Şimdi Ara

Tv Kartı ile oynayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sık sık en iyi tv kartını soran arkadaşlara rastlıyorum forumda ve diyorumki tv kartlarının hepsi aynıdır , en ucuzunu alın. Ama ısrarla FLY alma diyenler oluyor. FLY , Avermedia , Laconte , Hercules , Winfast...Tv kartlarının çoğu aynı chip set e sahip. (örneğin BT878a-Philips/LG/Temic tuner)

Deneyin : Elimde bulunan fly ve avermedi tv kartlarını birbirlerinin driverleri ile çalıştırabiliyorum. Mesela FLY Video98 Tv-Fm kartına sahipseniz ftp.leadtek.com.tw adresinden Winfast tv 2000xp model tv kartının driver ve programını yükleyin ve kullanın. (Avermedia 203 ün driver ve programıda olabilir.)

Fly98 ve winfast arasında 50 usd fark var ama herşeyleri aynı driverleri bile. Hatta winfast in Picture in Picture özelliği bile bu kartta çalışacak oldu. (Fm ve kumanda için driver ve kart ile biraz oynamak gerekiyor aksi halde çalışmıyorlar.)

Bu yüzden avermedia almışsın fly almışsın la conte almışsın hiç fark etmiyor. Ve piyasada satışta bulunan bir tv kartını "işletim sistemim tanımadı" diye bir sorun olamaz. Arif olan tanıtır.

• Bana prolink bt878p xp driver ı bulabilirmisin netten...buldum ama sesi çıkmıyor..more tv ile ancak çözdürebiliyorum
  • evet tanıtamam konusunda haklı ola bilirsin. Ama bu tv kartlarının aynı kalite olduğunu nasıl savunuyorsun onu anlamadım.

bi ornek iki conneaxt chip kullanan modem. Biri apache diğeridi sıradan 10$ lık bir modem. ikiside 56K kullanıyor. peki bu ikisinin arasındaki fiyat farkı neden buyuk. hadi creative kendi chipini kullanıyor peki ornek verdiğin iki modem bir biriyle aynı chipleri kullanıyorlar aralarındaki ark ne? (üretim kalitesi ve kullanılan diğer yan ürünler demi?).. ee bu ikisininde aynı kalitede olması gerekmiyormu..
  • inf_ob birinin apachenin üzerinde hata denetleme ve kendi ufak işlemcisi var işlemciye yüklenmez conexantta sadece modem chipi var bütün işleri işlemci yapar
    tv kartlarında da fiyatı farklılaştıran ek özelliklerdir mesela avermedianın baszı ürünleri kaliteli capture yaparlar
  • inf

Apache ve sıradan bir modem arasındaki fark bence sadece apache nin kocaman kutusu ve 5 sene garantisi ve ek kontrol chip i . Ben benim apacheden benim şifrem ile çok daha hızlı bağlanan oem modemlerde kullandım. Hem modemde hız sözkonusudur. Biz tv kartlarından söz ediyoruz. Şunuda unutmayalımki chip set üreticisi ürün için firmalara referans tasarımın dışına çıkma hakkını sınırlı tutar.

Safir Araştıracağım , bulursam sana iletirim.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by peugeot206WRC</i>
    <br />inf_ob birinin apachenin üzerinde hata denetleme ve kendi ufak işlemcisi var işlemciye yüklenmez conexantta sadece modem chipi var bütün işleri işlemci yapar
    tv kartlarında da fiyatı farklılaştıran ek özelliklerdir mesela avermedianın baszı ürünleri kaliteli capture yaparlar
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    ßende bunu anlatmaya çalışıyorum eğer iyi bir firmanın tv kartını alıyorsan ve biraz daha yuksek fiyatlıysa mutlaka bunun bir atrısı vardır.. E + yoqsa zaten sen o parayı ona vermessin demi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.