Şimdi Ara

Triger Kayışı Sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2001 model 58000 km 306 ım var tüm kayışları 3 gün önce değişti.triger, v kayışı, klima kayışı,eksantrik kayışı falan ama 2 gündür aracımı ilk çalıştırdığımda araç bir kaç dakika ötüyor motor sanki ıslık çalıyor sonra ses kesiliyor.Tatilde olduğum için servisede gidemedim.Servisi aradığımda bana kayışların gergisiyle ilgili sorun vardır tatil dönüşü getirin bakalım dediler.İnanın şimdi arabayı kullanmaya korkuyorum yardım ederseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nexcium -- 28 Temmuz 2007; 11:02:39 >

• servisinizin dediği gibi gergide bir sorun vardır büyük ihtimal ama kopma veya sıyırma yaparsa sizi yolda bırakabilir ve masraf açabilir
  • Forum kurallarına göre konu başlığı konu ile alakalı olmalıdır, lütfen değiştirin, aksi takdirde konunuz kilitlenecektir.
  • bence en yakın servise git önceki servis şart değil dediğin gibi aracı kullanma , triger sıyırırsa yolda rezil olduğun yetmiyormuş gibi birde motoru eline alırsın üstelik edeceğin masraflar canından bezdirir
  • Öncelikle sorunun hangi kayıştan kaynaklandığını tespit etmek lazım . Önce V kayışından başlasanız iyi olur. Bende de yakın zamanda V kayışından gelen sesten muzdarip olduğum için, böyle bir tespit yaptım. Sizin ki kısa süreli bir sesmiş. Bendeki ses uzun süreli ve geçmiyordu.

Sorununuz ya V kayışından (kayış yapısından,eski de olabilir) ya da, V kayışının bağlı olduğu Şarz dinamosundan geliyordur. Aslında motor çalışırken kulağınızı verseniz sesin nereden geldiği hususunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ses ilk çalıştırışta geldiği ve daha sonra geçtiği için, tatil mekanındaki ustaya götürmenin, arabayı kurcalatmanın bi faidesinin olmayacağını düşünüyorum..
  • İlginize çok teşekkür ederim.Ses motor tamamen soğukken geliyor yani sıcakken tekrar çalıştırınca ses çıkmıyor .Bir ustaya götürdüm burada,malum burası tatil yeri 50 derece sıcakda ustanın ne dediğini bile anlamadım ama anladığım kadarıyla triger çok sıkıymış biraz gevşettim pudra falan döktüm dedi.Umarım düzelmiştir.
  • Problem triger gergisinin biraz sıkı olmasından kaynaklanıyor.Usta gerginin üzerinde ayar çizgisi var bu çizgiden biraz daha fazla sıkmış nasıl olsa biraz gevşer diyerek.Ama tam çizgi üzerine getirse problem olmayacaktı.Usta gergiyi bir miktar gevşetirse problemin ortadan kalkacaktır.
  • umarım düzelmiştir de pudra ne için???????
    quote:

Orjinalden alıntı: nexcium

İlginize çok teşekkür ederim.Ses motor tamamen soğukken geliyor yani sıcakken tekrar çalıştırınca ses çıkmıyor .Bir ustaya götürdüm burada,malum burası tatil yeri 50 derece sıcakda ustanın ne dediğini bile anlamadım ama anladığım kadarıyla triger çok sıkıymış biraz gevşettim pudra falan döktüm dedi.Umarım düzelmiştir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolfhonda

umarım düzelmiştir de pudra ne için???????
    quote:

Orjinalden alıntı: nexcium

İlginize çok teşekkür ederim.Ses motor tamamen soğukken geliyor yani sıcakken tekrar çalıştırınca ses çıkmıyor .Bir ustaya götürdüm burada,malum burası tatil yeri 50 derece sıcakda ustanın ne dediğini bile anlamadım ama anladığım kadarıyla triger çok sıkıymış biraz gevşettim pudra falan döktüm dedi.Umarım düzelmiştir.

kayışın terlememesi için olabilir

• Trigeri yetkili serviste taktırdıysan bulunduğun yere en yakın yetkili servise git. Yetkili servislerin taktığı parçalar garanti kapsamındadır. Başka bir yetkili servis hatayı ücretsiz düzeltmek zorundadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 29 Temmuz 2007; 13:46:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.