Şimdi Ara

Toshiba L755 Yavaşlama sorunu Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar DH ailesi. i5 2410 4gb ram 640 GB HDD Laptopumu yaklaşık 3 yıldır sorunsuz kullanıyordum fakat son zamanlarda aşırı yavaşlamaya ve takılmaya başladı. Bende format atıp sıfırdan kurdum win7'yi ama formattan sonra da kendine gelemedi. 10 senelik Total War oyununu bile takılmadan oynatamıyor. Sorun Fanın tozlanması mıdır, yoksa HDD'nin bozulması mıdır çözemedim. Fanı üfledim baya bi toz çıktı, süpürgeyle falan çektirdim, sanki temizlendi gibi ama iç kısmına ulaşmak çok zor. Sürekli masa üstünde kullandığımdan o kadar da toz çekmemiştir diye düşünüyorum.
    HDD'ye gelirsek, şimdi c ve D olarak iki kısım da tamamen doluydu, formatta D'ye dokunmadım, acaba HDDyi tamamen tek parça halinde formatlamak ve biçimlendirmek falan mı gerekli, yoksa artık bi SSD alıp öyle mi devam etmeli bilemedim. Bir bilene danışmak isterim. ;Adminlerden bilenlerden lütfen bana bir yol gösterin. HDD bakımından fazla anlamıyorum bozuk olup olmadığını nasıl bilebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hi-Tech-Man -- 27 Ocak 2015; 4:16:42 >

• Kaç yıllık bilgisayarınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012' de alındı. 3 yıllık yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.