Şimdi Ara

Trafik kazası kim haklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
4.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Videoyu 1.45 ten itibaren izleyebilirsiniz. Kamyoncu suçlu olduğunu kabul etti ama eve gelip kameradan kontrol ettim bence tüm suç meganda. Megane sürücüsü kazandan sonra doğal olarak şoka girmişti kamyoncu o anlık rahatlatmak için mi öyle söyledi acaba? Bence kamyoncunun suçu yok gibi yanlış mı düşünüyorum?

link:http://www.youtube.com/watch?v=FynQIPs4xFo

• Karayolları veya IBB hatalı. Bu yolda kaza olmaması mümkün değil zaten. Şeritler bir var bir yok, olanlar da silinmiş. Bir senden fazladır böyle. Tamamen doğaçlama akıyor trafik. Bakım eksik, düznleme hem eksik hem hatalı.

• Şeritler silik olduğu için araçların çizgileri birbirinden farklı. Nereye gidecekleri, ne zaman kör nokta kontrolü yapılacağı önceden anlaşılmıyor.

• Yol ver tabelası şerit sayısı hala iki iken var. Yolu ilk defa kullanan birisi için tabelanın nereyi kastettiği kesin değil.

• Şerit düzenleme tabelası yok. İki şerit bire inip hızlanma şeridi oluyor ama yeterince önceden belli değil. Aşağıdaki gibi açık tabelalar konulmalı. Anayolda limit 50 km/s üzerinde olduğu için mesafeler de (100m~150m vs) verilmeli.
  • Megane hatalı., kontrolsüz çıkıyor. Kamyon normal şeridinde ilerliyor gördüğüm kadarıyla
  • megane hatalı gibi, anayola bağlandığı için daha dikkatli ve tedbirli olması gerekirdi
  • İkiside ağzını ayırıyor o anda bence. Yok yerde kaza yapmışlar.
  • Kimin haklı olduğunu bilmem ama bildiğim şey, şu kullandığınız araç içi kameraların, rusya gibi Türkiye'de de zorunlu olmasının gerektiğidir..
    Bizim memlekette maganda çok.. Baksanıza, en güzel örneği video işte.. Kaç şeritli yolda iki araç birbirine giriyor..
    Forumdaki " Araç içi kamera Tavsiyesi" konusunu kaç gündür inceliyorum.. Karar veremiyordum ama fazla uzatmadan yurtdışından bir tane getirtmek lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

İkiside ağzını ayırıyor o anda bence. Yok yerde kaza yapmışlar.

Böyle adamlar trafiğe çıkıyor işte...
  • megan daha dikkatli olmalıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Kimin haklı olduğunu bilmem ama bildiğim şey, şu kullandığınız araç içi kameraların, rusya gibi Türkiye'de de zorunlu olmasının gerektiğidir..
    Bizim memlekette maganda çok.. Baksanıza, en güzel örneği video işte.. Kaç şeritli yolda iki araç birbirine giriyor..
    Forumdaki " Araç içi kamera Tavsiyesi" konusunu kaç gündür inceliyorum.. Karar veremiyordum ama fazla uzatmadan yurtdışından bir tane getirtmek lazım..

bende o konuda ki tavsiyelere uyarak aldım kamerayı, almama sebep olan olay ise yan yoldan çıkan kamyonetle kafa kafaya kaza yaptık, adam %100 suçlu olduğu halde saatlerce itiraz etti uğraştırdı. Bu olaydan sonra kamera almaya karar verdim. En ufak bir olayda hiç tartışmadan, tatsızlık çıkmadan direk elimde kanıt oluyor.

• Kamyon otobüs ve tırların sağında fazla durmamak gerek. Sağ aynaya pek bakmıyorlar. Meganın dikkatli olması lazımdı. Adamın sağına girmiş. Madem girdin gaza bas geç. Kamyoncu da görmemiş olan olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsenokur

Kamyon otobüs ve tırların sağında fazla durmamak gerek. Sağ aynaya pek bakmıyorlar. Meganın dikkatli olması lazımdı. Adamın sağına girmiş. Madem girdin gaza bas geç. Kamyoncu da görmemiş olan olmuş.
    megane de suc var sanki
  • Megane kendi seridinde gidiyor sanki. Onun ne sucu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

Megane kendi seridinde gidiyor sanki. Onun ne sucu var
    megane hatalı tabii ki .sol ayna niçin var o zaman?
  • Megane ilk başta girmeye tereddüt ediyor biraz sola gidiyor vazgeçip hafif sağa ardından karar verip yavaş yavaş sola geçerken kamyoncu çarpıyor bana kalırsa ikiside suçlu normal zamanda dalgın değilsem sağ taraftan bir yol benim yoluyla bu tip birleşiyorsa yolu görüşten kaybedene kadar göz ucuyla inceliyorum hareket var mı diye, daha sonra aynadan inceliyorum hareket var mı diye. En çok kazalar böyle anayola çıkışta böyle adeta paralel gibi olup birleşen yollarda oluyor gelen araçlar noktada kalıyor birde kamyon olunca düşünün durumun vehametini. Burada megane bu kadar tereddütler olacağına basıp geçse ya da durup yol verip beklese bir şey olmayacak, ilk başta kamyoncu doğru dürüst sağ tarafı kontrol etse bir şey olmayacak ama sonradan megane kör noktada kalıyor.
  • Ikisinde de dikkatsizlik var ancak kaşınan megane olmuş bağlantı yolundan ana yola çıkıyor asıl dikkat etmesi gerek o kamyonun önüne atlamış resmen. Neyse ki yavaş giderken olmuş can kaybına sebep olmamış.
  • Abi bu yol da harbi cok tirsiyorum soldan gelen saga bakmıyor sagdan gelen sola . Bir de o köprüye dönmek icin adamlar sinyal vermeden pat diye atlıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F1AA365A6

Bu mesaj silindi.
    Kamyoncu haklı,şeritinde devam ediyormuş.
    Mehanın hatası ise
    bağlantı yolu ana yola birleşirken 2 şeritten daralıp sonra 1,5 şerit gibi bir mesafe sonrada tek şerit olarak ana yola bağlanıyor.
    Bu esnada dikkat etmesi lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Abi bu yol da harbi cok tirsiyorum soldan gelen saga bakmıyor sagdan gelen sola . Bir de o köprüye dönmek icin adamlar sinyal vermeden pat diye atlıyor .
    yüzde 1 milyon megan hatalı bu zamana kadar büyük araçların yanına sokulmayacağını öğrenememiş. Ne olursa olsun kamyon tır gibi araçların özellikle sağ tarafından girmeyeceksin. Kör noktadır şöförün seni görmesine imkan yok sesinide duymaz.
  • Al işte,Nevzat demir'in önü hep bu tarz mallar yüzünden tıkanık,Şileden gelen kamyoncular zaten öküz olduğu gibi,diğer sürücülerin de dikkatsiz olması kazalara tuz biber oluyor.Ha bi de durup seyredenler var.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    Hocam orası Tepeüstü İkea'nın orası değil mi?

Galiba orada kamyonun geldiği yerde sağdan çıkana çıkış izini tanı ya da yol ver tarzı bir şey var.

Bu arada konu sahibi videoyu şoför ve kamyoncuya verdiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Hocam orası Tepeüstü İkea'nın orası değil mi?

Galiba orada kamyonun geldiği yerde sağdan çıkana çıkış izini tanı ya da yol ver tarzı bir şey var.

Bu arada konu sahibi videoyu şoför ve kamyoncuya verdiniz mi?
    BU arada kmayoncu megane'a vurduğunda görüş açısında bile değil ki.

Araç kameranız hangi marka km vs. hızı da gösteriyor kaliteli bir şey mi?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.