Şimdi Ara

Upgrade vs. Yeni PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evde benim Diablo III kardeşiminse League of Legends oynadığı bir bilgisayarım var. Bilgisayar genel olarak bizi idare ediyor ama birazcık yaşlandı da. Bazen takılmalar yaşıyor ve oyun oynarken fanlar çok zorlanıyor. (Düzenli olarak kasayı açıp fanları temizliyorum)

Sistem özellikleri:

Ekran Kartı: PowerColor HD4770 512 MB 128Bit GDDR5 16X

Anakart: Gigabyte MA785GMT-UD2H/ DDR3 S+V+GL+1394+16X 938pi

İşlemci: AMD Athlon II X4 630 (2.8GHz) 2MB (AM3 938Pin)

4 GB da ram var ama detay özelliklerini bilmiyorum.

Sizce bu sistemi geliştirmek için ne yapmalıyım? Başta da belirttiğim üzere bu bilgisayarda sadece 2-3 oyun oynanıyor (Battlefield'da askerlerin traş olup olmadığına bakmıyorum yani).

Teşekkür ederim.

• 2000 TL civarı bütçe ayırabilirsen yeni sistem çok daha iyi olur.

1000 TL civarı bir bütçe ayırabileceksen ikinci ele yönelip adım adım güncelleme yapabilirsin.
  • Dostum bence elindeki ürünleri netten 2. el olarak sat. Sanalpazar'ı falan kullanabilirsin bu iş için.

4460 + h97-Plus + 4 gb ram + hd7850xt (PSU sağlam değilse onu da değiştirmen gerekecektir.) gibi bir sistemi toparlar rahatına bakarsın.

Elimdeki parçaları 1 sene sonra sanalpazar'dan 2. el olarak satarım. bu sayede ufak ücret farklarıyla (100-150 TL gibi) her sene güncel sistem toplamış oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

1000 TL civarı bir bütçe ayırabileceksen ikinci ele yönelip adım adım güncelleme yapabilirsin.

tavsiye edebileceğiniz parçalar nelerdir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kedi bedri

(PSU sağlam değilse onu da değiştirmen gerekecektir.)

Elimdeki parçaları 1 sene sonra sanalpazar'dan 2. el olarak satarım. bu sayede ufak ücret farklarıyla (100-150 TL gibi) her sene güncel sistem toplamış oluyorum.

bu kasayı kullanıyorum:

Cooler Master RC-338-KPK3 460W Atx KASA

siz ne tavsiye edersiniz?
  • premature kullanıcısına yanıt
    Daha ucuza bulabilirsin muhtemelen, şöyle bir ekran kartı:http://forum.donanimhaber.com/m_102642991/tm.htm

Anakartıyla beraber fx 6300'ü 400-450 tl civarı alabilirsin. Sıfır almak istersen 650 TL civarı tutar. 2. el bölümünde şu an bulamadım.

4GB ram alırsın elindekiyle beraber 8 GB olur.

i5 2500K almak istersen daha iyi performans alırsın. Şu 3'lü 600 TL (SATILIK İ5 2500K & P8H67-V & 4GB RAM ):
    http://forum.donanimhaber.com/m_102416232/tm.htm

PSU'yu 2. el almak pek mantıklı olmayabilir, VS650 (220TL) uzun yıllar işini görür:http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6818

Sonra Battlefield'da askerlerin traş olup olmadığına bakabilirsin

• Oynadığınız oyunlar çift çekirdek yoğunluklu çalışan uygulamalar.Tekil çekirdek performansi daha yuksek olan işlemcilere yönelmek daha iyi olur.Bu demek değildir ki çift çekirdekli pentium alın.En aşağı Athlon x4 860k, Intel tarafında ise en az i5 4460 işinizi çok iyi görecektir. FX 6300 gibi işlemcilerin tekil çekirdek performansı biraz düşük, farkını çok çekirdek destekli uygulamalarda göstermektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.