriyorsun akil kâri degil bence.Seneye de 3600'den gelir heralde iPhone 7.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Appe sanırım bilerek bu fiyatları veriyor başlangıçta veya teknoloji siteleri ile anlaşarak ortaya iddaa attırıyorlar fiyat konusunda nabız ölçüyorlar gibi geldi bana sizde hemen kabullenmissiniz bu fiyata apple ne yapsa yeri sizlere. Siz kabul ederseniz apple geçirir.

• Maalesef bu fiyatla gelirse ileride Samsunga geçiş yapabilirim.

• Devir multimedya devri arkadaşlar. 4K video, Live Photos, uygulamaydı, müzikti fotoğraftı derken hafızadan eser kalmaz. Whatsapp, Instagram ve haritaların çevrimdışı datalarını hesaba katmiyorum bile..

Rakipler en az 32GB + micro sd ile piyasada boy gösteriyorken, 16GB yetinmek demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizin

quote:

Sizce o cihaz 4 milyara değer mi ? Allah size akıl fikir versin . Ben sokakta çöpten yiyecek toplayan insanları gördükçe insanlığımdan utanıyorum siz 16 mı 64 mü derdine düşmüşsünüz yazık günah . 1500-2000 bandında ki bi telefonla yapamayıpta 6s ile yapabileceğiniz ne var söyler misiniz ? Sırf prestij olsun bi mekanda masaya koyayım elimde taşıyayım derdinde değilseniz ben de insan değilim yada siz farklı mahluklarsınız . Kapitalizmin kurbanı olmayın !!!

Ne garip adamlarsınız yahu.. Herkes maddi durumuna göre alır.. Araba alan birine 5000 liraya reno satıyorlar niye 100000 TL'lik mercedes alıyorsun diye soruyormusun.. ikiside aynı işi yapıyor sonuçta.

Ben 3-4 senedir Telefon değişmiyorum (İphone 4s). Şimdi alacağım telefonuda 3-4 sene kullanmak istiyorum. İphone 6 64 gb fiyatı 3099 TL havaleyle 2970 lerde.. İphone 6s 64 gb fiyatıd ortalama 3370 lerde olacak.. Bu fiyata alınırmı derseniz?.. 4 senelik bekleyiş süresi hesaba katıldığında alınır niye alınmasın.. Ben alacağım.

Asıl sen garip insansın! Parası olan alır, olmayan almaz demek ne kadar da sığ bir düşünce. Insanın parası olması demek illa ki o parayı israf etme hakkına sahip demek değildir. Parası olmayan zaten almasın. Ama parası olan da olmayanları görüp insanlıktan nasibini alsın. Bu ülke sizin gibi sığ düşünenler ve belli birtakım insanlar yüzünden böyle tüketim çılgını, üretemeyen ve arşın arşın geride, bitik bir ülke. Daha karanlık günler de bekliyor. Sen gelmiş burada parası olan alır diyorsun. Uyuz oluyorum ya sizin gibilere! Benim alacak param var; ama günlük kullanımda en ufak farkı olmayacak. Uyanın artık. Hepsi göz boyama, para tuzağı. Bunun en güzel açıklaması da iOS 9 Beta'da klavyenin trackpad görevi görmesi iPhone 6'larda varken nihai sürümde bu özellik sadece s serisine kondu. Bu da Apple'ın eski günlerinin sona erip, nasıl da para odaklı bir şirket haline geldiğinin kanıtıdır. Keza s serisindeki diğer birçok özellik de rahatça 6'lara da gelebilirdi. Velhasıl kelâm "parası olan alır" insanları örümcek zihniyetli bireylerden başkaları değildir ve parası olan da mantıklı olmalıdır. Gerçekleri görüp, parasını israf etmemelidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ABD Fiyatı olan 850$ Şu anki kur ile (3.06 TL) = 2600 TL yapıyor. Allah için biri bana aradaki 1300 TL lik farkı mantıklı bir şekilde açıklayabilir mi ?

Dolar normal seviyede olsa 2 TL dolayında 1700 TL yapacak ve 2300 civarlarında satılacak. Dolardan darbe yediğimiz yetmiyor gibi bir de Apple'dan darbe yiyoruz. Bu daha iyi zamanlar. Bir de operatörler getirince bakın siz. Apple'dan ucuza sattıkları olmadı hiç...

iPhone 6 16 GB 3299 TL'den satmazlarsa ne olayım... 6S Plus 64 GB 4100 TL civarında olacak. Yani yeni nesil Retina Macbook parası...
  • Niye bu kadar abartıldı anlamıyorum 6 plusun 64 lüğü ile 6s plusun 64 lüğü arasında 400 tl var şuan bence iphone 6 plus düşünen biri 6s alması daha mantıklı
    Cihazlara ucuz yada fiyatlara uygun demiyorum sadece fiyatlar 1500 iken 4000 olmuş gibi tepki verilmesi saçma

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

forumda 6s plus 64gb ilk alcaklardan biri bendim 3900tl fiyatı görünce almaktan vazgeçtim neden kendinizi kasıp 16gb'a zorluycağınıza fiyatlara itiraz edip yararlı bişeyler yapmıyorsunuz beğenmediğiniz note 5 tanıtılmadan mağazalarda 2600'den el altından türkiye garantili olarak satılıyordu hemde 32gb yani 650 dolar 3000 lira yapmaz ayrıca 0.67mbit upload ile neyle haşır neşir oluyorsunuz genel için söylüyorum ben çankayada upload 0.67mbit alıyorum youtube'a bir video yükleyim desem pcyi sabahlatmam gerekiyor 4k video kaydı var cihazda 3900 lira nedir aga imzamdaki sistem ztn 4150 lira

Kim takar senin itirazını çıktıgı gün kapıda kuyruk oluşturan haftasında on milyonlar satan cihaza indirimi bırak zam bile yaparlar

• quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

quote:

Orijinalden alıntı: denizin

quote:

Asıl sen garip insansın! Parası olan alır, olmayan almaz demek ne kadar da sığ bir düşünce. Insanın parası olması demek illa ki o parayı israf etme hakkına sahip demek değildir. Parası olmayan zaten almasın. Ama parası olan da olmayanları görüp insanlıktan nasibini alsın. Bu ülke sizin gibi sığ düşünenler ve belli birtakım insanlar yüzünden böyle tüketim çılgını, üretemeyen ve arşın arşın geride, bitik bir ülke. Daha karanlık günler de bekliyor. Sen gelmiş burada parası olan alır diyorsun. Uyuz oluyorum ya sizin gibilere! Benim alacak param var; ama günlük kullanımda en ufak farkı olmayacak. Uyanın artık. Hepsi göz boyama, para tuzağı. Bunun en güzel açıklaması da iOS 9 Beta'da klavyenin trackpad görevi görmesi iPhone 6'larda varken nihai sürümde bu özellik sadece s serisine kondu. Bu da Apple'ın eski günlerinin sona erip, nasıl da para odaklı bir şirket haline geldiğinin kanıtıdır. Keza s serisindeki diğer birçok özellik de rahatça 6'lara da gelebilirdi. Velhasıl kelâm "parası olan alır" insanları örümcek zihniyetli bireylerden başkaları değildir ve parası olan da mantıklı olmalıdır. Gerçekleri görüp, parasını israf etmemelidir.

2 yıl önce samsung magazasından tv begeniyordum bir modelde karar verdim yalnız usb den film oynatan modeli 1800 tl usb den foto özellikli 1599 liraydı model aynı aradaki tek fark buydu neyse foto özellikli olanı aldım ve sonra araştırdım ki kumanda dan bir kaç tuş kombinasyonuyla hacklenebiliyormuş yaptım açıldı demem o ki haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: R3Dizayn

ABD Fiyatı olan 850$ Şu anki kur ile (3.06 TL) = 2600 TL yapıyor. Allah için biri bana aradaki 1300 TL lik farkı mantıklı bir şekilde açıklayabilir mi ?

Dolar normal seviyede olsa 2 TL dolayında 1700 TL yapacak ve 2300 civarlarında satılacak. Dolardan darbe yediğimiz yetmiyor gibi bir de Apple'dan darbe yiyoruz. Bu daha iyi zamanlar. Bir de operatörler getirince bakın siz. Apple'dan ucuza sattıkları olmadı hiç...

iPhone 6 16 GB 3299 TL'den satmazlarsa ne olayım... 6S Plus 64 GB 4100 TL civarında olacak. Yani yeni nesil Retina Macbook parası...

850 dolar vergisiz fiyat. Ulkemizde %25 OTV, %18 KDV ve 120 TL kayit ucreti biniyor.

850*25/100=212.5

850+212.5=1062.5

1062*18/100=191.25

1062.5+191.25=1253.75

1253.75*3,06=3836,475 TL.

1235 TL'ye gemicik aliyorsunuz.

• Bu ülkede bu fiyatlara iPhone satarsa; bir gün kur düzelir ancak iPhone fiyatı düzelmez demek olur bu.
    Fiyatlar akıl-mantık sınırlarını çok fazla aştı.
  • 400 TL Ekran Boyutuna ver, 400 TL de Hafıza yükseltmeye ver etti 800... Bugün iPhone 5 bulabilirsiniz o paraya. Kimse Apple'ın fiyat politikalarını savunmasın. Adamlar kapitalizmin en sağlam örneği...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

Vay arkadaş siyasilerin populizm kokan demeçleri artık vatandaşa kadar inmiş.. Onlarda aynı söylemle hareket etmeye başlamış.. Bak ne yazmışım Herkes maddi durumuna göre alır.. Simdi sen bundan yola çıkarak demogoji yapmaya başlamışsın..

Maddi durum Türkiyeye özgü değildir Tüm dünyada geçerli bir kavramdır.. Bunu israf etmekle açıklayamazsın.. Demekki alım gücü varki alıyor..

İsrafın pahalılıkla alakası yoktur.. 5 senede bir telefon değiştiren bir adamın tüketim çılgını olduğundan, israf ettiğinden söz edemezsin. Tüketim çılgını buradada örnekleri görüldüğü gibi 1 sene evvel İphone 6 alıp 6s almak için onu satma derdine düşen veya kredi çekeren borçlanarak telefon alanlara denir..

Bu kadar demogoji yapan birine sormak isterim.. Şuan kullandığın telefonun markası ne ve ne zaman aldın..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.