Şimdi Ara

Tüplü TV Tamiri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,elimde komşunun çöpünden aldığım tüplü tv var
    Arızasının ne olduğunu sorduğumda ise bana mutfağa taşırken yere düşürdüğünü,sonra da çalışmadığını söyledi.
    İçini açtım,ama pek bir şey anlamadım.Başta sırf ekranını kullanırım PC'yi arada bağlarım falan dedim,ama nasıl yapacağımı anlayamadım.Şimdi buradan arızasının ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

Not:Fişe takığ açmaya çalışınca hiç bir şey olmuyor,güç kaynağında sorun olabilir mi acaba?PSU gibi bir şey aradım bulamadım.

• Up.
  • Arkadaşım elektronikçi değilsen senin yapabileceğin birşey yok.Yere düşmeye bağlı olarak elektronik devrede/devre elemanlarında, lehim yerlerinde kırılma çatlama, besleme girişi/trafo kısmında da hasar oluşmuş olabilir.Tamirciye bir sor veya tv yi göster, tamircinin verdiği fiyata göre tv yaptırır veya geri çöpe atarsın.
  • Tüplü televizyonuda fazla kurcalama fişe takılı olmasada kondansatörlerlerde ve tüp kısmında elektirik yüklü oluyor çarpılırsın dikkat et.
  • geçmiş olsun tüp bitmiş olabilir. sonuç olarak ise tamir ede3mezsin. ama tv kasasını akvaryuma çevirebilirsin. çok dekoratif oluyor o zaman.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.