Şimdi Ara

Trafik kazası kim haklı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
4.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kutu149

Hocam orası Tepeüstü İkea'nın orası değil mi?

Galiba orada kamyonun geldiği yerde sağdan çıkana çıkış izini tanı ya da yol ver tarzı bir şey var.

Bu arada konu sahibi videoyu şoför ve kamyoncuya verdiniz mi?

Evet Tepeüstü'nden otobana bağlantı yolu, kaza dan sonra kamyoncu suçunu kabul etti diye ben megane sürücüsüyle konuşup eğer sorun olursa görüntüleri yollayabileceğimi söyleyerek sadece megane sürücüsünün numarasını aldım, daha sonra arkadaşa mesaj da attım ama arkadaş istemedi görüntüleri. Yol ver tabelası bizim gittiğimiz şerit için olması lazım, yani yol hakkı kamyonda. Kamera modeli Seezeus RX300, forumda detaylı incelemeleri mevcut, youtube a yükleyince 1080p seçtiğimde bile biraz kalite düştü normalde biraz daha net, detaylı konu linki istersenhttp://forum.donanimhaber.com/m_74988670/tm.htm buradan bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aga baba -- 6 Temmuz 2014; 21:23:49 >

• aga baba kullanıcısına yanıt
    Hocam araç kameraları içinde baya iyi geldi hatta Tuvnera'nın kine bin basar

Orada bir tabela vardı ama nerede hatırlayamadım size mi onlara mı?

Orada bir de sürekli trafik yavaşlıyor.Orada saçma şekilde yol daralıyor sonra Al-baraka gökdelenin önündeki bölüm oraya göre baya geniş.Orayı genişletmeleri lazım biraz.
  • arkadaslar kamyoncunun trafige cikis saati yasal olarak nedir hepsi star haber de patronlarini sucluyordu calisma saatlerine uymuyorlar diye herkes neden megane suc buluyor kamyoncu benn sucluyum derken yasak saatte trafige cikmaktan bahsetmistir kanimca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karayolları veya IBB hatalı. Bu yolda kaza olmaması mümkün değil zaten. Şeritler bir var bir yok, olanlar da silinmiş. Bir senden fazladır böyle. Tamamen doğaçlama akıyor trafik. Bakım eksik, düznleme hem eksik hem hatalı.

• Şeritler silik olduğu için araçların çizgileri birbirinden farklı. Nereye gidecekleri, ne zaman kör nokta kontrolü yapılacağı önceden anlaşılmıyor.

• Yol ver tabelası şerit sayısı hala iki iken var. Yolu ilk defa kullanan birisi için tabelanın nereyi kastettiği kesin değil.

• Şerit düzenleme tabelası yok. İki şerit bire inip hızlanma şeridi oluyor ama yeterince önceden belli değil. Aşağıdaki gibi açık tabelalar konulmalı. Anayolda limit 50 km/s üzerinde olduğu için mesafeler de (100m~150m vs) verilmeli.
     Trafik kazası kim haklı?

• Dün ben geçtikten 3 dakika sonra olan kaza bu. Radyo trafikten dinleyip trafiğe takılmadığıma şükretmiştim.
    Hata net Megane'da. Kamyonun şeridi Nevzat Demir Tesisleri'nin önünden o noktaya kadar kesintisiz devam ediyor. Meganın solunda ise katılım yaptığını gösteren kesikli çizgiler var. Balta gibi sola geçmiş.
  • 1. Kamyon kendi yolunda gidiyor. Orada yol hakkı da onun.
    2. Kamyonun sağ ön köşesi kör noktadır. Oraya Megane'ın girmemesi lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Kimin haklı olduğunu bilmem ama bildiğim şey, şu kullandığınız araç içi kameraların, rusya gibi Türkiye'de de zorunlu olmasının gerektiğidir..
    Bizim memlekette maganda çok.. Baksanıza, en güzel örneği video işte.. Kaç şeritli yolda iki araç birbirine giriyor..
    Forumdaki " Araç içi kamera Tavsiyesi" konusunu kaç gündür inceliyorum.. Karar veremiyordum ama fazla uzatmadan yurtdışından bir tane getirtmek lazım..

Öncelikle yasal olması lazım. Aksi takdirde özel hayatı izinsiz görüntülemeye de girer. Kanun çıktıktan sonra (takmak yasak değildir diye) isteyen taksın, faydalı olur.

Ama yasal düzenleme olmadan sıkıntı çıkar. Örn: Adamı sevgilisiyle görüntülersin, karısı da görür, ondan sonra seyreyle cümbüşü...

• quote:

Kimin haklı olduğunu bilmem ama bildiğim şey, şu kullandığınız araç içi kameraların, rusya gibi Türkiye'de de zorunlu olmasının gerektiğidir..
    Bizim memlekette maganda çok.. Baksanıza, en güzel örneği video işte.. Kaç şeritli yolda iki araç birbirine giriyor..
    Forumdaki " Araç içi kamera Tavsiyesi" konusunu kaç gündür inceliyorum.. Karar veremiyordum ama fazla uzatmadan yurtdışından bir tane getirtmek lazım..

Aynen ben de bir kameraya daha karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Valla benim aracın aynasının arkasında City Cafety, Yağmur sensörü falan olduğundan kutu gibi kapalı bir bölüm var. O bölüm olmasa ayna arkasına rahatça kamera takabilirdim ve o zaman belki GT680W yada GW10 gibi bir modeli alırdım. Ayna arkasına takamayacağım için şimdi en küçük modeline bakıyorum. Şuan Mini 803 modeli kamera var kafamda.. Videolarını inceledim, gayet iyi.
    Şimdi almayı düşündüm ama ürün 20-25 gün sonra geldiğinde memlekette olurum.. O yüzden tatil dönüşü sipariş vereceğim. Herhalde bunu alırım.. :http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-Car-DVR-Mini-0803-Ambarella-A7-Upgrade-Mini-0801-With-GPS-Built-in/1873052222.html

• Megane hatalı sanırım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Valla benim aracın aynasının arkasında City Cafety, Yağmur sensörü falan olduğundan kutu gibi kapalı bir bölüm var. O bölüm olmasa ayna arkasına rahatça kamera takabilirdim ve o zaman belki GT680W yada GW10 gibi bir modeli alırdım. Ayna arkasına takamayacağım için şimdi en küçük modeline bakıyorum. Şuan Mini 803 modeli kamera var kafamda.. Videolarını inceledim, gayet iyi.
    Şimdi almayı düşündüm ama ürün 20-25 gün sonra geldiğinde memlekette olurum.. O yüzden tatil dönüşü sipariş vereceğim. Herhalde bunu alırım.. :http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-Car-DVR-Mini-0803-Ambarella-A7-Upgrade-Mini-0801-With-GPS-Built-in/1873052222.html

Benim aklımdan da mini 0801 modeli geçiyordu.Bu onun üst versiyonu olmalı.Aynısı foxoffer da 89 dolar öteki de 69 dolar.Ben de bu ikisinden birini alacağım sanırım.Büyük olması dezavantaj.Hem fazla da dikkat çekmez.

• ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Merak etmeyin kanunlar o şekilde işlemiyor. Çekim amacınız bir adamı sevgilisiyle görüntülemeye yönelik değilse başınıza bir şey gelmez. Mesela bir fotoğraf çektiniz ve içinde insanlar hayatın bir parçası kapsamında bulunuyor, yani kimseye yakınlaştırma vs yapmadınız. Bu durumda görüntülenen insanlar ne telif ne de özel hayat kapsamında size dava açamıyor. Portre çekmeyi seven birisi olarak baya bir araştırmıştım.
  • Megane'nın hatası sol tarafına bakmadan çıkmak,benim anlamadığım tır önüne almasına rağmen 2-3 sn sonra frene basıyor.Hyundai iyi frene bastı arada gidiyordu o da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Karayolları veya IBB hatalı. Bu yolda kaza olmaması mümkün değil zaten. Şeritler bir var bir yok, olanlar da silinmiş. Bir senden fazladır böyle. Tamamen doğaçlama akıyor trafik. Bakım eksik, düznleme hem eksik hem hatalı.

• Şeritler silik olduğu için araçların çizgileri birbirinden farklı. Nereye gidecekleri, ne zaman kör nokta kontrolü yapılacağı önceden anlaşılmıyor.

• Yol ver tabelası şerit sayısı hala iki iken var. Yolu ilk defa kullanan birisi için tabelanın nereyi kastettiği kesin değil.

• Şerit düzenleme tabelası yok. İki şerit bire inip hızlanma şeridi oluyor ama yeterince önceden belli değil. Aşağıdaki gibi açık tabelalar konulmalı. Anayolda limit 50 km/s üzerinde olduğu için mesafeler de (100m~150m vs) verilmeli.
     Trafik kazası kim haklı?

• boş boş konuşmayın bu arkadaşın yazdıklarını okuyun. doğru olan bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gazozvar

quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Karayolları veya IBB hatalı. Bu yolda kaza olmaması mümkün değil zaten. Şeritler bir var bir yok, olanlar da silinmiş. Bir senden fazladır böyle. Tamamen doğaçlama akıyor trafik. Bakım eksik, düznleme hem eksik hem hatalı.

Trafik kazası kim haklı?

• boş boş konuşmayın bu arkadaşın yazdıklarını okuyun. doğru olan bu.

Teşekkür ederim arkadaşım. Ama niye boş boş konuşsunlar, bazen bir konu içinde başka konular da konuşuluyor, bu da öyle oldu.

Yol gerçekten de fena. Yol ver tabelası aslında anayola sağ şerit için konulmuş. 70'le gelene, 50'den hızlanmaya başlayana yol ver diyor. Hız da denetlenmiyor, günün saatine göre 160'la gelen var. Gerçekten en tehlikeli yerlerden biri İstanbul'da.

• quote:

Orijinalden alıntı: aga baba

Videoyu 1.45 ten itibaren izleyebilirsiniz. Kamyoncu suçlu olduğunu kabul etti ama eve gelip kameradan kontrol ettim bence tüm suç meganda. Megane sürücüsü kazandan sonra doğal olarak şoka girmişti kamyoncu o anlık rahatlatmak için mi öyle söyledi acaba? Bence kamyoncunun suçu yok gibi yanlış mı düşünüyorum?

link:http://www.youtube.com/watch?v=FynQIPs4xFo

hocam baya yavaş kullanıyorsun arabayı. bana mı öyle geldi yoksa?

• Kamyoncu falan suçlu değil. Megan'ın mallığı tamamen.
    Ayrıca megane sürücüsüne bu yol işaretinin ne anlama geldiğini biri anlatmalı gençler..
     Trafik kazası kim haklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VideSupra -- 7 Temmuz 2014; 17:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VideSupra

Kamyoncu falan suçlu değil. Megan'ın mallığı tamamen.
    Ayrıca megane sürücüsüne bu yol işaretinin ne anlama geldiğini biri anlatmalı gençler..
     Trafik kazası kim haklı?

Tebrikler, nokta atışı.
  • hem trafik işareti hem de yandan çarptığı için magane hatalı. eğer şeride geçmeyi tamamlamış olsaydı kamyoncu suçlu olabilirdi ama tamamlayadığı için mengane hatalı konuma düşüyor.
  • Megane suçlu, allahtan takla falan atmamış araç çok daha kötü olabilirdi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.