Şimdi Ara

Turkcell Vınn Avea sim kart takmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar mecburiyetten dolayı9 turkcell vınn modeme avea hat taktım. calıstırdım internete bağlanıyorum fakat cok yavas.
    mavı vınn ekranı ilk acıldıgında turkcell3g 'yi secip bağlanamıyorum fakat "turkcell internet"i sectiğimde bağlanabiliyorum. fakat bu sefer sol altta avea edge yazıyor. Haliyle internet aşırı yavaş.
    vınn'i pc'ye ilk taktıgımda yazılım yuklemesı gerceklestı fakat 6-7 sey yukledi biri basarısız oldu. basarısız olan da huawei 3g bilmem ne yazıyordu. 3g!yi secip hızlı internet kullanamamamın sebebi bu mudur? Buysa yuklenemeyen ogeyi internetten bulup kurma şansım var mıdır? yoksa avea hat taktıgım ıcın mi yavastır? Bilgisi olan arkadaslar yazabilirse cok sevinirim. Umarım anlatabilmisimdir Simdiden Tesekkurler.

• Ben Avea Jet Modeme Turkcell Hat Takıp Kullanmak İçin Yeni Profil Oluşturup İsmine Rastgele Birşey Yazıp Apn Kısmına mgb Yazıp Kaydediyordum Turkcell 3g'ye Sıkıntısız Bağlanıyordu Sendede Olması Gerek Dene Bir İstersen.
  • Türkcell in gprs ayarı farklı olduğu için bağlanamazsın

Türkcell interneti seç internet ayarlı hep aynı

Ayarlardan da bağlantıyı sadece 3g veya wcdma seç 3g bulursa bağlanırsın avea bide 3g ye açıkmı

Sen 2g de yani edge ile bağlandığın için yavaş 3g çekmiyorda olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğini yaptım. Ama yine baglan butonuna tıklayınca en sonda "hata 628: bağlantı tamamlanamadan uzak bilgisayar tarafından erişiminiz sona erdirildi" yazıyor.
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Ben de oyle oldugunu dusunuyorum. ama bahsettiğiniz cozumu yapamadım. wcdma secme olayını falan vınn menusunde bir yerden mi yapacagim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stores

Ben de oyle oldugunu dusunuyorum. ama bahsettiğiniz cozumu yapamadım. wcdma secme olayını falan vınn menusunde bir yerden mi yapacagim?

resim ekledim bakabilrsiniz

orada avea çekmezse ya 3g kapalıdır yada kapsama yoktur o bölgede kabloyla uzatın yüksek bir yere

Bulunduğun bölgede avea 3G yok demekki çünkü bendede avea jet wifi modem var bende türkcell,vodafone hattımı takıyorum 192.168.8.1 adresine giriyorum pin kodunu istiyor yazıyorum otomatik internet paketlerini felan çekiyor ondan dolayı 3g ile kullanıyorum cihaz huawei bütün operatörlere uygun olarak yapılmış sadece avea veya türkcell kendi logosunu üzerine basmış o kadar :)
    hocam bendeki vınn menüsü bu şekilde değil. bildiğimiz ilk zamanlarındaki gibi mavi menu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stores -- 1 Ekim 2015; 18:47:45 >
  • wın içine mobil partner programını atmışlar .

kurcala onunda ayarı vardı

seçeneklerde şebeke var oradan sadece wcdma yaparsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Bulunduğun bölgede avea 3G yok demekki çünkü bendede avea jet wifi modem var bende türkcell,vodafone hattımı takıyorum 192.168.8.1 adresine giriyorum pin kodunu istiyor yazıyorum otomatik internet paketlerini felan çekiyor ondan dolayı 3g ile kullanıyorum cihaz huawei bütün operatörlere uygun olarak yapılmış sadece avea veya türkcell kendi logosunu üzerine basmış o kadar :)

Günlük kullandığımız simkartı taksak o modemler çalıştırır mı? İnternet için tabi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drak44 D kullanıcısına yanıt
    Evet yeter ki internet paketiniz olsun yeter .
    hocam durum bu değişikliğe izin vermiyor...
  • bağlantıyı kes önce bağlantıda olmasın program ondan sonra değiştirebilrsin
    HOCAM BÜYÜKSÜN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.