Şimdi Ara

TV ye Scart takma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

d1yceks1n1zk1 tv ye gore deg1s1r. ama ben y1nede kabaca ogrenmek 1st1yorum.

bu ara takmay1 dusundugum b1 tv varda.

• bi zamanlar bu tip şeyler satılıyordu hatta neyi nasıl bağlayacağında içerisindeki klavuzda gösteriliyordu ama bilemiliyorum hala varmıdır...
  • piyasada tvler için sonradan scart satılıyor, fakat satılan scart devreleri sadece cine 5 için yapıldı başka amaçla kullanacaksan tam randımanlı çalışmıya bilir, tv marka ve modeline göre alacağın scart devresinde bağlantı şeması mevcut.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bay_x

piyasada tvler için sonradan scart satılıyor, fakat satılan scart devreleri sadece cine 5 için yapıldı başka amaçla kullanacaksan tam randımanlı çalışmıya bilir, tv marka ve modeline göre alacağın scart devresinde bağlantı şeması mevcut.

arkadaşım hiç incelemek nasip olmadı bu yüzden soruyorum sonradan takılan scart üzerindeki devre ne iş yapıyor nerelere bağlanır nedir ne değildir bu konuda bir bilgin varmı?
  • sistem control,video,ses ve varsa osd devrelerine bağlanıyor,mantığıise scarttan gelen video,audio sinyallerini sistem control vasıtası ile gerekli ses ve görüntü devrelerine ileterek dışardan girilmiş olan sinyalleri gerekli olan devrelerde işlenmiş şekilde tv görüntü olarak vermesidir.
    scart ın üzerinde ise tda olarak 4+4 bacaklı bir entegre 4adet transistör kondansatörler ve birkaçtanede direç + 12v girişi vardır, yani scart ın kendi devresi sayılı birkaç malzemeden oluşuyor.
    elimde öncelerden taktığım bir devre olacaktı bulabilirsem şemasını buraya gönderirim.
  • çok iyi olur teşekkürler...
  • merhaba... genelde tda türü bir video switch +buffer içeren entegre bulunuyor. Bu ic 2 ayrı video girişini ( ki birisi tuner-arafrekans vs den çıkan TV videosu ve diğeri scart ile girilen video sinyali ) seçerek ve buffer layarak ( kuvvetlendirerek ) çıkış pinine veriyor ve daha önceden tv nin ana devresinden ayrılan video ucuna birleştiriyor. Transistörler de audio sinyalini seçmek amacı ile kullanılıyor sanırım. Sistem kontrolden ise AV moduna geçildiğinde bir kontrol voltajı geliyor.
    Saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: untayk

merhaba... genelde tda türü bir video switch +buffer içeren entegre bulunuyor. Bu ic 2 ayrı video girişini ( ki birisi tuner-arafrekans vs den çıkan TV videosu ve diğeri scart ile girilen video sinyali ) seçerek ve buffer layarak ( kuvvetlendirerek ) çıkış pinine veriyor ve daha önceden tv nin ana devresinden ayrılan video ucuna birleştiriyor. Transistörler de audio sinyalini seçmek amacı ile kullanılıyor sanırım. Sistem kontrolden ise AV moduna geçildiğinde bir kontrol voltajı geliyor.
    Saygılar.

böyle bir açıklama bekliyordum, thx...
  • rica ederiz... hürmetler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.