Şimdi Ara

Turk telekom H+ sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bağ evimde şu sorun mevcut, eve girdigim an H+ oluyor ama mobil veri ac kapa yapınca sorun cozuluyor. Hat 4.5g'ye geciyor. Aradan 5 dakika daha gecmeden geri H+'a donuyor. Ne yapmalıyım?

Sorun sadece evin içinde.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Turk Telekom H+ Sorunu: Bilmeniz Gerekenler

Turk Telekom kullanıcıları, son zamanlarda "4.5G yerine H+" sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu sorun, kullanıcıların mobil cihazlarında yüksek hızlı 4.5G bağlantısı yerine daha yavaş H+ bağlantısının görünmesine neden oluyor.

H+ Nedir?

H+, 3G ve 4G teknolojileri arasında yer alan bir mobil veri bağlantısıdır. H+, 4.5G'ye göre daha yavaş indirme ve yükleme hızları sunar.

Turk Telekom H+ Sorunu

Turk Telekom kullanıcıları, özellikle yoğun saatlerde H+ bağlantısı ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu sorun, ağ tıkanıklığı, cihaz uyumluluğu veya teknik arızalardan kaynaklanabilir.

İnternet H+ Çekiyor

Mobil cihazınızda "H+" göstergesi görünüyorsa, bu, cihazınızın H+ bağlantısı üzerinden internete eriştiği anlamına gelir. H+ bağlantısı, 4.5G'ye göre daha yavaş hızlar sağlayacağından, video izleme, dosya indirme veya çevrimiçi oyun oynama gibi görevleri yerine getirmeniz zorlaşabilir.

Mobil Veri E'den H'ye Çevirme

Eğer mobil cihazınız otomatik olarak 4.5G bağlantısına bağlanmıyorsa, bağlantı türünü manuel olarak değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için:

• Android cihazlarda: Ayarlar > Ağ ve İnternet > Mobil ağ > Tercih edilen ağ türü.
    • iOS cihazlarda: Ayarlar > Hücresel Veri > Hücresel Veri Seçenekleri > LTE'yi Etkinleştir.

H+ İnternet

H+ internet bağlantısı, 4.5G'ye göre daha yavaş olsa da, yine de temel internet işlemleri için kullanılabilir. Web sayfalarını görüntülemek, e-posta göndermek ve sosyal medyada gezinmek gibi görevleri yerine getirebilirsiniz. Ancak, yüksek bant genişliği gerektiren uygulamalar için H+ bağlantısı yeterli olmayabilir.

Turk Telekom H+ sorunu devam ediyorsa, müşteri hizmetlerine başvurarak destek alabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • FieldTeam kullanıcısına yanıt
    LTE çekim gücü çok zayıf olduğu için H+ a geçiyordur muhtemelen sinyal gücü daha yüksek. Bazı android modellerde şebeke tipi Yalnızca LTE olarak ayarlanabiliyor bunu deneyebilirsiniz
  • kadir1003 kullanıcısına yanıt
    Turk telekom H+ sorunu

Böyle ikende yapıyor, telefon redmi note8
    Öncelik 4.5G de ancak diğerleri de açık LTE/3G/E hangisinden iyi şebeke alıyorsa ona geçer.
    *#*#4636#*#* tuşlayınca açılan menüden Yalnızca LTE yi seçerseniz sadece 4G üzerinden hizmet alır 3G çeken bir yerde Servis yok yazar 4G yoksa

“yalnızca LTE” ya da “LTE only” yazanı seçmeniz lazım

Örnek:
    Turk telekom H+ sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1003 -- 26 Mayıs 2022; 14:13:42 >

Ayarlar - telefon hakkında - tüm özellikler - dahili depolamaya ard arda tıkla 4 defa açılan sayfada sim kartın takılı olduğu yeri seçerek ayarlama yaparsın

Sadece 4g ye alırsa çağrı gelmeyebilir

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Pm acar misin hocam, bir sey daha sormak istiyotum
    VoLTE üzerinden çağrı alır hocam yanlış mıyım?

Almasına alır da bazen diğer operatörlerden arayınca şebeke 4g den düşüyor düşemediği için ulaşılamıyor diyecek .

aynı şekilde sinyal zayıf gelirse de

Özel değilse buraya yazabilirsiniz

Ya aslinda şöyle, kendi evimde telekom çok yoğun kullanıcı dolu, akşamları kilitleniyor şebeke artık

Benim bildiğim frekans fln var, en yükssk frekans 2600 megahertz sanırım sen daha iyi bilirsin, bu frekansi bolgemde nasil actirabilirim?

Net monster yeşil uygulama da hep 1800 yazıyor cellmapper zimbirtisinda da b3 fln yaziyor

2600 en yuksek frekans mi, en yukseğini açsınlar da bölge rahatlasın ya, bana bir yol göster, olmazsa bag evinde de denerim full 4.5g alirim
    h+’a dönüyorsa sinyal zayıf yani baz istasyonu uzak olabilir benzer sorunu bende yaylada yaşıyordum bu yüzden yüksek frekanstan sinyal alamayabilirsiniz de, 2600’de menzil kısalıyor çünkü
    Yok bu dedigim ev icin hocam

bag evi cok kirsal oldugu icin lte 800 megahertz yazıyor bu en düşük frekansimiş.

Bag evimin sorunu uzak istasyon

Normal evimin sorunu cok yogun kullanici olup frekansin kaldirmamasi

Ben normal evime 2600 nasil ekletebilirim onu arastiriyorum. Telefondan mi kaynaklı, hattan mı kaynaklı anlayamadım ya
    Anladım hocam, o konuda daha detaylı bilgi verir hocam 👍🏻
  • H+’da hız verim düşuk mu
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    0.40lı hız sonucu mevcut dostum, 4.5g'ye gectiginde hız stabilleşiyor, 5-6lı sonuca varıyor ve rahatlıkla internette dolasabiliyorum
    Kötüymüş cok, benim yazlıkta cok stabil 25 mbps civarı veriyor H+ ondan sordum
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    H+ kötü bir teknoloji degil, ondan sikayetim yok aslinda, sehir ici H+ da lokum gibi internet baglantisi aliyorum, 4.5g kullanmama gerek kalmiyor, sarjimda cok performansli oluyor, sorun evin icindeki H+ hızı cok kötü. Yoksa 10-20mb stabil hiz veren H+'ı , 100mb veren 4.5gye tercih ederim, 4g mi 4.5g mi o bile belli degil oyle bir teknoloji, boşa şarj israfı, 444 1 444 tarafina kayit acmayi dusunuyorum, uzun lafin kisasi 3gciyim ama ses kalitesi bazen cok rezillesiyor, konusurken 4g HD Ses kullaniyorum, internete girerken H+

2600 zor çok yoğun yerlere kuruyorlar avm tarzı vs

Telekom 800 ile başladı

Sonra 1800 20 mhz ekledi

Geçen sene sonu 1800 + 10 mhz ekledi

Bu Sene sonu 2600 yatırımlarına başlar belki

Akşam 2mbps altına düşüyorsa yatırım yaparlar

Eşimin telefondan görebiliyorum dediklerinizi

Telefonda 1800 + 1800 lte-a yazıyor üst kısmda

20+10mhz diye de sol altta yazıyor

bende ise 1800 LTE yazıyor A sız

Eşinizin telefonda deneyin birde hız nasıl olacak?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.