Şimdi Ara

Tvlerin gerçek yenileme hızlarını paylaşalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnsanlar televizyon alıyor ve hala aldıkları tvlerin gerçekte kaç herz olduklarını bilmiyor. MCI Auto Motion , Clear Motion Rate vs değil. herkez kullandığı panelin modelini ve gerçek hz lerini yazsın. bu şekilde herkes bilinçlensin.

Ben başlıyorum

Samsung UE-40D5800 - 50hz.
    Sharp 46le732e - 100 hz.
    Sharp 46LE831s - 100 hz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wisemanman -- 26 Haziran 2013; 9:17:31 >

• Toshiba tl933 100 hz
    Philips 9706 200 hz
    sony hx850 200 hz
    lg la660s 50 hz

Aklımdakiler şimdilik bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • la660'ın 50hz olması benı sasırttı acıkcası. o kadar dusuk mu bu cıdden?
  • samsung 46es7000 200hz yazılımsal 800hz
  • BURADA bir bulgar forum sitesinde yer alan tablo var
    sahte hz (diyelim) ile tanıtılan farklı panellerin asıl hz leri işlenmiş
    oldukça anlaşılır bir tablo
  • Aslında hz herşey değildir , lcd ekranlarda piksel değişim geçikmesi ( ms )olayıda çok önemlidir. Panel 15 ms ise 200 hz bile olsa bir işe yaramayacaktır.,

Önceden dinamik kontrass yalanları vardı.Onun modası geçti ms modası başladı.Şimdi onunda modası geçti hz üzerinden pazarlama yapılıyor. Yarın acaba karşımıza neyi çıkartacaklar merak ediyorum.
    Değerleri gerçek verseler birşey demeyeceğim ama koskoca firmalar rekabet edebilmek için tüm değerleri sallıyorlar. GErçek değerler incelemelerde ortaya çıkıyor.

Bu çakallıkları ilk önce samsung çıkarttı.Sonra lg ondan gördü , ben neden yapmıyayım dedi.Oda sallama değerler vermeye başladı. Japonlar baktı koreliler parayı götürüyor , bari bizde birşeyler yapalım dediler : )

Yinede japon tvlerin değerleri gerçeğe yakın oluyor. 50 hzlik panele 400 hz etiketi koymuyorlar : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 25 Haziran 2013; 13:18:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FRAPS kullanıcısına yanıt
    Doğru soyluyorsun. Zaten bende genelde ınternetten bırsey aradıgımda karsıma hep bunlar cıktı. mesela samsungun kendı sırtesıne gırın orda bıle gercek herz degerı gorunmuyor. tabı kı sadece herz onemlı degıl. bunlar baslı basına bır butun. ama sunu belırtmek lazım genelde gercek herzlere dıkkat edersenız yuksek olanlarda zaten ozellıklerıde onunla alakalı olarak yukselıyor ya da dusuyor. Zaten bu baslı basına bir kombinasyon. ama bılmeyen ya da aratırmayan kısıler gıdıpte tvlerını bu herzlere gore alıyor. mısal ben bu olayı arastırmadan önce arkadasım lg tv almıstı ve ben hızına gore verdım parayı aldım dedi. suan bunları ogrenınce tv sının 50hz oldugunu soyledıgımde hıc sesı cıkmadı.

daha once de dedım kısıler soylenene bakıyor. ses sıstemı alıyosun ılk sorun 1100 watt. o bu guzel al. dune kadar hepımız bunu boyle bılıyorduk. o yuzden bence bu konu kesınlıkle kısıler bır tv almadan once bu sayfaya gırıp begendgıın modelın kac herz oldugunu ogrenıp gerekırse yazan kısıden bılgı alabılecek. sizde de bu işe yaramaz mı?

• Lg :

6 serisi 50hz
    7 ve 8 serisi 100hz
    9 serisi 200hz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek hz

tv seçerken aynı hz den seçin parası ona göre düşük veya yüksek oluyor .

200 hz üst seviye tv
    100 hz orta seviye tv
    50 hz alt seviye tv

örnek w805 100 hz la660 50 hz karşılaştırılamaz ...
    w805 ve 7008
    la660 ve et60 gibi karşılaştrıma yaparak tv alın ıvır zıvıra kediniz bakın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 25 Haziran 2013; 16:23:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wisemanman

İnsanlar televizyon alıyor ve hala aldıkları tvlerin gerçekte kaç herz olduklarını bilmiyor. MCI Auto Motion , Clear Motion Rate vs değil. herkez kullandığı panelin modelini ve gerçek hz lerini yazsın. bu şekilde herkes bilinçlensin.

Ben başlıyorum

Samsung UE-40D5800 - 50hz.
    Sharp 46le732e - 50 hz.
    Sharp 46LE831s - 100 hz.

Sharp 46le732e - Modeli 100hz olması lazım 50 hz değil , yanlışlık olmasın.
  • yukseltılmıs olarak 100 herz diye bılıyordum. maç yayınlarında sıkıntı yasıyordum cunku bu tv de. düzeltme yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wisemanman -- 26 Haziran 2013; 9:18:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.