Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE İÇİN NE YAPMALIYIM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi geceler. Başlıkta belirttiğim gibi bu sene üniversite sınavına giriceğim.Meslek Lisesinde Anadolu Teknik Lise Makine Bölümüne gidiyorum.Burada bulunan bir üniversite var.Manisa Soma Celal Bayar Üniversitesi makine bölümü bizim okuldan puansız sadece bizim bölümün öğrencilerini alıyor.2 Yıllık. 2 Yıllık ve 4 Yıllık arasındaki farklar ne? Aile tanıdığımızdan birisi ordan mevzun olduğunda hemen özelde bir işe girmiş 2,5 milyar maaş aldığını söylemişti. Şimdiden gelen mesajlar için teşekkürler

• 2 yıl okursan teknisyen olursun 4 okursan mühendis farkları bu bildiğime göre iki okuyup dgs ile 4 yıla da tamamlayabilirsin ama ingilizce ve matematik büyük bir sorun onları halletmen lazım
  • Bende Cbü de makine okuyorum.Eğitim olarak 2 yıllık ile arasındaki farkı bilmiyorum ancak bölümde Fizik, Kimya ,Bilgisayar ve bazı Teknik dersler İngilizce veriliyor dolayısıyla dikey geçişte sıkıntı olur heralde + %30 İngilizce olduğu için 1 sene hazırlık programıda içeriyor oda ayrı sıkıntı.

Onun dışında Teknisyen meslek lisesi mezunudur.2 yıllık bitirirsen Tekniker olursun. 2.5 bine çoğu yeni mezun mühendis başlayamıyor hocam bırak teknikeri üstelik özelde . 2.5 bin en tecrübeli teknikerin alıcağı en yüksek net maaştır özelde zaten mühendisi çalıştırıyor 3-5 bin arasına.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.