Şimdi Ara

TRAJİKOMİK (EĞİTİM İÇERİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Burada size anlatacağım olay tamamen gerçektir. Sakın beni yanlış anlamayın kimseyi eğitimden soğutmak istemiyorum ki bende üniversite öğrencisi ve geleceği olan bir bölümde şu an eğitim görmekteyim. Ama gel gelelim ki maalesef içinde bulunduğumuz durumlar böyle şeylere şahit olmamızı sağlıyor.

Öncelikle söyleyeyim tam detayları bilmiyorum yoruma öyle olur mu böyle yapmamış mı tarz şeyler yazarsanız cevap veremeyeceğim...

Çok yakın bir arkadaşımın babası küçüklüğünde okuyamadığı için anadoludan İstanbul'a geliyor yaşı 10-12 civarında. Amacı burada çeşitli yerlerde çalışarak para kazanmak. Yaşı küçük tabi ki gözü de kara para kazanmak için gelmiş bir kere yok öyle pes etmek. Orada çalışıyor burada çalışıyor çeşitli işlere girip çabalıyor. Yaşı büyüdükten sonra düzenli bir iş olan bir fabrikaya giriyor orada uzun yıllar işçi sıfatıyla çalışıyor. Zaman geçiyor seneler seneleri kovalıyor... Küçük yaştan iş hayatına girdiği için güzel sermaye biriktiriyor ve anadolu yakasında bir dükkan tutuyor. Deri işine giriyor bu işte de küçük yaşta piyasada bulunmasından ötürü güzel başarılar elde ediyor ve büyük ilerlemeler sağlıyor. Kendisi okuyamadığı için çocuklarına mükellef derecede eğitim aldırmak istiyor. Oğlu bir fransız lisesinde eğitim görüyor ardından çok büyük bir üniversite de hatrı sayılır derecede bizim gece gündüz ders çalışıp hayalini kurduğumuz bir bölüme girip eğitim alıyor ve iyi bir dereceyle mezun oluyor. İş hayatına girince bazı denemelerde bulunuyor ama aldığı eğitimlerin hakkını maaş olarak alamadığı için şu an babası ile birlikte çalışıyorlar ve halinden çok memnun. Yani hiçbir eğitim almayan babasının kurduğu dükkana giriyor...

Bu olayda anlatmaya çalıştığım şey bu forumda çoğumuz üniversite öğrencisiyiz. Ailelerimiz bizi büyük bedeller ödeyerek okutmaya çalışıyorlar ve hepimizin mezun olduğumuz da iş bulamama korkusu var. Artık acaba bende küçük yaşta iş hayatına girseydim belki birkaç sene içinde kendi şirketimi kurabilir kendi işimin patronu olabilir miydim demeye başladım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.