Şimdi Ara

Üniversiteye gitmemek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene anadolu üniversitesinin 4 yıllık bir bölümüne başladım ilk hafta kalıcak yer sıkıntısı vs gidemedim daha sonraki haftalarda hastalık vs gidemedim dersler hakkında bir bilgim yok bilmeden de gitmek istemiyorum.Sorunum ne gibi sorunlar olur devamsızlık vs dersler kayıt silinmesi bilgili biri varmı acaba ?

• ikinci öğretimsen ve kayıt olup harç yatırdıysan devam eder. birinci öğretimsen ve sadece kayıt işlemlerini gerçekleştirdiysen okula gider derse girersin.
    devamsızlığa önem veren hocaların derslerinden kalmış olabilirsin. her dersin hocasıyla konuş kaldın derse o derse gitmezsin diğerlerine gidersin.
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    1.öğretimim sadece kayıt yaptım bir bölüm dersime girdim sadece 2 saatlik 3 gün 6 saat girdim yani.kaldığım dersler nasıl olacak seneye mi vermeye çalışıcam ?Hepsinden kaldıysam 1 sene beklemem mi gerekicek o süre içinde kaydım falan silinirmi ?
  • evet seneye vereceksin ama ocak-şubat tatilinden sonra ikinci dönem derslerini alabilirsin. yani 1 senen değil bir dönemin gitmiş olur sadece.
    bir de bizim bölümde devamsızlık hakkı 4 hafta okul da 15 eylülden sonra açılıyor. sizinki daha geçse kalmamış da olabilirsin. devamsızlık hakkınızın ne kadar olduğu da önemli tabii. hatta hiç derse girmeyen öğrenciyi sınavlara alan hocalar bile var. belli olmaz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

evet seneye vereceksin ama ocak-şubat tatilinden sonra ikinci dönem derslerini alabilirsin. yani 1 senen değil bir dönemin gitmiş olur sadece.
    bir de bizim bölümde devamsızlık hakkı 4 hafta okul da 15 eylülden sonra açılıyor. sizinki daha geçse kalmamış da olabilirsin. devamsızlık hakkınızın ne kadar olduğu da önemli tabii. hatta hiç derse girmeyen öğrenciyi sınavlara alan hocalar bile var. belli olmaz yani.

anladım hocam eyvallah cok sagol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.