Şimdi Ara

TURBOLU ARAÇLAR İÇİN KitMTM mi PRİNS mi (Her ikisi de Keihin enjektörlü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
3.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad bu arada sanırım senin araç 190HP'lik Honda Accord ve senin araca düşük Kw'li regülatör takıldı. Bildiğim kadarıyla daha önce yüksek Kw'li regülatörlerden önce LPG montajı yapan kişiler bu sorunu kendi yöntemleri ile çözüyordu. Eğer istersen benim montajı yapan yere senin regülatörün kw'sının yükseltilecek işlem yapıp yapamayacağını sorayım. Sen istersen senin araca takılan sistem ile ilgili ayrıntıları yaz ben de Hüseyin Bey'e sorayım en az maliyetle senin kit nasıl senin araca uygun hale getirilir.
  • smucuk kullanıcısına yanıt
    Prins mi taktırdınız acaba
    Maliyeti ne kadar oldu. Bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır üstad. KitMTM taktırdım. Prins için istenen fiyat 3.200 ile 4.200 aralığındaydı. Euro'dan dolayı belki şuan biraz daha artmıştır. 4.200 isteyen yer Kayra Otogaz 3.200 isteyen yer ise Sait Usta Makul yerler 3.500-3.700TL'den başlıyordu. Test ve kalibrasyon için gaz masrafı vs 100 TL daha ilave edelim fiyata Prins'in maliyeti 3.600-3.800TL civarı olacaktı. Montajı yapan yer Turbo ve yüksek kw değerine sahip araçlar için üretilen Genius Max LPG Regülatörü ve Prins gibi Keihin enjektör kullandı. Çapak kaçma ihtimalini sıfıra indirmek için manifoldu sökerek montaj yaptı. Enjektörlere 7-8 cm boru bağlandı. (Genelde 10cm kullanıyorlarmış bu boruları ama ne kadar kısa olursa o kadar iyi oluyormuş.) ve kalibrasyon içinde 50TL gaz almış faturasını verdi. Toplam maliyet 2.550TL Kit için +50TL gaz 2.600TL'ye maloldu. Bir tanıdık vasıtasıyla görüştüm kendileriyle. 22 yıllık arkadaşım önerdi burayı. İyi bir usta ve düzgün kişiliği olduğunu asla mahcup etmeyeceğini söyledi. Görüştüğümde ben de o güveni aldım açıkçası. Fiyatı da çok uygun söyledi 2.550 TL diyerek... Arkadaşımı o da çok yakından tanıyor. Torpilli bir fiyat olduğu kesin. Çünkü aynı kit için başka bir "tanıdıktan" 3.300TL fiyat almıştım . Olması gereken herşey aracıma ve genel LPG montajına uygun oldu diyebilirim. Enjektörlere bağlanan kısa borular, manifoldun sökülerek delinmesi, arıza lambasının yanmaması ve genel olarak gösterilen özen. Fiyatta gördüğüm kadarıyla mükemmel. Bu arada aracım 5 silindirli ve turbolu bunu da tekrar belirteyim.

Saygılar.

• smucuk kullanıcısına yanıt
    Hocam selam benim aracta suan bir sorun yok, sadece ilk asamada turuncu enj. Takilmisti sistemden tam verim alamayip benzine geciyordum, sonra sari enjektor taktirdim problem kalmadi, mtm iyi sistem ama disturbitoru yaramaz, cok basit olan bu konu icin hem montajimi yapan cevre otogaz hemde kitmtm kardes muhendislik kılını bile kıpırdatmadı gidip para vererek yeni enjektor taktirdim. Adamlar sorunumu bile bile cozmeye hic yanasmayip beni oyaladilar, sacma sapan ayar yptilar seyir halinde aracim stop etti, canima kastettiler resmen, mtm super sistem ama isiniz ithalatci firmaya dusmesin, ozaman yandiniz iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi artık tüketim ile ilgili yorumlarımıza geçebiliriz. Aracı şehirlerarası ve şehiriçinde yeterince kullandım (Toplam 2.500km). Ankara İstanbul arası otoyolda LPG ile 100km'deki ortalama tüketim OPET'ten aldığım gaz ile 8,2 litre olarak gerçekleşti. Yine OPET'ten aldığım benzin ile 100km'deki ortalama tüketim 6,9 litre oldu. Yolculuk 2 kişi ile gerçekleşti. İki de valiz tabiki. Diğer şehirlerarası yollarda bu miktarlar çok az da olsa artacaktır. Şehir içinde ise 11,5 litreydi 100 km'deki LPG tüketimi. 1.500kg ağırlığında 2lt motor ve 180HP'lik bir araba için düşük görünüyor ama Ankara trafiği için normal aslında. Çok fazla kırmızı ışık beklemesi olmadı. Dur-kalk trafikte çok fazla olmadı ama zaman zaman çok dik açılı yokuşlar da çıktım. Bu sırada anlık hep 99,9 gösteriyordu Ayrıca gaz pedalına çok fazla asılmadımda. Neredeyse sakine yakın bir kullanımdı. Şehir içinde benzinde pek kullanmadım. Yani sağlıklı ölçüm yapacak kadar kullanmadım bu yüzden bu konuda paylaşım yapmıyorum. Sarfiyatları daha sonra da güncel olarak fiyatlandırılabilsin diye litre cinsinden girdim. Aldığım fiyatlardan hesaplarsak... 2,74TL/litre olarak aldım.

Ş. İçi LPG 11,5lt X 2,74 31,54TL yani 1km'de 31,54 kuruş.
    Ş. Arası LPG 8,2lt X 2,74 22,47TL yani 1km'de 22,47 kuruş.

15 gün önceki fiyatlar bu şekildeydi. Şuan sanırım 6-7 kuruşluk bir indirim oldu USD'nin gerilemesi nedeniyle.

Saygılar...

TURBOLU ARAÇLAR İÇİN KitMTM mi PRİNS mi (Her ikisi de Keihin enjektörlü)

• Saygıdeğer arkadaşlar;

KitMTM lpg otogaz kiti Türkiye çapında çok iyi bilinen bir ürün olup BRC' yi üreten fabrikanın ismidir. Bu ürün hem OBDI sistemi ayrıca daima keihn enjektör kullanıyor oluşu aracın tüm tepkilerine en iyi şekilde sonuç veren Lpg otogaz sistemidir. Bu sistem ile ilgili tüm sorunlarınızı benimle direkt paylaşabilirsiniz. Ben Şafak Karaca olarak; 1996 yılından beri; Türkiye pazarına lpg otogaz kiti toptan olarak satan firmanın 15 yıldır satış ve pazarlama müdürüyüm. Ayrıca; teknik konulardaki sorunlarınızı bizimle direkt paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki mail adresimizden tüm sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Ve zamanımın kısıtlı olmasından dolayı devamlı forum sitelerinde maalesef yazamamaktayım.

info@kitmtm.com.tr mail adresine sorunlarınızı yazarsanız; size en hızlı çözümleri üretmeye çalışacağım.

Tüm donanım haber ailesine sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

• Sayın volvo kullanıcısı

Aracınızın montajına bizzat refakat ettim. Mükemmel işçilik vede mükemmel ürün kalitisiyle beraber süper bir makina ortaya çıktı. Her türlü sorununuzda
    info@kitmtm.com.tr adresinden bana ulaşabilirsiniz. Lütfen bayii ile sorun yaşamış müşteriler bizimle sorunlarını çözebilirler.

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakkaraca-KİTMTM

Saygıdeğer arkadaşlar;

KitMTM lpg otogaz kiti Türkiye çapında çok iyi bilinen bir ürün olup BRC' yi üreten fabrikanın ismidir. Bu ürün hem OBDI sistemi ayrıca daima keihn enjektör kullanıyor oluşu aracın tüm tepkilerine en iyi şekilde sonuç veren Lpg otogaz sistemidir. Bu sistem ile ilgili tüm sorunlarınızı benimle direkt paylaşabilirsiniz. Ben Şafak Karaca olarak; 1996 yılından beri; Türkiye pazarına lpg otogaz kiti toptan olarak satan firmanın 15 yıldır satış ve pazarlama müdürüyüm. Ayrıca; teknik konulardaki sorunlarınızı bizimle direkt paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki mail adresimizden tüm sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Ve zamanımın kısıtlı olmasından dolayı devamlı forum sitelerinde maalesef yazamamaktayım.

info@kitmtm.com.tr mail adresine sorunlarınızı yazarsanız; size en hızlı çözümleri üretmeye çalışacağım.

Şafak Bey konu ile burada da ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İyi mal ve iyi işçilik taktir edilmeli bence. Bu yüzden Aydeğer Otogaz için size özel mesajda yazdığım olumlu düşüncelerimi burada da yazmak istiyorum. Önce daha öncede belirttiğim gibi tekrar söyleyim KitMTM gerçekten çok kaliteli bir ürün ve BRC'nin üst kalitedeki ürünü. Bunu şöyle anlatayım. VW'nin Seat'ın üst ürünü olduğu gibi ya da Lexus'un Toyata'nın üst ürünü olması ya da Infiniti'nin Nissan'ın üst ürünü olduğu gibi... Montajı yapan Hüseyin Usta gerçekten çok çok iyi bir insan ve iyi bir usta. Araçla ilgili aklıma takılan her şeyi soruyorum ve çok samimi bir şekilde cevaplıyor, yarcımcı oluyor. LPG ile alakasız bazı ufak tefek işleri bile yaptı ücret talep etmeden. Ayrıca fiyat olarakta çok uygun. Ben de tavsiye ile Aydeğer Otogaz'ın sahibi olan Hüseyin Bey'in değil Hüseyin Usta'nın telefonunu almıştım. Çok memnun kaldım ve konusu açıldığında kesinlikle tavsiye ediyorum. Böyle iş ahlakına sahip kişiler ve yerler kazanmalı çünkü.

Şafak Bey sizi tanımıyorum ama ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Umarım sizinle de tanışırız.

Saygılar...

• quote:

Saygıdeğer arkadaşlar;

İyi günler.

Yukarıda Volvole isimli arkadaşın söyledikleriyle ilgili hiçbir yorumunuz yok.

Neden acaba?

@volvole

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Saygıdeğer arkadaşlar;

İyi günler.

Neden acaba?

@volvole

Selamlar üstadım. Her ne kadar bana yazmamış olsanızda konuyu açan kişi olarak cevap vereyim. Volvole nickli arkadaşın sorunu 190HP'lik aracına sarı enjektör yerine turuncu enjektör takılması nedeniyle olmuş. Kendisi ile özel mesajlarla da görüşme yaptım. Daha sonra turuncu enjektörler çıkarılıp sarı enjektörler takılınca sorunu ortadan kalkmış. Ancak bir miktar ücret ödemek zorunda kalmış yeni enjektörler için. Burada sanıyorum sorun malzeme değil taktırdığı bayi. İyi iş nasıl tavsiye edilmeli ve tanıtılmalı ise kötü işte şikayet edilmeli ve olumsuz görüş dile getirilmeli. Bayi muhtemelen daha sonra enjektör değişiminden tekrar bir miktar daha kar yapmak istemiş. Bu tip hatalarda araca uymayan yetersiz enjektörler montaj hatası olarak kabul edilmeli ve uygun enjektör fiyat farkı olsa bile ücretsiz değiştirilmeli yeni enjektörle yeni ayarla da ücretsiz yapılmalı.

• @smucuk

Mesaj için teşekkürler.

Konuya vâkıfım. Sadece neden MTM tarafından müşteriye böyle davranıldığını merak ediyorum.

Honda Accord Kulübü'nde detaylı bilgi mevcut.

Selamlar

• quote:

@smucuk

Mesaj için teşekkürler.

Konuya vâkıfım. Sadece neden MTM tarafından müşteriye böyle davranıldığını merak ediyorum.

Honda Accord Kulübü'nde detaylı bilgi mevcut.

Selamlar

Anlıyorum üstad. Ben de konu ile ilgilendim. Çünkü taktırmaya karar verdiğim marka ile ilgili olumsuz bir durumdu. Ürünle değil bayi ile alakalı olduğunu öğrenince kararımı değiştirmemiştim. Aslında şunu öğrenmiş oluyoruz. Hangi marka kit taktırırsak taktıralım montajı ve işçiliğiyle kendini kanıtlamış bir bayi şart...

• @smucuk

Ozetlerken cok kısa evet,hatta bir cümle"turuncu enjektör cikartilip sari enjektör takildi, sorun kalmadi"

Ama bu noktaya gelene kadar bayiye gelgitler mi dersin, mtm merkezi defelarca arayıp ilgisis şafak beyden medet umma cabalarimi dersin neler neler. Honda accord klubunde daha detayli mevcut.

Yapilan yanlis bir montaj var, bayii bunu kabul edip telafi etmemek icin israr ederken, musterinin destek almak amaci ile muhatap oldugu disturbutor , problemin cozumu apacik ortadayken bayisinin kulagini cekip hatayi ivedilikle telafi ettirecegine, bayi ile bir olup uc kurusun hesabini yapiyor.

Yazik valla koca marka boyle tiplerin elinde dibe vuracak. @smucuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvole -- 25 Şubat 2014; 22:44:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smucuk

quote:

quote:

Saygıdeğer arkadaşlar;

İyi günler.

Neden acaba?

@volvole

Selamlar üstadım. Her ne kadar bana yazmamış olsanızda konuyu açan kişi olarak cevap vereyim. Volvole nickli arkadaşın sorunu 190HP'lik aracına sarı enjektör yerine turuncu enjektör takılması nedeniyle olmuş. Kendisi ile özel mesajlarla da görüşme yaptım. Daha sonra turuncu enjektörler çıkarılıp sarı enjektörler takılınca sorunu ortadan kalkmış. Ancak bir miktar ücret ödemek zorunda kalmış yeni enjektörler için. Burada sanıyorum sorun malzeme değil taktırdığı bayi. İyi iş nasıl tavsiye edilmeli ve tanıtılmalı ise kötü işte şikayet edilmeli ve olumsuz görüş dile getirilmeli. Bayi muhtemelen daha sonra enjektör değişiminden tekrar bir miktar daha kar yapmak istemiş. Bu tip hatalarda araca uymayan yetersiz enjektörler montaj hatası olarak kabul edilmeli ve uygun enjektör fiyat farkı olsa bile ücretsiz değiştirilmeli yeni enjektörle yeni ayarla da ücretsiz yapılmalı.

ARKADAŞIMIZ YETKİLİ SERVİSTE DEĞİL DIŞARIDA YAPTIRMIŞ AYRCA ENJEKTÖRLER ARASINDA KESİNLİKLE FİYAT FARKIMIZ YOKTUR. BİLGİNİZE.

• quote:

quote:

Saygıdeğer arkadaşlar;

Şafak Bey konu ile burada da ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. İyi mal ve iyi işçilik taktir edilmeli bence. Bu yüzden Aydeğer Otogaz için size özel mesajda yazdığım olumlu düşüncelerimi burada da yazmak istiyorum. Önce daha öncede belirttiğim gibi tekrar söyleyim KitMTM gerçekten çok kaliteli bir ürün ve BRC'nin üst kalitedeki ürünü. Bunu şöyle anlatayım. VW'nin Seat'ın üst ürünü olduğu gibi ya da Lexus'un Toyata'nın üst ürünü olması ya da Infiniti'nin Nissan'ın üst ürünü olduğu gibi... Montajı yapan Hüseyin Usta gerçekten çok çok iyi bir insan ve iyi bir usta. Araçla ilgili aklıma takılan her şeyi soruyorum ve çok samimi bir şekilde cevaplıyor, yarcımcı oluyor. LPG ile alakasız bazı ufak tefek işleri bile yaptı ücret talep etmeden. Ayrıca fiyat olarakta çok uygun. Ben de tavsiye ile Aydeğer Otogaz'ın sahibi olan Hüseyin Bey'in değil Hüseyin Usta'nın telefonunu almıştım. Çok memnun kaldım ve konusu açıldığında kesinlikle tavsiye ediyorum. Böyle iş ahlakına sahip kişiler ve yerler kazanmalı çünkü.

Şafak Bey sizi tanımıyorum ama ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Umarım sizinle de tanışırız.

Saygılar...

SAYIN VOLVO SAHİBİ ARACINIZIN İÇİN SARI ENJEKTÖRLER GELMİŞTİR. HÜSEYİN USTANIN BİLGİSİ VAR.NEZAMAN İSTERSENİZ GÖNDERİP DEĞİŞTİTTİREBİLİRSİNİZ. SELAMLAR...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saygıdeğer arkadaşlar;

İyi günler.

Neden acaba?

@volvole

ARKADAŞIMIZ YETKİLİ SERVİSTE DEĞİL DIŞARIDA YAPTIRMIŞ AYRCA ENJEKTÖRLER ARASINDA KESİNLİKLE FİYAT FARKIMIZ YOKTUR. BİLGİNİZE.

Ne disarda yaptirmasi birakin Allah askina, Ay otogaz Sebahattin usta senin bayin degil mi?

Onu bosverdim, ben sizi 40 kere aramadim mi?aracimdaki problem gecmedi diye? Enjektör yetmiyor diye defalarca belirtmedim mi? Siz de bana enjektör yeter ayar yapilir demediniz mi?
    Yazık vallahi, sizi aradim 300 tl masraf yaptim bari parami bana verin de müsteri memnuniyeti olsun dedim, ona da yanasmadiniz, bir de buralarda halen rezil ediyosunuz kendinizi.

Ama daha bitmedi ben firma sahibiniz Ali Ciftci beye ulasacagim az kaldi, yazik adam sirketini kime emanet etmis, uc kurus icin milyarlarca liradan olacak haberi yok.

Baksaniza smucuk arkadasa da dusuk enjektor taktiniz dimi?

• Burada sayın @safakkaraca-KİTMTM söylediklerinin gerçeği yansıtmadığı kanaatine varıyorum.

Çünkü volvole isimli üye bana aylar önce danışmış, kendisine enjektörlerinin yanlış olduğunu belirtmiştim.
    Bunun üzerine de yetkili servislerde koşuşturup durdu ve sonuç alamadı.

Çevreme KitMTM tavsiye ederken biraz daha düşünmeliyim demek ki.

Bu kaliteli kite firma olarak sahip çıkmalısınız.
    Naçizane tavsiyemdir...

Saygılar

• Asagidaki cumlelerden de anlaşılacağı üzere, Mtm montaji icin servise bir kere gitmek yetmiyor, 1-3-5-10 kere gidebilirsiniz, taa ki illahlah edene kadar, birde kendinizi Şafak beyin 15 yıllik engin tecrübelerine bıraktınız mı tamam, vay halinize...

"SAYIN VOLVO SAHİBİ ARACINIZIN İÇİN SARI ENJEKTÖRLER GELMİŞTİR. HÜSEYİN USTANIN BİLGİSİ VAR.NEZAMAN İSTERSENİZ GÖNDERİP DEĞİŞTİTTİREBİLİRSİNİZ. SELAMLAR."

• quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Asagidaki cumlelerden de anlaşılacağı üzere, Mtm montaji icin servise bir kere gitmek yetmiyor, 1-3-5-10 kere gidebilirsiniz, taa ki illahlah edene kadar, birde kendinizi Şafak beyin 15 yıllik engin tecrübelerine bıraktınız mı tamam, vay halinize...

"SAYIN VOLVO SAHİBİ ARACINIZIN İÇİN SARI ENJEKTÖRLER GELMİŞTİR. HÜSEYİN USTANIN BİLGİSİ VAR.NEZAMAN İSTERSENİZ GÖNDERİP DEĞİŞTİTTİREBİLİRSİNİZ. SELAMLAR."

Sayın Volvole üstad. Önce şunu belirteyim. Geçici olarak turuncu enjektör takılacağı, stoklarda sarı enjektör olmadığı ve bu durumu kabul edip etmediğim ana bayi tarafından Aydeğer Otogaz'daki Hüseyin Usta'ya iletilmiş. Ben ise Hüseyin Usta'ya bu durumun yazılı olarak bildirilmesi durumunda kabul ettiğimi söyledim. Turuncu enjektör takıldı ve ayar ona göre yapıldı. Yukarıda yazdığım (NŞA) sarfiyatta turuncu enjektörle yapılmış sarfiyat. Zaten şuan ana bayi de taahüdünü yerine getirdiğini ve ne zaman istersem ücretsiz değişimin yapılacağını söylüyor. Şunu samimiyetle söylüyorum ki ben gerçekten ustamdan yani bayiden ve ana bayiden memnunum. Sizin durumla benim durumum aslında elma ile armut gibi. Çünkü farklı bayilerde mantajlar yapıldı ve farklı kişiler farklı kişilikler demek. Sizin bayinizi bilmiyorum ama anladığım kadarıyla sorununuz onunla başlamış. Size turuncu enjektör takılması gerektiğini söylemiş ya da söylemeden uygun olanı taktım diyerek turuncu enjektör takmış. Ancak benim bayim bana şunu söyledi. Şuan ana bayide sarı enjektör yok. Bekleyelim mi yoksa şimdilik turuncu takıp sarı enjektör gelince ücretsiz değiştirelim mi? Çok önemli bir sorun olmazsa turuncu takalım sonra sarı ile değiştirelim ama ücretsiz değişim için yazılı taahhüt alalım dedim. Sonrasında sanıyorum siz aracınızla ilgili sorun yaşamaya başlayınca burada montaj yapan bayinizin tavrı önem kazandı. Ya sizin bilginiz dahilinde turuncu enjektör takıldığını iddia etti ya da bu arabaya turuncu enjektör takılması gerekir fikrinde diretti ve sizin itirazınıza rağmen bunu ana bayiye müşteri zaten böyle istemişti ya da aracına uygun enjektör turuncu diyerek aksettirdi. Bunlar ihtimaller tabiki. Burada ana bayi kendi bayisine inanmışsa ona göre tavır alması çok normal bence. Yine olumsuz konuşmak istemiyorum tanımadığım biri için ama sorun sanıyorum sizin montaj yapan bayi ile alakalı. Ancak şunu da belirteyim. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız yasal zeminde sonuna kadar takip edin.

• Enjektör değişimi için ekstradan verdiğim ücret, Kitmtm Şafak Karaca Bey' in enjektör montajı yaptırdığım yer ile görüşmesi üzerine tarafıma geri ödenmiştir, konuyu takip eden arkadaşların bilgisine.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.