Şimdi Ara

TÜM SIRALAMALARDAN 14K ÇIKARTIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
2.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ve bana 18 temmuz günü dua edin, çok çetrefilli yök atlas verilerinde yalnızca 2 defa oluşan bir hata sebebiyle sıralamaların iyi geleceği ve tüm sıralamalardan 14k çıkartılacağı bilgisini çözümledim, aynı sonuçları 4 defa daha tekrarladım lakin bu sefer eski sıralamalar ortaya çıktı bu ösymdeki IT uzmanlarının yapmış olduğu hata aslında bir çok hikmet içermekte lakin zaman geçtikçe açıklayacağım

edit: anlaşılamamam sonucu bir ekleme yapma ihtiyacı hissettim, arkadaşlar bu dediğim olat ilk 70kda doruk noktasına ulaşacaktır, yani siz 14k yapıyorsanız parabolik olarak sıralamanızı buna adapte etmeniz gerekecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yodanın Bastonu -- 26 Haziran 2019; 20:24:43 >

• jungleHIV adlı arkadaşın konusunda belirttiği gibi ösym algoritma sisteminde ya bir hata ya da bilerek yapılan bir olay var hocam, eğer siz atıyorum 100k ve üstünde yerleri görmek istiyorsunuz lakin site size misal olarak 86k lık yeri gösteriyor bu şekliyle bir hata olacağını zannetmiyorum, sıralamalar beklenildiğinden daha iyi gelecek
  • 10k ne yapsın hocam
  • 14K bekleyen arkadaşım vardı demekki 0K olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1h062019

14K bekleyen arkadaşım vardı demekki 0K olacak
    Bütün paragraftan bunu çıkartabildim
  • Guest-1h062019 kullanıcısına yanıt
    bazı istisnai durumlar elbette olacaktır, lakin ilk 70k dan sonra 14k çıkarma meselesi kesinleşecektir
  • Hocam o kadar emin konuşuyorsunuz ki kesin göte geldik diyorum kendi kendime
  • Yodanın Bastonu kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi bir durum olduğunda 14K dan itibaren her sıralamada 2 kişi olacak. Hipotezinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor.
  • BagzBani kullanıcısına yanıt
    sınav bittikten bu zamana kadar yök atlas verilerini didikliyorum hocamlar bana güvenebilirsiniz, ösym ve yökün kendi sitesinde de yaptığım bazı araştırmalar sıralamalar hakkında ciddi bilgiler içeriyor, şuanda tüm optikler okundu zaten sadece siteye yüklenirken oluşan bazı gözden kaçan hataları filtreliyorum bu hatalar çok mühim
  • Millet kafayı yedi sonunda ;)
  • #rezervatuar
  • anlamadığım ben şu an 30 k bekliyorum bunu sizin hesaba çevirirsek ortalama 7 k cıkarırsam 23 k mı beklemem gerek yoksa 37 k mı sıralamalarda iş terse dönüyor aslşfjkasa
  • dedex1277 D kullanıcısına yanıt
    sizin için yök atlas verilerini tekrar gözden geçirerek en çok net yaptığınız teste göre 24 ile 26k arasında geleceğini öngörüyorum
  • Hocam bir tik daha basit düzeyde anlatabilirmisiniz?
    Troll olmadiginizi düşünüyorum ama nasıl bu kadar emin konusabiliyorsunuz altyapısını biraz acarmisiniz?
  • manifaturacı1121 M kullanıcısına yanıt
    jungleHIV adlı arkadaşın konusunda belirttiği gibi ösym algoritma sisteminde ya bir hata ya da bilerek yapılan bir olay var hocam, eğer siz atıyorum 100k ve üstünde yerleri görmek istiyorsunuz lakin site size misal olarak 86k lık yeri gösteriyor bu şekliyle bir hata olacağını zannetmiyorum, sıralamalar beklenildiğinden daha iyi gelecek
  • Hocam anlayamadığım olay yokatlas tercih sonuçlarına göre üniversite taban puanlarını olusturmuyormu? Sonuçlar girilse bile tercihler hakkında bir veri yok?
    ösymnin elinde kimin hangi yazı stili ve hatta fontunu kullandığının bile bilgisi mevcut hocam, bu kurum uzun yıllardır çeşitli datalar topluyor, şuan muhtemelen optikler okunmuştur bile sadece data elde etmek için araştırılıyordur, böyle bir tahmin yapmak ösym için çocuk oyuncağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yodanın Bastonu -- 26 Haziran 2019; 21:13:38 >
  • Beni benden çıkarırsan geriye ne kalır ki(14k)
  • Hocam 15k Ve 18k için kac gelir mesela bu mantığa göre?
  • Yodanın Bastonu kullanıcısına yanıt
    Hocam tm için 35-45k aralığı bekleyen birisi için sıralamalar ne olur dediğinize göre?
    dediğim gibi bu sıralamalarda daha az değişim olacaktır yığılmanın 70 100k arasında olacağını varsayarsak tepe noktası bu sıralamalar olacaktır, 15k için 13.5 ile 15k arası 18k için 16 ile 18 olur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.