Şimdi Ara

TOYOTA D-4D İLE DİZEL FOCUS (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
23.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çabuçak cevap yazıldığına göre hala izleniyormuş arkadaş ne mutlu senin gibiler baksın yeter hoocaammm
    quote:

Orjinalden alıntı: champi10

bir önceki tarihle arada nerdeyse 1 yıl fark var konuyu hortlatmışsın hocam
  • arkadaşlar forumun hepsini okuyamadım ama, toyota'nın bu dizel motoru zaten psa grubundan alınma !
    motora kötü demiş bazı arkadaşlar o yüzden belirtmek istedim,
    bu arada motor psa dan olmasa bile toyota'dan kötü motor çıkmaz, tamam güçsüz olabilir ama dayanıklıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

arkadaşlar forumun hepsini okuyamadım ama, toyota'nın bu dizel motoru zaten psa grubundan alınma !
    motora kötü demiş bazı arkadaşlar o yüzden belirtmek istedim,
    bu arada motor psa dan olmasa bile toyota'dan kötü motor çıkmaz, tamam güçsüz olabilir ama dayanıklıdır.

D-4D'nin PSA motorla alakası yok. Elbette ikisinin de dizel motor olmasından dolayı benzerlikleri vardır ancak Elma ve Armut meyve olsa da ikisine de aynıdır diyemeyiz.

Satışta olan araçlardan PSA dizel motoru (DLD-416) kullanan araçlar:

Citroen Berlingo, Citroen C3, Citroen C4, Citroen C5, Citroen Xsara Picasso, Ford Fiesta, Ford Fusion, Ford Focus, Ford Focus C-Max, Peugeot 206, Peugeot 307, Peugeot 407, Mazda 3.
  • çok geçmişşş olsunn walla büyük kaza atlatmışsın eğer başka bi araçda aynı olayı yaşasaydınn bu olayı bize yazıcak halde olmıyabilirdinn çok geçmiş olsunn
  • Arkadaşlar Merhaba,

Konu çok eski bir konu ama daha yeni Dizel araç almaya karar verdiğim için bununla ilgili yaptığım araştırma neticesinde bu konuya ulaştım.

Baştan sona hemen hemen tüm yazılanları okudum.

Çalıştığım şirkette sık sık İstanbul' a Focus II TDCİ ile gittiğim için aracın gerek yol tutuşuna gerekse de performansına çok iyi vakıfım. Herşeyden önce araçla çok yüsek hızlarda uzun süreli yol alabiliyorsunuz ve bunu da size hissettirmiyor.

İşte bu nokta da Toyota hakkında yorum yapamıyorum. Sadece tahmin yapmak mümkün oluyor. Tahmin yerine test etmek daha mantıklı.

Size soracağım soruya gelince: Focus II mi içeriye sesi daha az alıyor, yoksa Yeni Corolla mı sesi içeriye daha az alıyor?(Tabiki dizel motor seçeneklerinde)

Her iki aracı da kullanmış olan varsa iyi bir yorum yapabilir.

Benim Focus II deki izlenimim sesi içeriye az alıyor gibi. En azından rahatsız etmiyor. Acaba Toyota Focus' a göre nasıl?

Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum...

• focus sedan tdci bindim full du bendede 2006 sol corolla var iç mekan kalitesi ikisninde aynı hatta corollanın göstergeler daha hoş focus daha 20 hp daha güclü ama 200cc daha büyük motoru aralarında 2 sn fark var en fazla nyse ben sırf servis için corolla secerdim focus da cok güzel ama 4bin ytl fark var 4 bin ytl farkla kac yıl mazot parasından kurtulursun sonucta performans bizim halkımızda cok farklı algılanıyo kullanabilme sansın varsa 2sinide test et öle karar ver
  • güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 25 Mart 2009; 16:46:34 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 25 Mart 2009; 17:14:12 >
  • arkadaşlar muhendis edasıyla cevaplamıyımda önceden toyota 1.6 sedan/110bg benzinli sahibiydim
    simdiyse toyota 1.4d 4d sahibiyim malesef almanyada 1.6cc ve 2.0cc d 4d modelleri mevcut d 4d nin türkiye ekonomisi ve yakıt tuketimi için malesef 1.4 d-4d lerle ugraşıyoz. fort nasıl bir araba bilmiyorum kamyonu var beşpara etmez benim firmada bugune dek hiç bir fort beni cezbetmedi 20sene once kapısını sert orttugunde kapı ayarı bozulurdu 25 yasında fort sahibi olanlar el kaldırsın lütfen göremedim 25 yaşında toyota sahipleri elkaldırsın lütfen o ahmet bey sizdemi burdasınız soylersiniz size 140bg dizelde üeretir toyota ama yakıta karışmazlar herhalde

bugun okudum bugun yazıyorum araba yuklu bir vaziyette istanbul-nevsehir 780km yol yaptım çeyrek depo mazot kaldı fulledim tl olarak 100ytl pompacı birazda pompa attıktan sonra boruya bastı yani 39lt-40lt depoyı bitiremedim
    tyotada trigiyer dahil olmak uzere hiç bir bakım yok desem abartmam kronik arızasıda fordu bilmem bilmekte istemiyorum ford alacagıma hundayi nin 1.5cc 110bg si var hem çok ucuz hemde çok yakar onu alırım
    maksat 1.6 da 109 bg uretmek degil maksat 1.368cc de 90bg uretmek
    ben toyotayla dizel versiyonunda yeterli bir motor buldum uçurmuyor ama surundürmüyorda orta sınıf
    yorum yapanlar beygire yada 1.6cc ye deginmiş arkadaşlar devir ekonomi devri bence kimseye sevrviste cayır cayır para öedeyemem takım tutmam arabada oyle gittigim yol/tl ye bakarım taki konforuda elden bırakmadan şehir içi sakin kullanım 1-2 kişi ile de 750 km yi girdüm lamba yandı kel göründü fulledim 120tl ye doldu mazot 2.518 idi haydi hayırlı işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lebuda -- 25 Haziran 2009; 12:34:57 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.