Şimdi Ara

Trafik cezası hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8 ay kadar önce şirket aracını kullanırken araç sigortasının olmaması yüzünden ceza yedim.Gelir idaresi başkanlığında haliyle şuan ceza gözüküyor.Bu ceza banamı yoksa plakayamı kesilmiştir. Plakaya kesilmişse eğer bana neden gelmiştir? bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi?

• ülkemizde cezalar plakaya dolayısıyla ruhsat sahibine kesilir, şirket aracında olay değişir mi bilemem tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

ülkemizde cezalar plakaya dolayısıyla ruhsat sahibine kesilir, şirket aracında olay değişir mi bilemem tabi..

cevap için teşekkürler
    şirket şahıs şirketi zaten. ruhsatta şirket sahibinin adı yazıyor ama bende neden gözüküyor? ilerleyen günlerde başımı ağrıtmaz dimi?
  • ceza makbuzunda isminiz var mı
  • quote:

ceza makbuzunda isminiz var mı

inan hiç hatırlamıyorum hocam şirkete vermiştim makbuzu . ama sanrım vardı :S ehliyetimi alıp ceza kesti .ceza puanında vermişti :S
  • hukukçuların formunda da gördüm böyle bir soru, benim bildiğim ve orda da söylenen şu; ceza ruhsat sahibine yazılır, ama ruhsat sahibi cezayı ödedikten sonra cezayı size rucu edebilir, icraya verebilir sizi.
  • quote:

hukukçuların formunda da gördüm böyle bir soru, benim bildiğim ve orda da söylenen şu; ceza ruhsat sahibine yazılır, ama ruhsat sahibi cezayı ödedikten sonra cezayı size rucu edebilir, icraya verebilir sizi.

Çok teşekkür ederim hocam.Allah razı olsun kafamdaki bir soru işaretini sildin.
  • Şirket sağlamsa bir sorun çıkacağını sanmam ama bence en iyisi şirketle temasa geçip cezayı onlara en kısa zamanda ödetin, ileride başınız ağrımasın, ne olur ne olmaz..
  • işler biraz karışık aslında . o şirket kapandı:S araç şirket sahibinin üzerineydi. Araçta şuan bildiğim kadarıyla haciz var. sonumuz hayrolsun :S birkaç sene geçip borç bize dönmesinden korkuyorum açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wuratakdag -- 6 Ocak 2014; 22:09:57 >
  • Baya karışıkmış, inşallah şirket sahibi işin üç kağıtına kaçmaz, gerçi yediğiniz ceza sizden kaynaklı değil, aracın sigortasının olmaması şirketin hatası, böyle bir savunma da yapabilirsiniz ama hukuk size niye sigortasız aracı kullandınız derse... çok karışıkmış hukukçu bir tanıdığınız varsa yardım alın bence, benim devreler yandı :)
  • :) aynen dediğin gibi hocam bir hukukçuya danışmak lazım. Teşekkür ettim ilgine.
  • rica ederim..
  • Aynı sorun bende de var. 2013 3. ayda kesilen 3 ceza var. Sigorta ve Muayene cezaları. Firmadan ayrılmıştım, aradım sordum sen sıkıntı yapma biz ödeyeceğiz dediler. Güya Trafik Şubeye sormuşlar cezayı araç kime kayıtlıysa o ödeyecekmiş. Sonuç ne olur bilemiyorum... Aynı sorunu yaşayanlardan ricam gelişme olursa buradan paylaşalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.